Dywan dla dziecka
Needpix.com

Pokój dziecięcy to wyjątkowe miejsce. To właśnie tutaj maluchy mogą szaleć do woli i rozwijać swoją kreatywność podczas zabaw. Jeżeli funkcjonalnie urządzisz pokój dziecka, to istnieją szanse, że łatwiej Ci będzie utrzymać w nim porządek. Maluchy bardzo rzadko same garną się do sprzątania, ale o tym doskonale wie każdy rodzic.

Co powinno się znaleźć w pokoju dla dziecka?

Właśnie dlatego dobrze jest uzupełnić pokój dziecięcy o różnego rodzaju szafki, pojemniki do przechowywania oraz szuflady. Wtedy o wiele mniej czasu będzie zajmowało chowanie zabawek. Pamiętaj również o tym, żeby w pokoju dla dziecka znalazł się stolik (dopasowany do jego wzrostu i wieku) raz dużo przestrzeni do zabawy na podłodze. I tutaj właśnie dochodzimy do sedna problemu. Nie ma nic gorszego niż konieczność bawienia się klockami na podłodze nie przykrytej żadnym dywanem. Jest zimno, niewygodnie i gdy dziecko się poślizgnie, to może być również niebezpiecznie. Naprawdę warto jest pomyśleć o zakupie odpowiedniego dywanu do pokoju dziecięcego. Pamiętaj, że pełni on nie tylko funkcje dekoracyjne, ale również wiele innych, o których wcześniej wspomnieliśmy. Jak wybrać dywan dla dziecka?

Dywan dla dziecka
Needpix.com

Dywan musi być dopasowany do stylu wnętrza

Dywan w pokoju dziecięcym pełni dwie najważniejsze funkcje. Pierwszą z nich jest ocieplenie pomieszczenia, a drugim jest dekoracja. Obecnie pokoje dla dzieci urządzane są w jasnych kolorach. Często spotyka się w nich również połączenie bieli z naturalnym drewnem, tak charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Jednak pokój dla dziecka nie może być w całości urządzony w tym stylu, ponieważ byłby zbyt surowy. Właśnie z tego powodu często dodaje się do niego dywany w bardzo intensywnych kolorach. Na co powinieneś zwrócić uwagę, gdy wybierasz dywan do konkretnego pokoju dla dziecka? Co masz do wyboru?

Rodzaje dywanów do pokoju dziecięcego

Dywany gładkie– będą idealne do pokojów, w których meble, ściany oraz tekstylia, takie jak zasłony, poduszki oraz narzuty są we wzory. Gładki dywan to również dobra opcja do pomieszczenia, które jest pełne różnokolorowych mebli albo mebli z dużą ilością półek i pojemników.
Dywany wzorzyste– to doskonałe przełamanie minimalistycznego stylu. Najprawdopodobniej taki dywan będzie w nim jedynym kolorowym elementem.
Dywany pastelowe w stylu skandynawskim– będą pasowały nie tylko do pokojów dziecięcych w stylu typowym dla Skandynawów, ale również do tych klasycznych i nowoczesnych. Pamiętaj tylko o tym, żeby długo i z odpowiednią uwagą dobierać kolory. Ważne jest również to, że nie muszą być to gładkie dywany. Może na nich występować jakiś delikatny wzorek, na przykład kropeczki, gwiazdeczki, czy zwierzątka. Wnętrza w minimalistycznym stylu mają tę ogromną zaletę, że łatwo jest w nich się zrelaksować i zasnąć.

Dywan dla dziecka
Needpix.com

Dywany dla dzieci- nasze dalsze propozycje

Dywany z postaciami z bajek– nie mogło ich tutaj zabraknąć. Najwięcej radości dywan z wizerunkiem ulubionego bohatera z kreskówki, sprawi dziecku w wieku przedszkolnym. Możesz nawet zrobić taki eksperyment i pojechać wspólnie z Twoją pociechą, wybrać dywan. Na pewno wtedy taki kilkulatek poczuje się jak dorosły i będzie szczęśliwy, że liczysz się z jego zdaniem.
Dywany z efektem 3D– to nowość na rynku, która została już doceniona przez wiele osób w różnym wieku. Nie mamy żadnych wątpliwości, że taki dywan jest bardzo efektowny i w pełni wart swojej ceny. Najczęściej występują w bardzo intensywnych kolorach. Mogą się spodobać dzieciom w starszym wieku oraz nastolatkom.
Dywan shaggy– to kolejna propozycja, która jest wprost idealna dla nastolatka. Takie dywany są tak charakterystyczne, że tworzą styl całego pomieszczenia. Są miłe w dotyku i niezwykle nowoczesne. Niestety nie są to dobre dywany dla osób, które cierpią na alergię oraz dla najmłodszych dzieci, ponieważ zabawa na nich może być utrudniona.
Dywany z wzorami– mamy tutaj na myśli motyw miasta lub boiska. To dobry wybór dla przedszkolaków, ponieważ dywan może być jednocześnie zabawką.

Natomiast sam kształt i rozmiar dywanu dla dzieci powinien być dopasowany do podłogi oraz do rozmiaru pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here