Zalety pakowania próżniowego

Styl życia Zero Waste polega na generowaniu jak najmniejsze liczby odpadów. Również dotyczy to niemarnowania żywności. Jak więc można ograniczyć wyrzucanie artykułów spożywczych? Nie wątpliwie pomocne w tym może być pakowanie próżniowe, które opiszemy w tym artykule.

Czy jest pakowanie próżniowe?

Zaczynając od samego początku, skupimy się na tym, czym tak naprawdę jest pakowanie próżniowe. Technika ta polega na umieszczaniu przedmiotów w opakowaniach, które całkowicie pozbawione są powietrzna. Pewnie część z Was może zadać sobie pytanie, jakie są tego zalety. Tak naprawdę wydłużamy okres spożycia artykułów spożywczych w ten sposób spakowanych przez to, że ograniczamy rozmnażanie się różnorakich baterii oraz grzybów. Jednak, w jaki sposób mamy doprowadzić do tego, że w worku będzie próżnia? O tym będzie w dalszej części publikacji.

pakowanie próżniowe

Urządzenia do pakowania próżniowego

W gruncie rzeczy, aby zacząć wprowadzać ten typ pakowania niezbędna okaże się pakowarka próżniowa. W jej wnętrzu znajduje się wydajna pompa ssąca, która jest w stanie wyciągnąć całe powietrze z opakowania. Jednak to nie wszystko. Po wykonaniu całego procesu na krańcu foli tworzony jest mocny zgrzew, który uniemożliwia powtórne znalezienie się powietrza w worku. W taki sposób spakowane produkty mogą być przechowywane przez długi czas bez potrzeby mrożenia.

Materiały eksploatacyjne do pakowarek próżniowych

Prócz wyżej wymienionych urządzeń niezbędne są jeszcze specjalne worki do pakowarek próżniowych. To właśnie w nich umieszczamy produkty, które chcemy poddać procesowi pakowania próżniowego. Ich wykonanie pozwala na swobodne wypompowanie powietrza dzięki temu, że posiadają one niewielkie otwory. Należy pamiętać, że innych materiałów eksploatacyjnych używamy do pakowarek listwowych a innych do pakowarek komorowych.

Rodzaje pakowarek próżniowych

W poprzednich akapicie między wierszami wspomnieliśmy, że występują dwa rodzaje pakowarek próżniowych. Różnią się one między sobą głównie budową, ale także wydajnością. Tak, więc rozróżniamy:

  • Pakowarki próżniowe listowe – urządzenia tego typu charakteryzują się niewielkim rozmiarami i dzięki temu użytkowane są w naszych domach, ale także mniejszych sklepach spożywczych oraz lokalach gastronomicznych. Większość woreczka z pakowanym produktem znajduje się poza maszyną, a tylko niewielka jego część ma kontakt z listwą zgrzewającą. Nie przeszkadza to jednak w popranym wyciągnięciu powietrza.

Pakowarki próżniowe listowe

  • Pakowarki próżniowe komorowe – rozwiązania te posiadają specjalną komorę, jak wskazuje sama nazwa, w której umieszczamy woreczek wraz z produktem. Odsysanie powietrza odbywa się, więc na całej powierzchni, a to bezpośrednio wpływa na czas wykonania całej procedury. Niestety maszyny te mają większe wymiary, dlatego używane są w dużych lokalach gastronomicznych bądź sklepach spożywczych.

Pakowarki próżniowe komorowe

Zakup pakowarki próżniowej

Zakup pakowarki próżniowej może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że na rynku występuje wiele modeli tych maszyn. Ważne jest, więc aby zdecydować się na takiego sprzedawcę, który będzie w stanie Wam pomóc w wyborze. Właśnie takiego znajdziecie pod adresem: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Sklep internetowy, który wymieniliśmy, prowadzi profesjonalny zespół z bogatym doświadczeniem. Co za tym idzie, będą oni, więc w stanie rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości. My dziękujemy już za uwagę i do następnego razu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here