Najpopularniejsze rodzaje świeczek urodzinowych

Gdy zbliża się ważna okazja, jaką jest z pewnością przyjęcie urodzinowe, rocznicowe czy jubileuszowe, chcemy świętować je w wyjątkowy sposób. Najczęściej w tym celu kupujemy tort, babeczki lub dowolny słodki wypiek. Aby nabrały one indywidualnego znaczenia, warto dołączyć do nich świeczki urodzinowe. Wśród wielu modeli i wzorów, trudno czasem zdecydować się na te odpowiednie. Praktycznym rozwiązaniem będzie wybór tych najbardziej popularnych i dostosowanych do danej okazji. Jakie zatem rodzaje świeczek można kupić?

Tradycyjne i ponadczasowe

Niewątpliwie klasyczne i używane od wielu lat świeczki urodzinowe, to te pojedyncze, których ilość symbolizuje liczbę skończonych lat. Tradycją stało się już, że solenizant zamyka oczy, myśli życzenie i zdmuchuje je, najlepiej wszystkie na raz. W tym czasie goście śpiewają mu „Sto lat” i składają życzenia. Utarło się już, że tak właśnie powinno wyglądać świętowanie urodzin. Takie świeczki są zazwyczaj wbijane w tort za pomocą specjalnych pikerów. Są także na ogół mniejszej wielkości, gdyż łatwo je wtedy pomieścić. Jeżeli chodzi o kolor, jest to indywidualna sprawa, ponieważ dostępne są przeróżne barwy. Można je dobrać kolorystycznie do tortu lub dodatków do niego, tak aby całość komponowała się ze sobą oraz wyglądała estetycznie.

Praktyczne i ozdobne cyferki

Niewątpliwie od dłuższego już czasu popularnością cieszą się również cyferki na tort. To bardzo praktyczny, ale jednocześnie efektowny dodatek, gdyż zazwyczaj są większe i bardziej okazałe od pojedynczych świeczek urodzinowych. Za ich pomocą można ułożyć liczbę lat czy rocznicy solenizantów. Zajmują mniej miejsca na cieście i występują w dowolnych czcionkach oraz kształtach. Z powodzeniem na pozostałej przestrzeni zmieścimy obok nich fontannę tortową, jak i okazałe ozdoby.

Dowolne i oryginalne napisy

Jeżeli poszukujemy alternatywy do tradycyjnych świeczek urodzinowych, możemy postawić na te w kształcie literek. Ułożymy z nich dowolny napis, np. „Happy Birthday”, czy „Sto lat”. Okolicznościowe hasło na torcie, z pewnością przypadnie do gustu solenizantowi, ale również jego gościom. Świeczki urodzinowe w formie liter będą prezentowały się nowocześnie i pomysłowo.

Z myślą o najmłodszych

Dzieci czerpią dużo radości z obchodzenia urodzin. Ważne są dla nich prezenty, tort oraz przyjęcie. Chcąc sprawić im niespodziankę w tym ważnym dniu, powinniśmy pomyśleć o wykorzystaniu świeczek urodzinowych, np. w kształcie ulubionych postaci z bajek, zwierzątek czy gwiazdek. Przystrojony w taki sposób tort zachwyci dzieci i będzie dla nich również formą zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here