It girl
Pexels.com

Świat się nieustannie zmienia. Trudno jest nie zauważyć, że w ostatnich latach świat mody również uległ zmianie. Taki sam wpływ na modę mają najsławniejsi projektanci, jak i influencerki. Z tego wpisu dowiesz się kim są it girl i na czym polega ich fenomen.

Co to znaczy it girl?

 Mniej więcej 10 lat temu nastąpiła rewolucja w świecie mody. Zwyczajne dziewczyny zaczęły zakładać internetowe blogi. To, co na nich zamieszczały stawało się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób zaczęło je naśladować. Nagle pokazy mody stały się równie ważne, jak to, w jakim stroju przyjdą na nie influencerki. Stylizacje uliczne zaczęły być chętnie fotografowane i wrzucane do internetu. W ten sposób odpowiedź, na to, co nosić poznało mnóstwo zwyczajnych dziewczyn. Zaczęły się tworzyć nowe trendy zupełnie odmienne od tego, co proponowali projektanci mody. I tak płynnie przechodzimy do pojęcia it girl. Są to po prostu dziewczyny, które liczą się w branży modowej, zasiadają w pierwszych rzędach na pokazach mody i są uczestniczkami kampanii reklamowych. Niektóre z nich nawet tworzą własne marki modowe i duże portale internetowe. Kiedyś były zupełnie nieznane, zwykłe. Zaczynały od zera. Dziś błyszczą. Na wszystko, co mają zapracowały same od podstaw i należą im się za to gratulacje. It girl to dziewczyna, która ma wręcz genialne wyczucie trendów. Nie tylko czerpie z tego, co już kiedyś ktoś wymyślił, ale również tworzy własne stylizacje, własną modę, własny styl. Nie oznacza to, że nigdy nie ma ona na sobie ubrania od projektanta, ale nosi je w taki sposób, jak jej się to podoba. Łączy ze sobą różne style. Nie boi się zabawy modą i odważnego wyglądu. Pokazuje, że najważniejsze to być sobą i wierzyć tylko sobie. To ją naśladują inni. Ona nie kopiuje od nikogo i nie ma takiej potrzeby. Jest niepowtarzalna i piękna. It girl mają realny wpływ na to, czego zwyczajne dziewczyny szukają w sklepach, jakie filmy oglądają i jakie książki czytają. Jest autorytetem, ale w bardzo nowoczesnym stylu. Pewnie myślisz, że takie dziewczyny pojawiły się dopiero niedawno. Mylisz się. Influencerki były już dużo wcześniej, ale nikt nie wymyślił dla nich odpowiedniej nazwy. Takie kobiety sprzed ery internetu to między innymi: Audrey Hepburn, Edie Sedgwick, Bianka Jagger, czy Jane Birkin. Możemy się również pokusić o stwierdzenie, że wiele aktorek miało wpływ na kobiety, na to, jak chciały wyglądać. Warto tutaj wymienić chociażby Monicę Bellucci, czy Sharon Stone, Andy Macdowell. Kto nie chciał być tak seksowną jak one? Kobiecość i zmysłowość wprost od nich biła. W dodatku grały z najprzystojniejszymi aktorami w tamtym czasie tylko pozazdrościć. Wracajmy jednak do mody i dzisiejszych influencerek.

It girl
Pexels.com

Jakie dziś są największe influencerki i it girl? Kogo można umieścić na tej liście?

Z pewnością nie jest to jedna dziewczyna, na którą są skierowane wszystkie oczy i flesze. Konkurencja jest całkiem sporo. O wpływy biją się liczne ikony stylu, celebrytki, czy instagramerki. Warto tutaj z pewnością zwrócić uwagę na siostry Hadid: Gigi i Bellę. Wystarczy, że raz coś założą, a zaraz nosi to cały świat. W dalszej kolejności znalazły się siostry Kardashian, Kaia Gerber (córka Cindy Crawford, Hailey Baldwin Bieber oraz piosenkarka Dua Lipa. Następna licząca się grupa it girl to fashinistki, które zaczynały od prowadzenia blogów. Mamy tutaj na myśli takie osoby, jak: Camila Coelho, Aimee Song, Caroline Daur, Julie Sariñana, czy Chiara Ferragni. Teraz przyszła pora na instagramerki takie jak między innymi: Viktoria Rader, Chloe Lecareux, Eleonora Carisi, Linda Tol, Lisa Hahnbück, Beatrice Gutu, czy  Blanca Miró Scrimieri.

It girl
Pexels.com

Czy w Polsce nie ma żadnych it girl?

To byłoby wręcz niedopuszczalne. It girl pociągają za sobą tłumy, ponieważ z jednej strony są takie, jak każda, zwykła dziewczyna, a z drugie tworzą nowe modowe trendy. W Polsce chyba najgłośniejszym nazwiskiem jest Julia Kuczyńska, czyli Maffashion. Posiada ona ponad milion obserwatorów na instagramie. Jej stylizacje są naprawdę godne uwagi. Warto je od czasu do czasu przejrzeć. Może coś Cię zainspiruje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here