Wanna czy prysznic do małej łazienki?

0
555

Mała przestrzeń z pozoru wydaje się trudna do zaaranżowania. Nie trzeba jednak skomplikowanych projektów ani bardzo drogich materiałów wykończeniowych. Wystarczy dobrze zaplanować przestrzeń. Jedną z ważniejszych decyzji, jaką musisz podjąć to wybór wanny albo prysznica. Sprawdzamy, które rozwiązanie sprawdzi się w małej łazience.

Wanna do małej łazienki – tak czy nie?

Kto z nas nie marzy o gorącej kąpieli w wannie po trudnym dniu pełnym obowiązków? Komfort to jedna z zalet, jaka płynie z posiadania takiego rozwiązania w domu. W małych łazienkach nie jest to niewykonalne, wystarczy dobrze zaprojektować przestrzeń. Aby maksymalnie zaoszczędzić miejsce, najlepiej zamocować wannę na styku dwóch ścian. Standardowy wymiar to 140 cm długości i 75 cm szerokości, mniejsze z nich mogą być mniej komfortowe. Na rynku jest też wiele kształtów, a w małej łazience warto wziąć pod uwagę wannę narożną albo asymetryczną. Na krawędziach możesz też przechowywać kosmetyki, akcesoria i detergenty. Zadbaj jednak o estetykę i odpowiednie podświetlenie, które w małych wnętrzach jest niezbędne. Świetnym trikiem jest wbudowanie części konstrukcji w ścianę. Zyskasz więcej miejsca, a jednocześnie nie musisz rezygnować z wanny w małej łazience.

Wanna jest również bardzo przydatna w domach, w których są dzieci. To dobra alternatywa dla głębokiego brodzika. Kąpiel dla maluchów może być jednocześnie świetną zabawą.

Wanna i prysznic w jednym

Praktycznym rozwiązaniem jest wanna w małej łazience, która jednocześnie ma parawan albo zwyczajną zasłonę prysznicową. Najlepiej, aby materiał był przezroczysty, w ten sposób wnętrze wyda się większe. Parawan może mieć prostą konstrukcję albo być składany, dzięki temu zaoszczędzisz jeszcze więcej miejsca.

A może jednak prysznic?

Kabina prysznicowa to rozwiązanie praktyczne, ponadczasowe i estetyczne. Jeśli lubisz szybkie kąpiele, na pewno będziesz zadowolony. Pamiętaj też, że masz wiele możliwości, co do aranżacji. Kabina prysznicowa może mieć głęboki lub niewielki brodzik, a kształt półokrągły, prostokątny czy też kwadratowy. Niesamowicie ważne jest to, aby bateria była mocowana podtynkowo. W ten sposób zaoszczędzisz wiele miejsca. Przezroczyste szkło także optycznie powiększy przestrzeń. Pamiętaj o tym, aby dokładnie wymierzyć przestrzeń i maksymalnie wykorzystać każdy wolny skrawek, np. zaaranżować kabinę prysznicową we wnęce.

W małych łazienkach sprawdzi się też prysznic typu walk-in. Nie ma on typowego brodzika, dlatego jest świetnym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach. Kolejnym trikiem na optyczne powiększenie przestrzeni jest zamontowanie drzwi, które mają tzw. łamany system drzwi.

Wanna czy prysznic – co wybrać do małej łazienki?

Biorąc pod uwagę rozwiązania na rynku, nie musisz decydować się na to rozwiązanie, które jest mniejsze. Nowoczesne technologie i aranżacja dopasowana do metrażu sprawiają, że jeśli masz ochotę na wannę, nie ma z tym żadnego problemu. Weź też pod uwagę indywidualne potrzeby, np. wysoki brodzik dla seniorów nie jest dobrym pomysłem. Jeśli czeka Cię wybór wanny lub prysznica, a także zakup materiałów wykończeniowych do łazienki, szybka gotówka pokryje koszty z tym związane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here