Sypialnia
Pixabay.com

Gdy urządzasz sypialnię, to pewnie Twoim celem jest to, żeby była jak najbardziej przytulna. Co to oznacza? Dużą ilość miękkich tekstyliów, łagodne kolory na ścianach oraz harmonijne połączenie ze sobą wszystkich elementów. Pewnie, gdy przeglądasz zdjęcia w internecie, to urządzenie sypialni w dowolnym stylu wydaje Ci się banalnie proste, a jak jest w praktyce?

Jak zaaranżować sypialnię?

Musisz zacząć od projektu i wybrania stylu, w którym będzie urządzona Twoja sypialnia. Obecnie najbardziej popularne są sypialnie w stylu skandynawskim oraz klasycznym. Gdy masz już wybrany styl, to łatwiej Ci będzie przejść przez wszystkie etapy urządzania wnętrza i będziesz miał mniej wątpliwości. Dzięki naszym poradom szybko uda Ci się stworzyć nastrojową sypialnię, w której będzie panował klimat sprzyjający odprężeniu i relaksowi.

W jakich kolorach powinna być sypialnia?

Tutaj zdania są bardzo mocno podzielone. Jedne osoby twierdzą, że sypialnia powinna być w jasnych, przygaszonych odcieniach, bo tylko takie kolory ułatwiają zaśnięcie i odpoczynek. Łatwiej się przy nich wyciszyć. Jednak jest też druga grupa. W niej znajdują się osoby, które wprost nie cierpią kremowych beżów i bieli w pomieszczeniu. Jaka powinna być Twoja sypialnia? Nie odpowiemy wprost na to pytanie, ponieważ uważamy, że musi być ona zgodna z Twoim indywidualnym gustem. Jeżeli lubisz mocne kolory i półmrok w sypialni, to nikt nie może zabronić Ci pomalowania jej na przykład na granatowo lub brązowo. Gdy są to kolory, w których się dobrze czujesz, to właśnie one będą najlepszym wyborem do Twojej sypialni.

Sypialnia
Pixabay.com

A w jakich kolorach wybrać dodatki i meble?

Jeżeli chodzi o niewielkie meble do sypialni, takie jak na przykład stolik nocny, to zachęcamy Cię jednak do wybrania go w kolorze białym albo z widocznymi, drewnianymi słojami. Meble w stylu skandynawskim to bardzo dobra propozycja do sypialni, bo niezależnie od wielkości pomieszczenia, nie przytłoczą go. Możesz też postawić na bardziej eleganckie połączenie. To znaczy zestawić białe meble, z elementami czarnymi i chromowanymi. Gdy masz niewielką sypialnię, to dobrym pomysłem jest zamówienie mebli na wymiar. Wtedy będziesz mógł ukryć za meblami wszystkie niedoskonałości pomieszczenia. W dodatku możesz wybrać najbardziej odpowiadający Ci materiał, faktury oraz rodzaje wykończenia. Nie ma też obawy, że meble nie będą do siebie pasowały pod względem kolorystycznym.

Najważniejszy mebel w sypialni to łóżko

Łóżko służy do regeneracji i wypoczynku. Dlatego powinno być niesamowicie wygodne. Liczy się również jego wzornictwo. Jego kształt, styl oraz wielkość musisz dobrać do wystroju pomieszczenia oraz ilości osób, które będą spały w łóżku. Jeżeli właściwie wybierzesz jego rozmiar, to nie będziesz przyjmował niewygodnych pozycji podczas snu, a co za tym idzie zawsze będziesz wypoczęty i wyspany. Zapomnisz też o bólach kręgosłupa, czy szyi. Gdy lubisz pracować w łóżku lub oglądać filmy na laptopie, to dobrym wyborem dla Ciebie będzie model z nagłówkiem. Ten element doskonale będzie pasował do stylu glamour, retro oraz klasycznego. Nie tylko będzie Ci się dzięki niemu o wiele wygodniej czytało i oglądało filmy, ale również będziesz spokojny o to, że nie pobrudzisz ściany, opierając się o nią bezpośrednio.  Natomiast gdy masz niewielką sypialnię, to najlepszym wyborem będzie łóżko zabudowane do podłogi albo takie z dodatkowym miejscem na pościel.

Sypialnia
Pixabay.com

Łóżko musi być stylistycznie spójne z resztą sypialni

Czasami jest tak, że najpierw kupujemy łóżko, a później zastanawiamy się nad wszystkimi pozostałymi elementami w sypialni. Chcemy Cię przed tym przestrzec, ponieważ w ten sposób, nigdy nie uda Ci się stworzyć spójnej i harmonijnej sypialni. Łóżko powinno być miejscem domowego relaksu. Dlatego, zanim je kupisz, najpierw dokładnie przeanalizuj projekt całej sypialni, a następnie przejdź do jego realizowania. Jeżeli masz trochę większe fundusze, to nie ograniczaj się do gotowych zestawów ze sklepu, ponieważ one pasują do bardzo niewielu wnętrz. Lepsze są meble na wymiar, bo dzięki nim stworzysz w sypialni niepowtarzalny klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here