Typ urody
Pexels.com

Typy urody dzielą się na wiosnę, lato, jesień i zima. Gdy znasz swój typ urody, to o wiele łatwiej jest Ci dobrać odpowiedni dla Ciebie makijaż i ubiór. Każdy z typów urody dobrze wygląda w określonych kolorach. Są one dla niego najlepszym wyborem. Poniżej przedstawimy dokładne opisy typów urody wiosna i lato. Jaką porą roku jesteś? Przy określeniu typu urody, bierze się pod uwagę kolor oczu, włosów oraz cery.

Podział typów urody na pory roku

Podział typów urody zgodnie z porami roku został opracowany w latach 80-tych przez amerykańską kosmetolożkę Carole Jackson. Znajduje się on w książce „Color Me Beautiful”. Jej podział na typy urody, zgodnie z porami roku, szybko stał się niezwykle popularny. Musisz wiedzieć o tym, że ten podział typów urody może być stosowany również w odniesieniu do mężczyzn. Jak on wygląda? Przejdźmy do konkretów!

Czym charakteryzuje się typ urody wiosna?

Osoby o typie urody wiosna mają bardzo subtelną, ciepłą karnację. Ich skóra wyjątkowo szybko się opala na piękny brąz. Kobieta o typie urody wiosna posiada delikatną cerę, w odcieniu porcelanowym. Nie ma na niej piegów. Włosy wiosny mogą mieć bardzo wiele odcieni. Najczęściej spotykany jest blond. Może być to jasny blond, rudawy blond, miodowy blond oraz ciemny blond. Rzadziej spotykane się włosy orzechowe albo w odcieniu jasnego brązu. Wiosny mogą mieć praktycznie każdy kolor oczu, ale wyróżniają się one tym, że są mało intensywne. Mogą być niebieskie, zielone albo piwne. Typ urody wiosna ma zawsze dokładnie oddzieloną obwódką tęczówkę od źrenicy. Wiosny najlepiej wyglądają w następujących kolorach: kremowej bieli, jasnej zieleni, jasnym niebieskim, jasnym brązie, jasnym fiolecie, brzoskwiniowym, oliwkowym. Dla wiosny dobrym wyborem będzie również czerwona sukienka. Zimne kolory zdecydowanie nie są odpowiednie dla tego typu urody. Jeżeli jesteś wiosną, to unikaj: czerni, granatu, czystej bieli oraz ciemnego brązu. Jeżeli chodzi o makijaż u wiosny, to najlepszym wyborem dla niej będą kolory: brzoskwiniowy albo pudrowy róż. Nie unikaj również mocnej czerwieni na ustach. Z radością wybieraj pastelowe cienie do powiek. Polecamy Ci na przykład: szarość, brzoskwiniowy, różowy, błękitny i jasno zielony. Nie dla Ciebie zostały stworzone mocne kolory w makijażu. Poza czerwonym, o czym już przed chwilą wspominaliśmy. Najbardziej znane wiosny na świecie, to między innymi: Nicole Kidman, Nicole Richie, Kate Hudson, Gwyneth Paltrow. Wiosnę mamy już dokładnie omówioną, teraz przyszedł czas na lato.

 

Typy urody
Pexels.com

Jakie cechy ma typ urody lato?

Chociaż mogłoby się wydawać, że lato powinno dobrze współgrać z ciepłymi kolorami, to jest to chłodny typ urody. Lato nie jest słoneczne, ale trochę przyćmione. Kobiety o tym typie urody posiadają delikatną oraz stonowaną cerę. Może być one jasna lub mleczna w zimnym lub szarawym odcieniu. Lata mają to do siebie, że niestety mają bardzo delikatną skórę i często opalają się na czerwono. Jednak gdy już przeczytają ten niekorzystny dla nich etap, to ich skóra staje się przepięknie oliwkowa. Włosy nie są mocną stroną kobiet i mężczyzn o typie urody lato. Najczęściej określa się je jako mysie. Mogą być szarawe, w kolorze blond lub jasnego brązu. Kobiety o typie urody lato mogą mieć oczy w następujących kolorach: jasnoszarym, jasnoniebieskim, jasnozielonym,  szarym i piwnym. Nigdy nie mają one intensywnego i przyciągającego wzrok koloru. Najlepsze barwy dla tego typu urody to: pudrowy róż, błękit, popielaty, brązowy, kawa z mlekiem, czerwony, subtelny zielony, fioletowy, mlecznobiały oraz oliwkowy. Natomiast ubrania w kolorach czerni i bardzo kolorowe całkowicie zabijają urodę lata. Nie możesz do tego dopuścić! Kobiety o typie urody lato powinny malować się delikatnie i subtelnie podkreślać swoje naturalne piękno. Najbardziej odpowiednie dla Ciebie kolory cieni do powiek, to mleczny brązowy, pudrowy róż, beżowy, błękitny, turkusowy. Natomiast usta powinnaś podkreślać pomadkami w kolorze matowej czerwieni, bordo oraz subtelnego różu. Najsławniejsze kobiety o tym typie urody to: Jennifer Aniston, Naomi Watts, Reese Whiterspoon oraz Jessica Biel. Prawda, że każda z nich jest piękna?

Typ urody
Pexels.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here