EMS

Coraz więcej Polaków uprawia sport. Cieszy fakt, że jesteśmy świadomi konieczności dbania o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Jeśli i Ty chcesz zacząć ćwiczyć, zdecyduj czy najlepsze będą dla Ciebie trening wykonywane w domowym zaciszu, pójście na siłownię, a może wybierze treningi z trenerem personalnym. Jaka opcja sprawdza się najlepiej? Podpowiedzi znajdziesz poniżej. 

Ćwiczenia w domu 

Tak naprawdę potrzebujesz tylko dobrą matę do ćwiczeń i wygodny strój sportowy. W sieci znajdziesz mnóstwo programów treningowych, które wskażą Ci, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, aby osiągnąć zamierzony efekt. Redukcja tkanki tłuszczowej czy budowanie mięśni? W warunkach domowych przy regularnych treningach osiągniesz zamierzony cel. Pamiętaj tylko, że sport musisz uprawiać regularnie, przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Zastanów się również, czy masz odpowiednie warunki. Nie chodzi tu oczywiście o właściwą przestrzeń do realizacji ćwiczeń. Czasem obecność innych domowników może po prostu przeszkadzać. 

Treningi na siłowni 

Wykup miesięczny karnet i wybierz się na siłownię. Możesz korzystać z ćwiczeń aerobowych na maszynach, takich jak bieżnia, rowerek czy orbitrek albo zdecydować się na grupowe zajęcia fitness różnego rodzaju. 

Na siłownię udawaj się 2-3 razy w tygodniu i spędzaj tam przynajmniej godzinę. Jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj aktywności fizycznej, pamiętaj o systematyczności. Na siłownię wybieraj się niezależnie od pogody, musisz też zawsze znaleźć czas na takie ćwiczenia, a nierzadko dopasować swój harmonogram dnia do organizowanych tam treningów. 

Współpraca z trenerem personalnym 

Wydaje się, że to właśnie trening personalny jest najlepszym rozwiązaniem. Może być połączeniem ćwiczeń w warunkach domowych i zajęć fitness. Z trenerem personalnym możesz umawiać się na trening na świeżym powietrzu, na przykład w ogrodzie albo w parku bądź na sali treningowej. 

Jakie są największe zalety treningu z trenerem personalnym? Przede wszystkim ten profesjonalista dobierze zestaw aktywności fizycznej, który pasuje do Twoich indywidualnych potrzeb, preferencji, kondycji oraz zamierzonych efektów. Będzie Cię mobilizował do ćwiczeń i wskaże najlepszą technikę ich realizacji. Co ważne, dobry trener personalny najczęściej ma też doskonałą wiedzę w zakresie dietetyki, a tylko połączenie aktywności sportowej z dopasowanym jadłospisem może przynieść najlepsze efekty. 

Niezależnie od tego, jaka jest Twoja kondycja czy jaką masz wiedzę w zakresie ćwiczeń, po prostu zacznij uprawiać sport. Możesz rozpocząć od lekkich treningów i z czasem zwiększać ich intensywność. Pamiętaj jednak o technice ich wykonywania, aby wykluczać ryzyko kontuzji. Polacy najczęściej uprawiają jogging, ogromną popularnością cieszy się też dzisiaj crossfit. Coraz więcej osób interesuje się również treningami z elektryczną stymulacją mięśni. Każdy taki trening trwa tylko 30 minut, odbywa się pod czujnym okiem profesjonalnego trenera i daje naprawdę świetne i szybkie efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here