Mała galeria sztuki

Niegdyś stanowiły uzupełnienie każdej aranżacji wnętrza, dziś ponownie powracają do łask w zmienionej formie. Dopasowane do panującej w pomieszczeniu stylistyki obrazy ścienne nie tylko pozwolą wam pozbyć się wszechobecnej nudy, ale również nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru. Jak wieszać obrazy na ścianie i kto w szczególności powinien się na nie zdecydować?

Obrazy do domu – dlaczego warto je zawiesić?

Obrazy ścienne jeszcze do niedawna kojarzone były wyłącznie z wyszukanymi wnętrzami bądź galeriami sztuki i nie sposób się temu dziwić. Niemniej jednak wraz z biegiem lat uległo to znaczącym przeobrażeniom i już dziś dekoratorzy wnętrz coraz chętniej wykorzystują obrazy ścienne w swoich projektach. Odpowiednio dopasowane zmienią wnętrze nie do poznania, nadając mu jednocześnie nietuzinkowego klimatu. Niestety wciąż tak wiele osób rezygnuje z zawieszenia ich w swoich czterech kątach. Otóż obrazy do domu są bardzo wymagające, a znajomość kilku podstawowych trików wnętrzarskich może w tym wypadku okazać się naprawdę cenna. Prawidłowo zawieszony obraz na ścianie ma uczynić wnętrze wyjątkowym, a nie zaburzać dotychczasową aranżację. O czym zatem pamiętać, wybierając obrazy do domu?

Jakie obrazy ścienne wybrać?

Aranżacja wnętrza niewątpliwie może przysporzyć sporo trudności. Wbrew pozorom wybór odpowiednich tekstyliów czy dekoracji ściennych to wcale nie taka prosta sprawa. Źle dobrane dodatki sprawią, że wnętrze stanie się przytłoczone, a wy osiągniecie efekt daleki od pożądanego. Stojąc przed wyzwaniem, jakim jest inwestycja w obrazy ścienne, kierujcie się czymś więcej aniżeli tylko indywidualnymi preferencjami. Choć te mają szczególne znaczenie, nie da się ukryć, że wasz nowy nabytek powinien być spójny z całością. Jeżeli w pomieszczeniu dominują wyraziste akcenty kolorystyczne, upewnijcie się, że nie brakuje ich również na wybranej ozdobie. W przypadku pomieszczenia wykończonego w stylu minimalistycznym bądź nowoczesnym macie szerokie pole do popisu. Wówczas sprawdzą się zarówno obrazy abstrakcyjne, jak i obrazy z mapą miasta, które podkreślą dotychczasową stylistykę. Wyjątkowe obrazy do mieszkania odmienią je diametralnie, a wy odtąd nie będziecie chcieli już go opuszczać.

Obrazy do mieszkania – gdzie je zawiesić?

Samodzielne stworzenie ściennej kompozycji dekoracji ściennych stanowi wyzwanie – i to niemałe. Czekać na was będzie kilka kluczowych decyzji do podjęcia, które ostatecznie przełożą się na efekt finalny. Nuda na ścianie nigdy nie jest pożądana, lecz o tym przekonywać was raczej nie musimy, nieprawdaż? Wybierając stylowe obrazy do mieszkania, nie zapominajcie o tym, iż to właśnie metraż pokoju, w którym zostaną one niebawem zawieszone, ma ogromne znaczenie. Zbyt duży obraz może przytłoczyć pomieszczenie o niewielkim metrażu i odwrotnie. Co zatem proponujemy? Jeżeli pojedynczy obraz na ścianę nie wchodzi w waszym przypadku w grę, możecie pokusić się o stworzenie oryginalnej galerii sztuki w waszych czterech kątach. Obrazy ścienne umieszczone w ramach o nietypowym kształcie, a jednocześnie w różnych rozmiarach pozwolą wam uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt. Zawieszone nad kanapą bądź na pustej ścianie stanowią idealne uzupełnienie gustownej aranżacji wnętrza. 

Jak wieszać obrazy?

Obrazy do mieszkania wybrane i co dalej? Wówczas nie pozostaje wam nic innego, jak zawiesić je na ścianie. Upewnijcie się, że macie gdzieś pod ręką poziomicę, ołówek i taśmę dwustronną. Wiertarka może śmiało pójść w zapomnienie! Wieszanie obrazów rozpoczynamy od wyznaczenia linii pomocniczych na ścianie oraz ułożenia wstępnej kompozycji. To z pewnością ułatwi cały proces, a wy zyskacie pewność, że nowe ozdoby ścienne zostaną zawieszone tak, jak wcześniej planowaliście. Gdy ten etap będziecie mieć już za sobą, wystarczy zawiesić je z użyciem taśmy klejącej. Tym sposobem pozbędziecie się nieestetycznych dziur na ścianie, oszczędzając jednocześnie mnóstwo czasu i pieniędzy. Nietuzinkowy efekt gwarantowany!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here