Kupno czy leasing drukarek do firmy

Jeśli poszukujemy sposobu na korzystne sfinansowanie inwestycji firmowej, to się zastanawiamy, czy leasing jest opłacalny. Poznajmy jego najważniejsze korzyści oraz zalety. Przekonajmy się, dlaczego warto zdecydować się na leasing drukarek. Wcześniej powiemy sobie także o plusach i minusach kupna urządzeń wielofunkcyjnych.

Kupno urządzeń wielofunkcyjnych – plusy i minusy

Urządzenia wielofunkcyjne należą do sprzętu, którego nie powinno zabraknąć w żadnym biurze oraz firmie. Niezależnie od branży w każdym przedsiębiorstwie mamy do czynienia z wieloma dokumentami, umowami oraz innymi „papierami”. Wygodnie jest wszystko drukować na miejscu. Raczej żaden pracownik administracji, czy też księgowości nie wyobraża sobie druku w innym miejscu, niż we własnym biurze.

Drukarkę, czy też urządzenie wielofunkcyjne możemy z łatwością kupić. Jakie są plusy takiego rozwiązania? Na pewno decydując się na zakup własnego urządzenia mamy dużo większy wybór. Wystarczy, że pojedziemy do dowolnego sklepu z elektroniką i wybierzemy takie właśnie urządzenie wielofunkcyjne, które nam będzie najlepiej odpowiadało. Możliwości jest sporo. Wówczas nic nas nie ogranicza i możemy wybrać dowolny model oraz dowolny sklep, a nie taki, w którym możliwa jest opcja jaką jest leasing drukarek. Dowiedz się więcej na temat dzierżawy urzadzień wielofunkcyjnych na stronie https://loboslink.pl/

Kolejną zaletą jest także szybkość transakcji. W zakupie nie ma nic skomplikowanego. Wybieramy sprzęt, kupujemy i płacimy. Później już możemy się cieszyć zakupionym sprzętem.

A z jakimi wadami mamy do czynienia? Na pewno największą wadą jest konieczność posiadania odpowiednich środków i to jednorazowo. Nie możemy rozłożyć zakupu na raty, jak to oferuje nam leasing drukarek. Przedsiębiorcy, którzy nie posiadają odpowiednich środków nie są do tej formy zakupu przekonani.

Leasing urządzeń wielofunkcyjnych – plusy i minusy

Pora na omówienie formy, jaką jest leasing drukarek. Główna zaleta jeśli chodzi o leasing drukarek to finansowanie inwestycji bez wkładu własnego. Można to także nazwać opłatą wstępną lub też czynszem inicjalnym. Jest to możliwe zwykle jedynie przy zastosowaniu procedury standardowej weryfikacyjnej. Wtedy przedsiębiorca musi udowodnić sytuację stabilna naszej firmy, przedstawiając wszelkie odpowiednie dokumenty. Minus leasing bez wstępnej opłaty to wyższa kwota raty miesięcznej oraz wykupu.

Kolejną zaletą jest możliwość wykupu przedmiotu po zakończeniu umowy. Kwota wykupu będzie o wiele niższa w porównaniu do rynkowej wartości konkretnej drukarki. Wykup w operacyjnym leasingu jest dobrowolny. Przedsiębiorca również może zwrócić przedmiot stronie finansującej, po czym wciąż w leasing jakiegoś nowego modelu drukarki o lepszych parametrach.

Gdy rozważamy czy leasing drukarek się opłaca to musimy wziąć pod uwagę korzyść związaną z pakietami usług dodatkowych oferowanych przez leasingowe firmy. Wiele z nich leasingobiorco proponuje możliwość uwzględnienia w cenie raty miesięcznej usługi serwisowej. W takim przypadku przedsiębiorca płaci kwotę ryczałtową i nie musi podnosić kosztów dodatkowych na skutek pewnych niespodziewanych sytuacji, jak na przykład awarii.

Leasing drukarek to także brak obciążenia zdolności kredytowej. Dzięki temu właśnie przedsiębiorca będzie mógł w razie potrzeby finansować inne inwestycje firmowe przy pomocy kredytu.

A czy jest jakaś wada leasingu drukarek? Oczywiście leasing, bardzo podobnie jak każda inna forma finansowania, jednocześnie ma swoje zalety (które zostały już omówione), jak i wady.

Najważniejsze minusy wynikają z samego faktu, że przez cały okres umowy właścicielem trwałego środka pozostaje finansujący. Może on narzucić w związku z tym leasingobiorcy sam sposób korzystania z przedmiotu, czy też warunki ubezpieczenia. Okazuje się, że wada ta może jednocześnie być zaletą. Dlaczego? Ponieważ leasingowa firma wyręcza przedsiębiorcę z formalności czasochłonnych związanych z załatwieniem polisy, czy też rejestracją samochodu. Może także wynegocjować dla niego nieco niższe raty ubezpieczenia w ubezpieczeniowych towarzystwach, z którymi podejmuje współpracę partnerską.

Gdy chcemy zakupić urządzenie wielofunkcyjne, to mamy dwie możliwości: pierwsza z nich to tradycyjny zakup sprzętu, a druga możliwość to leasing drukarek. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja ma swoje wady i zalety. Wybór ostateczny należy do nas. Z której opcji skorzystamy? To już jest kwestia indywidualna. Warto dokonać dokładnej analizy i podjąć decyzję ostateczną. Przedsiębiorcy raczej decydują się jednak na leasing drukarek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here