Zdjęcia biznesowe we Wrocławiu
Zdjęcie: Norbert Wilbik,  dyrektor urzędu pracy w Garwolinie, fotograf Krzysztof Zaleski

Zdjęcia biznesowe zdobywają uznanie pracodawców i pracowników. Dzięki nim możemy dać się poznać odbiorcom swoich produktów i usług z jak najlepszej strony. Wykonanie profesjonalnych zdjęć biznesowych jest dla nas tym bardziej istotne, gdy prowadzimy działalność (nawet częściowo) przez internet. Zanim zdecydujemy się na sesję fotograficzną, musimy znaleźć profesjonalistę, który podejmie się stworzenia naszego nowego wizerunku. Gdzie we Wrocławiu można wykonać najlepsze zdjęcia biznesowe?

Zdjęcia biznesowe szansą na rozwój zawodowy

Są branże, w których posiadanie profesjonalnych zdjęć biznesowych staje się wręcz koniecznością. Jest to spowodowane dużą konkurencją. Jeżeli wiele firm oferuje produkty lub usługi podobne do naszych, mamy dwa wyjścia – zmienić branżę lub wyróżnić się spośród konkurencji. Dobre zdjęcia biznesowe mogą sprawić, że potencjalni klienci zapamiętają właśnie nas.

Zrobienie dobrego zdjęcia biznesowego nie jest proste

Osoby mieszkające w dużych miastach (jak na przykład Wrocław) nie mają problemu ze znalezieniem fotografa, który oferuje wykonanie zdjęć biznesowych. Nie powinniśmy jednak korzystać z pierwszej lepszej oferty. Musimy mieć świadomość, że profesjonalne zdjęcie biznesowe będzie na siebie zarabiać (nawet przez wiele lat po publikacji), natomiast wykonane nieumiejętnie – odstraszy od nas klientów. Problemem jest fakt, że nie każdy jest w stanie ocenić, czy jego zdjęcie biznesowe jest dobre. Część osób będzie zadowolona ze zdjęcia, na którym wygląda atrakcyjne. Niestety miła aparycja to zdecydowanie za mało, żeby odbiorca uznał nas za specjalistów w swojej branży. Klient zazwyczaj nie chce umawiać się z nami na randkę (dla tego nie jest dla niego priorytetem nasza uroda), a zlecić nam wykonanie pracy.

Jeżeli obawiamy się, że nie jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić własnych zdjęć, postarajmy się zapoznać z portfolio fotografów. W przypadku, gdy zdjęcia biznesowe ich autorstwa będą do nas przemawiać, możemy zdecydować się na współpracę. Przyglądając się zdjęciu biznesowemu prawnika zadajmy sobie pytanie – czy powierzylibyśmy temu człowiekowi ważną dla nas sprawę? Jeśli dojdziemy do wniosku, że tak – oznacza to, że zdjęcie biznesowe spełnia swoją rolę.

Zdjęcia biznesowe – o czym trzeba pamiętać przed sesją?

Jeśli będziemy mieć szczęście i trafimy na profesjonalnego fotografa, otrzymamy szczegółowe wskazówki jak przygotować się do sesji. Jako, że wykonanie satysfakcjonujących dla klienta zdjęć biznesowych nie jest prostą sprawą, musimy liczyć się z tym, że fotograf będzie zadawał nam dużo pytań. Jest to jak najbardziej wskazane, gdyż tylko znając nasze oczekiwania jest on w stanie zrobić zdjęcia, z których będziemy zadowoleni.

Na pierwszym spotkaniu ustalimy takie szczegóły jak miejsce sesji, ilość osób pozujących do zdjęć, oczekiwane rezultaty. Dowiemy się w jaki sposób pozować, żeby wychodzić na zdjęciach biznesowych jak najlepiej.

Pamiętajmy, żeby na dzień przed planowanymi zajęciami nie wykonywać inwazyjnych zabiegów kosmetycznych (fotografie uwypuklają szczegóły, które chcielibyśmy ukryć), a także dobrze się wyspać (jeżeli będziemy niewyspani, nie pomoże nam nawet najlepszy fotograf – będziemy wyglądać po prostu źle).

Dobrze zastanówmy się w jakim stroju chcemy pozować. Choć większość osób pozuje do zdjęć w garniturze (w przypadku pań jest to także elegancka sukienka), nie znaczy to wcale, że i my musimy ubrać się w ten sposób. Jeżeli uznamy, że do charakteru naszej działalności pasuje inny strój – koniecznie porozmawiajmy o tym fotografem.

Doświadczeni fotografowie odradzają zakładanie na sesją ubrań jaskrawych (na zdjęciach wyglądają one nieatrakcyjnie, co więcej sprawiają problemy podczas obróbki graficznej), ubrań pogniecionych (możemy mieć pewność, że na zdjęciach widoczne będą nawet drobne zagniecenia), czy strojów prześwitujących.

Osoby, które na co dzień chodzą w okularach, jak najbardziej mogą pozować w nich do zdjęć. Jednak w przypadku, gdy nosimy soczewki kontaktowe – przed sesją musimy je zdjąć. Jest to ważne, gdyż oczy w soczewkach kontaktowych na zdjęciach prezentują się nienaturalnie.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na skorzystanie z pomocy zespołu wizażystów i fryzjerów, pamiętajmy, żeby przyjść odpowiednio wcześnie (wykonanie makijażu i przygotowanie fryzury może zająć nawet kilkadziesiąt minut).

Najlepsze miejsce na zdjęcia biznesowe nie istnieje

Nie ma jednego słusznego miejsca, w którym powinno się robić zdjęcia biznesowe. Mieszkańcy Wrocławia z pewnością znajdą w swoim mieście wiele ciekawych miejsc idealnie nadających się na sesję biznesową. Mamy duży wybór zwłaszcza, gdy pozujemy do zdjęć sami. Część firm, które decydują się fotografować wszystkich swoich pracowników podchodzi do tego zagadnienia praktycznie. W takim wypadku opłaca się zrobić zdjęcia biznesowe w siedzibie firmy, gdyż pracownicy czują się pewniej w miejscu, które znają. Zdjęcia w siedzibie firmy są polecane także ze względów logistycznych – nie musimy się martwić, czy wszystkie osoby dotrą we wskazane miejsce na czas. Dodatkowo po zakończonych zdjęciach pracownicy mogą natychmiast wrócić do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here