dezynfekcja mata

Właściciele firm i osoby zarządzające obiektami użyteczności publicznej zmuszeni są do walki z coraz to nowszymi zagrożeniami. Do niedawna głównym niebezpieczeństwem były upadki wywołane śliską podłogą. Jednak w ostatnim czasie większe zagrożenie stanowią czynniki biologiczne. Zarządcy nieruchomości muszą właściwie zabezpieczyć obiekt przed wirusami i bakteriami. Skutecznym rozwiązaniem w takim przypadku są maty podłogowe specjalnego przeznaczenia.

Maty dezynfekujące

Jeszcze kilka lat temu maty dezynfekujące były wykorzystywane przede wszystkim w produkcji rolniczej. Układano je w śluzach dezynfekcyjnych i sanitarnych w chlewniach oraz innych obiektach przeznaczonych do hodowli zwierząt. Wysoka skuteczność takich mat doprowadziła do tego, że rozszerzono jej wykorzystanie do zabezpieczenia innych obiektów produkcyjnych lub miejsc publicznych o zwiększonym natężeniu ruchu.

Obecnie maty dezynfekujące wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba właściwego zabezpieczenia się przed wirusami, w tym: w szpitalach, laboratoriach, szkołach, przedszkolach, bankach, a nawet domach prywatnych. Jak działają takie maty? Ich skuteczność wynika z tego, że są wypełnione środkiem dezynfekującym o działaniu przeciwwirusowym. Przechodząc po macie, neutralizujemy wirusy i zabezpieczamy obiekt przed ich rozprzestrzenianiem.

Sklep Aximo.pl, który specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości mat dezynfekcyjnych, proponuje maty przejściowe oraz maty przejazdowe, a także warstwowe maty dezynfekcyjne i skuteczne środki dezynfekujące. Maty stanowią więc dodatkowe narzędzie służące do ochrony zdrowia pracowników, kontrahentów i domowników przed groźnym zakażeniem wirusowym. Są do tego niezwykle trwałe i odporne na ścieranie.

Maty antybakteryjne

Równie groźne dla człowieka są niektóre bakterie. Do skutecznej walki z takimi drobnoustrojami służą maty antybakteryjne, które w branży nazywane są także matami dekontaminacyjnymi. Maty stosowane są zwłaszcza w obiektach o zwiększonych wymaganiach higieniczno-sanitarnych. Wykorzystuje się je zatem w laboratoriach, na salach operacyjnych lub halach produkcyjnych.

Głównym zadaniem mat dekontaminacyjnych jest przyciąganie, zbieranie i zatrzymywanie niewidocznych i widocznych zanieczyszczeń oraz mikroorganizmów. Dekontaminacja polega bowiem na usuwaniu potencjalnie toksycznych i niebezpiecznych dla zdrowia człowieka substancji (np. chemikaliów, materiałów radioaktywnych, zanieczyszczeń biologicznych). Maty tworzą zatem specjalną barierę redukującą ich rozprzestrzenianie.  Aximo.pl sprzedaje maty w kilku modułach. Co ciekawe, sprzedawca proponuje także maty antybakteryjne, które wzbogacono w środek antywirusowy.

Maty antypoślizgowe

W miejscach, gdzie występuje duże ryzyko poślizgnięcia się, warto zastosować matę antypoślizgową. Tego rodzaju produkt zapewnia osobom przebywającym w danym miejscu poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Konstrukcja maty antypoślizgowej pozwala na zachowanie pełnej kontroli nad swoim ciałem i swobodne poruszanie się.

Maty antypoślizgowe dedykowane są takim miejscom, jak: pływalnie, toalety, łazienki, kuchnie, punkty gastronomiczne, tarasy, sauny. Maty minimalizują ilość wypadków wśród pracowników oraz osób odwiedzających dany obiekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here