Szafa narożna z lustrem w dwóch wariantach

Wielu osobom narożna szafa kojarzy się z mało atrakcyjnym meblem, upchniętym w kąt. Tymczasem wcale nie musi tak być! Po pierwsze, nowoczesne i ergonomiczne umeblowanie to prawdziwa ozdoba wnętrza. A po drugie, szafy takie występują też w wariancie zewnętrznym. O co dokładnie chodzi? Zapraszamy do lektury!

Szafa zewnętrzna z lustrem: na granicy stref

Pierwsza opcja to mebel, którego fronty mogą być skierowane na dwie różne przestrzenie. To znakomite rozwiązanie do pokoju, który ma być jednocześnie salonem i gabinetem. Szafa narożna zewnętrzna sprawdzi się również w kawalerce, gdzie warto wydzielić strefę dzienną od sypialnianej. Ułożone pod kątem prostym skrzydła w pewien sposób zasłonią wybraną przestrzeń, separując ją od reszty mieszkania.

Powierzchnia lustrzana na froncie przyda się zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach mieszkalnych. Lustro pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie. Szafę narożną do małej kawalerki warto ponadto zamówić wykonaną na wymiar. Pomoże to urządzić małe pomieszczenie w najbardziej przemyślany sposób.

Wewnętrzna szafa narożna – gdzie się sprawdzi?

Masz w pokoju pusty kąt, do którego nie pasuje żaden z mebli? Sprawdź zatem, ile dokładnie miejsca jest do dyspozycji i zleć wykonanie szafy narożnej wewnętrznej o określonych parametrach. Możesz dopasować:

  • szerokość poszczególnych skrzydeł,
  • głębokość mebla,
  • wysokość – z nadstawką lub bez niej.

Taka szafa nada się do niewielkiej sypialni. Tam, gdzie nie ma miejsca na meble przesuwne wzdłuż całej ściany, będzie, jak znalazł. Ponadto szafy ubraniowe narożne z lustrem znakomicie pasują do pokoju dziecięcego. W przypadku, gdy jest on dzielony przez rodzeństwo, każde z dzieci ma wówczas do dyspozycji swoje skrzydło mebla. Drzwi przesuwne są wygodne w obsłudze, a co więcej – nie potrzeba dodatkowej przestrzeni, by móc je swobodnie otwierać. Po lustrze można zaś pisać odpowiednimi mazakami! Tego typu umeblowanie często jest też kupowane do kawalerek.

Szafa zewnętrzno-wewnętrzna? Czemu nie!

A gdyby tak połączyć dwie powyższe wersje – składając je plecami? Wówczas otrzymamy z jednej strony mebel otwarty na dwie strefy, a z drugiej – przytulny kącik. Możesz tam urządzić minisypialnię, miejsce do pracy zdalnej albo po prostu przestrzeń relaksu. Od tego, jaką rolę ma pełnić ten kąt, zależy m.in. konstrukcja szafy wewnętrznej.

Gdy zechcesz wstawić tam fotel, lampkę do czytania i stolik kawowy, narożny mebel pozostaw całkowicie lub częściowo otwartym regałem. Wolisz wstawić w to miejsce biurko? Wówczas obok niech stanie szafa narożna z lustrem. Ustawiona pod odpowiednim kątem, za pomocą lustrzanej powierzchni doświetli przestrzeń.

A co z meblem zewnętrznym? Ten może pełnić funkcję garderoby – ale nie tylko. Jedno ze skrzydeł da się bowiem przeznaczyć na schowek gospodarczy. Inna opcja to umieszczenie w nim telewizora, głośników i odtwarzacza wraz z kolekcją płyt. Ukryty za drzwiami przesuwnymi z lustrem sprzęt nie będzie się kurzył.

Szafy narożne to tak naprawdę wielofunkcyjne, dobrze ustawne meble. Są uniwersalne, bo nadają się do wielu typów pomieszczeń – domowych i nie tylko. A lustro na ich froncie pozwala optycznie sterować wymiarami wnętrza czy je doświetlać. Komandor.pl ma wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu takich mebli. Sprawdź koniecznie ofertę polskiego producenta, jeżeli szukasz nowoczesnej szafy do swojego mieszkania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here