Ślub cywilny
Pexels.com

Siłą rzeczy ślub cywilny jest mniej formalny, niż kościelny. Jednak nie oznacza to, że nie może być on stylowy i pełen romantyzmu. Zastanawiasz się nad tym, jaki strój będzie odpowiedni na ślub cywilny? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji dla gości weselnych. Mamy nadzieję, że znajdziesz coś odpowiedniego, niezależnie od tego, czy ślub będzie odbywał się w urzędzie, czy w plenerze.

Śluby cywilne mają inny charakter niż kościelne

Śluby cywilne od wielu już lat kierują się własnymi zasadami. Trochę zmieniło się natomiast to, że para młoda może składać przysięgę praktycznie w każdym wybranym przez siebie miejscu. Dlatego tak zwiększyła się ilość ślubów cywilnych w plenerze. Jednak bez względu na to, czy to będzie tradycyjny ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego, czy na zewnątrz, to Twój ubiór w niczym nie powinien odbiegać od stroju, który założyłabyś na ślub kościelny. Z tego względu wybór odpowiedniej stylizacji może okazać się trudny. Jakie stroje są dozwolone, jeżeli wybierasz się na wesele jako gość? Co prawda możemy Ci podpowiedzieć, ale w tym przypadku nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Żeby jednak ułatwić Ci wybranie odpowiedniej stylizacji na tę okazję, mamy dla Ciebie kilka bardzo uniwersalnych porad.

Nie przesadzaj z elegancją i z dodatkami

Ślub cywilny, to nie jest tydzień mody w Paryżu i nie będzie dobrze widziane, gdy ubierzesz się zbyt oryginalnie, czy wyzywająco. Zresztą nie odbierz tego źle, ale nie powinnaś wyglądać lepiej niż panna młoda, bo mogłoby to być niekorzystnie odebrane. Potwierdzamy, że uroczystości ślubne, które odbywają się w Urzędzie Stanu Cywilnego albo w plenerze są trochę mniej oficjalne, ale nie oznacza to, że możesz ubrać się, jak tylko chcesz i nie przestrzegać żadnych zasad. Gdy idziesz jako gość na uroczystość zaślubin, to w większości przypadków, nie wiesz, jak będzie wyglądała suknia panny młodej. Może będzie skromna i minimalistyczna. Wtedy, gdy założyć bardzo wydekoltowaną i ozdobną kreację, to niepotrzebnie będziesz rzucała się w oczy. To samo dotyczy panów. Zwykły garnitur wystarczy. Nie ma potrzeby kupowania takiego za kilkadziesiąt tysięcy złotych, aby olśnić wszystkich. Dla Pań natomiast polecamy skromne i proste sukienki koktajlowe.

Ślub cywilny
Pexels.com

Czego unikać, wybierając stylizację na ślub cywilny?

Najważniejszy jest tutaj umiar i rozwaga. Chodzi o to, żeby połączyć ze sobą prostotę i klasyczną elegancję. Jeżeli nie chcesz popełnić jakiejś gafy, to zastosuj się do kilku naszych rad. Nie zakładaj na siebie ani sukni wieczorowej, ani smokingu. Oba te stroje są zarezerwowane na imprezy, które zaczynają się po godzinie 18. W dodatku są zbyt eleganckie i wyrafinowane na ślub cywilny. Nie zakładaj na siebie strojów w kolorze czerni oraz bieli. Te dwa kolory są najbardziej kontrowersyjnie ze wszystkich, jeżeli chodzi o śluby. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że gdy sukienka panny młodej nie będzie śnieżnobiała i będzie skromna, to możesz ją przyćmić, gdy założysz na siebie zwiewną, pełną falbanek i innych ozdób białą sukienkę w stylu boho. Zabronione są cekiny oraz złoto i srebro w dużych ilościach. Ślub cywilny to mimo wszystko formalna okazja, a nie bal sylwestrowy. Takie błyszczące elementy są piękne, ale nie w takich okolicznościach. Lepiej zamień je na delikatne tiule, koronki albo szyfony. Unikaj też bardzo wyzywających makijaży i mocno utrwalonych, kolorowych fryzur. Na takim ślubie goście powinni wyglądać jak najbardziej naturalnie. Dobrze, że to się zmienia w tym kierunku, bo na ślubie cywilnym ważna jest Twoja obecność, a nie to, żeby się pokazać. Istotna jest skromność.

Jaką sukienkę możesz założyć na ślub cywilny?

W jaki sposób wybrać perfekcyjną kreację na ślub cywilny? Bez względu na to, czy odbywa się on w Urzędzie Stanu Cywilnego, czy na świeżym powietrzu, to możesz sobie pozwolić na sukienkę w wersji maxi lub midi. Najlepiej, żeby była ona w kolorach pastelowych, które nie tylko doskonale podkreślą uroczysty charakter tej okazji, ale również Twoją urodę. Na ślub cywilny możesz założyć sukienkę w takich kolorach, jak błękit, mięta albo pudrowy róż.

Ślub cywilny
Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here