Rolety mini – poradnik przed wizytą w sklepie. Jakie rodzaj rolet mini wybrać?

0
511

Rolety zdecydowanie dominują na rynku systemów osłonowych okiennych. Coraz częściej zastępują tkaniny (zasłony i firanki), żaluzje oraz inne potencjalne rozwiązania. Szczególnie popularne są rolety mini, zakładane od wewnątrz. Ich montaż jest prosty, a paleta dostępnych barw i wzorów bardzo szeroka. Poniżej podpowiadamy jak dobrać rolety mini, jakie ich rodzaje znajdziemy oraz w czym tkwi ich wyjątkowość.

Standardowe rolety mini – prosty montaż, wygodne użytkowanie i zalety estetyczne

Rolety mini standard to wybór osób, którym zależy na prostym, funkcjonalnym rozwiązaniu oraz dopełnieniu aranżacji wnętrza. Zacznijmy od kwestii praktycznych – czyli montażu. Jest niebywale prosty – wystarczy nałożyć prosty mechanizm na obudowę okna – i tyle. Nie ma żadnej potrzeby wiercenia ramy okiennej.

Rozwijana tkanina jest odporna na rozciąganie, strzępienie rozdarcie oraz gniecenie. Wiele firm oferujących rolety mini standard wykonuje je na zamówienie – pod rozmiar konkretnego okna.

Szeroki wybór barw pozwala wkomponować roletę w wygląd pomieszczenia. Oprócz standardowych odcieni szarego i beżu znajdziemy też łososiowy, cappuccino, ceglasty i gorzka czekolada. Na popularności zyskują także rolety z tkaninami wzorzystymi – pokryte delikatnym, przyjemnym dla oczu deseniem. Najciemniejsze barwy pozwalają ograniczyć ilość wpadającego światła nawet o 60 %.

Roleta mini podgumowana – wybór dla tych, którym zależy na maksymalnej izolacji optycznej

Wadą zwykłych rolet mini jest fakt, że ich krawędzie nie przylegają szczelnie do okna, a tym samym – przedostaje się przez nie więcej światła. Dlatego, jeśli zależy ci na dokładniejszej izolacji od warunków zewnętrznych – wówczas warto sięgnąć po rolety mini podgumowane. W czym tkwi ich wyjątkowość?

Przede wszystkim – zastosowano w nich specjalną tkaninę, bardziej efektywnie odbijającą promienie słońca oraz szczelnie przylegającą do powierzchni szyby. Dzięki temu, pomieszczenie nie nagrzewa się niepotrzebnie i nawet w środku lata panuje w nim przyjemna, chłodna atmosfera.

Rolety mini podgumowane są dedykowane zwłaszcza do pomieszczeń z oknami wychodzącymi w kierunku południowym lub wschodnim. Wówczas, montaż rolet mini podgumowanych może pomóc nam zabezpieczyć się przed nadmiarem słońca wewnątrz.

Warto także rozważyć zakup rolet mini podgumowanych thermo – których powierzchnia nie nagrzewa się, a tym samym są jeszcze skuteczniejsze w izolacji termicznej pomieszczeń mieszkalnych. Rolety te są użyteczne również w okresie zimy – gdy przeciwdziałają nadmiernemu ubytkowi ciepła przez powierzchnię okien.

Rolety mini dzień noc – stylowy i funkcjonalny system osłonowy

Mini rolety dzień noc to rozwiązanie wyjątkowe zarówno ze względów praktycznych jak i estetycznych. Ich konstrukcja znacząco różni się od wcześniej wymienionych typów rolet i nieco przypomina klasyczne żaluzje. Przede wszystkim – są zbudowane z poziomych pasów tkaniny osłonowej, których ułożenie można regulować.

Możemy zarówno nakładać je na siebie jak i ustawiać naprzemiennie. Daje nam to możliwość regulacji stopnia jasności wewnątrz pomieszczenia – stworzenia mniej lub bardziej intensywnego półmroku. Możemy także odsłonić wybrany fragment okna, pozostawiając pozostałe zasłonięte.

Rolety mini dzień noc są chętnie stosowane nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również gabinetach, poczekalniach, w salonach firm usługowych oraz licznych innych pomieszczeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here