Elektryzujące się ubrania
Pexels.com

Dotykasz jakiegoś ubrania i masz wrażenie, że poraził Cię prąd? Nie cierpisz, gdy sukienka przykleja Cię do rajstop? Poradzimy sobie z tym. Dzięki nam poznasz kilka skutecznych, domowych sposobów, które pomogą Ci poradzić sobie z elektryzującymi się ubraniami.

Co sprawia, że ubrania zaczynają się elektryzować?

Elektryzujące się ubrania mogą nie tylko być niekomfortowe w noszeniu, ale również będą się do nich przyczepiały różnego rodzaju nitki, sierść i kurz. Tak przyznajemy, że ta wizja nas samych też trochę przeraża. Jakie czynniki są powodem elektryzowania się ubrań? Pierwszym z nich jest sam materiał, z którego została wykonana odzież. Drugi powód to tak zwane kwestie elektryczne. Chodzi po prostu o to, że niektóre tkaniny są szorstkie. Właśnie dlatego z problemem elektryzujących się ciuchów pewnie borykasz się przede wszystkim zimą, gdy w Twojej szafie jest pełno swetrów z syntetycznych tkanin oraz z domieszką wełny. Druga przyczyna, czyli wspomniana wcześniej kwestia elektryczna też ma duży wpływ na cały ten proces. Wynika to stąd, że wiele dostępnych na rynku ubrań elektryzuje się w momencie pocierania. Problem polega tutaj na tym, że nie trzeba pocierać o siebie ciuchów przez nie wiadomo jak długi czas, aby osiągnąć efekt elektryzowania się. Wystarczy, że przy ubieraniu kurtka zetknie się z szalikiem i problem gotowy. Najgorsze jest to, że elektryzują się nie tylko grube swetry, ale również dzianinowe spódnice, czy kaszmirowe rękawiczki.  Jak sobie z tym poradzić i czy w ogóle cokolwiek da się w tej sytuacji zrobić? Na szczęście, tak!

Elektryzujące się ubrania
Pexels.com

Kilka domowych sposobów na elektryzowanie się ubrań

Tak, doskonale wiemy o tym, że w sklepach jest wiele preparatów, których zadaniem jest skuteczna walka z elektryzowaniem się ubrań. Jednak są one drogie. Możesz zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, jeżeli zdecydujesz się skorzystać z naszych domowych sposobów. Masz w domu lakier do włosów? Jeżeli tak to pomoże Ci on również ze zminimalizowaniem przepływu ładunków i będzie Cię chronił przed uczuciem porażenia prądem, gdy podasz komuś rękę. Wiemy, że nie jest to przyjemne. Jak poradzić sobie z elektryzowaniem się ubrań za pomocą zwykłego lakieru do włosów? Wystarczy, że przewrócisz ubranie na lewą stronę oraz spryskasz jego całą powierzchnię. Pamiętaj jednak o tym, żeby odległość była taka sama, jak przy spryskiwaniu włosów lakierem. Widzisz, że ten sposób jest bardzo prosty i nie musisz kupować żadnych dodatkowych preparatów? Chcesz poznać nasze pozostałe sposoby na elektryzowanie się ubrań? Zaraz do nich przejdziemy, ale najpierw chcielibyśmy jeszcze wspomnieć o tym, że tym sposobem możesz również uchronić od elektryzowania się włosy, szalik i czapkę. Wiele korzyści w jednym.

Elektryzujące się ubrania
Pexels.com

Pamiętaj o odpowiednim praniu ubrań

Już podczas robienia prania, możesz postarać się zapobiec elektryzowaniu się ubrań. Jak to zrobić? Regularnie używaj płynu do płukania tkanin. Wiemy, że jest to oczywiste, ale właśnie dlatego wiele osób o tym zapomina. Jeżeli zwykły płyn do płukania tkanin, który masz w domu nie da rady poradzić sobie z elektryzowaniem się ubrań, to może warto zainwestować w jeden z elektrostatycznych preparatów, które są dostępne na rynku? Gdy masz w domu zwykły płyn do zmiękczania tkanin, to dobrze jest przelać jego odrobinę na dłonie, a później delikatnym ruchem wetrzeć go w elektryzujące się ubrania. Musisz zadbać o to, żeby produkt do zmiękczania tkanin znalazł się na najbardziej skłonnych do elektryzowania się elementach garderoby. Mamy tutaj na myśli na przykład rękawy lub kołnierze. Warto też wypróbować ten sposób na wszystkich akcesoriach, które będą dotykać innych elementów garderoby podczas noszenia.

Dbaj o odpowiednie nawilżenie powietrza

Jeżeli masz duży problem z elektryzującymi się ubraniami, to powinieneś zadbać o to, żeby powietrze w domu lub w mieszkaniu, nie było przesuszone. To się zdarza w szczególności w okresie grzewczym. Dobrze jest zakupić odpowiednie rośliny doniczkowe, które poprawią wilgotność w pomieszczeniach, a dodatkowo będą się przepięknie prezentowały na przykład w salonie w stylu skandynawskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here