Figura kielich
Unsplash.com

Co oznacza figura kielich? Czym się charakteryzuje? Nie jest to najprostsza figura do stylizowania, jednak nie ma też co narzekać, ponieważ posiada ona wiele atutów. Możesz znaleźć takie fasony, które odpowiednio je podkreślą i uwydatnią. Co można zaliczyć do zalet Twojej sylwetki? Podpowiemy Ci, jakie ubrania nosić, aby Twoja figura prezentowała się fantastycznie! Ta figura charakteryzuje się szerokimi ramionami, dość dużym biustem oraz wąskimi udami. Zazwyczaj w tej sylwetce talia jest bardzo dobrze zaznaczona. Te wszystkie cechy sprawiają, że czasami trudno jest wybrać dla siebie odpowiednie ubrania. Największą zaletą Twojej sylwetki są długie i zgrabne nogi oraz kobiecy biust. Te dwa atuty powinnaś podkreślać.

Sylwetka kielich to sylwetka V- jak się ubierać, mając ten typ figury?

Gdy masz tego typu sylwetkę to możesz mimo wszystko mieć duże problemy z kompletowaniem codziennej garderoby. Zazwyczaj ta sylwetka ma dość obszerną górną część ciała. Brak jest również proporcji pomiędzy górną a dolną partią sylwetki. To wszystko sprawia, że szukanie dla siebie odpowiednich ubrań może nie być przyjemnością, tylko wyzwaniem. Jednak warto zachować spokój i przeczytać ten artykuł do końca. Podpowiemy Ci w nim, jakich rzeczy powinnaś szukać w sklepie i jak je ze sobą łączyć, aby podkreślić to, co jest w Tobie piękne. Jakie ubrania są odpowiednie dla figury typu kielich? Gdy tworzysz stylizacje, to musisz pamiętać, aby dążyć do zachowania proporcji. Każdy element stroju mus poszerzać dolną część Twojego ciała. Chodzi również o to, żeby optycznie zmniejszać oraz odwracać uwagę od szerszej górnej części ciała. Stylizacje, które nosisz, muszą optycznie wyszczuplać linię ramion oraz nie podkreślać za bardzo Twojego biustu, abyś nie wyglądała wyzywająco. Mogą Ci w tym pomóc wszystkie dekolty, które mają kształt litery V. Takie dekolty optycznie wysmuklają górną część sylwetki oraz powodują, że linia ramion wydaje się węższa. Dekolt V można spotkać zarówno w eleganckich bluzkach, jak i w sukienkach na wiosnę.

Figura kielich
Unsplash.com

Jakie fasony sukienek będą dla Ciebie najlepsze?

Skoro mówimy o sukienkach, to dobrze jest omówić takie modele, które będą odpowiednie dla Twojej figury. Jakie fasony sprawią, że będziesz się czuła seksownie i kobieco? Co sprawi, że Twoja górna część ciała nie będzie wyglądała muskularnie? Najważniejsze jest to, żebyś unikała sukienek, które bardzo podkreślają Twoje ramiona. Chodzi tutaj przede wszystkim o sukienki bez ramiączek albo na cienkich ramiączkach. One nie są dla Ciebie korzystne, bo przy delikatnych ramiączkach, Twoja górna część sylwetki, będzie się wydawała jeszcze bardziej muskularna i mniej kobieca. O wiele lepsze dla Ciebie będą fasony, które podkreślą Twoje wcięcie w talii. Najlepiej wybieraj takie sukienki, które mają inny kolor w dolnej oraz w górnej części. Najlepiej, żeby dolna część sylwetki miała jakiś intensywny kolor albo była w duże wzory. Ma przyciągać wzrok. Dobrym wyborem dla Ciebie będą również sukienki odcięte w talii. Mogą mieć na przykład wszyty pasek albo taką linię szycia, która dokładnie oddziela górę sukienki od spódnicy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś założyła oddzielny, ozdobny pasek. Dzięki temu podkreślisz i zaznaczysz swoją talię. Sylwetka typu kielich będzie dobrze wyglądała w sukienkach, które podkreślają talię, ale jednocześnie nie powiększają biustu. Sukienki są dobrym wyborem dla Twojej figury, ponieważ dzięki nim możesz podkreślać Twoje zgrabne i długie nogi. W jakiś sposób możesz jeszcze pokazać swoje nogi, które są największym atutem Twojej sylwetki? Możesz z powodzeniem ubierać się w sukienki o długości mini. Nie dla Ciebie są natomiast długie i ciężkie sukienki i fasony o średniej długości. Sukienki, które podkreślają nogi, odpowiednio odciążają dolną część sylwetki oraz pokazują Twoje nogi. Jeżeli chcesz, żeby Twoje nogi znalazły się na pierwszym planie, to zachęcamy Cię do zakładania krótkich spódniczek. Możesz nosić zarówno krótsze, jak i trochę dłuższe spódnice. To znaczy takie przed kolano. To dla Ciebie przeznaczone są również wzorzyste spódnice.

Figura kielich
Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here