Bransoletka
Pexels.com

Ludzie, nie tylko kobiety, nosiły biżuterię od najdawniejszych czasów. Służyła ona nie tylko do ozdoby, ale też do pokazywania swojego statusu społecznego, wyznawanych poglądów. W dzisiejszych czasach niewiele się pod tym względem nie zmieniło, chociaż na co dzień o tym nie myślimy. Najczęściej kupujemy te bransoletki, które są po prostu ładne, ale też takie, które podkreślą naszą zamożność, albo przekonania religijne. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby biżuteria wyglądała doskonale, to radzimy Ci dokładnie przeczytać ten artykuł. Dowiesz się z niego jak dobrać bransoletki do Twojego stroju.

Jak wybrać perfekcyjną bransoletkę?

Zadaniem tej biżuterii jest dopełnienie Twojego stroju oraz podkreślenie stylu ubierania się. Gdy szukasz biżuterii na rękę, w dobrym dla Ciebie rozmiarze i szerokości, to albo podkreślisz, że jesteś subtelną kobietą albo pokażesz swoją siłę. Gdy zależy Ci na tym, żeby nadgarstek wyglądał proporcjonalnie do innych części Twojego ciała, to wybierz taką bransoletkę, która będzie idealnie okalała Twój nadgarstek. Natomiast szerokie oraz masywne bransoletki będą odpowiednie do tęgich dłoni. Powinnaś ich unikać, jeżeli masz wąski nadgarstek. Jeżeli chcesz optycznie zmniejszyć lub zwiększyć rozmiar Twoich nadgarstków, to wybierz biżuterię trochę mniejszą albo trochę większą od Twojego nadgarstka. Możesz założyć dużą bransoletkę na małą dłoń, a wąską na dużą. Natomiast bransoletki w rozmiarze uniwersalnym będą odpowiednie zarówno do wąskich, jak i do szerokich dłoni.

Bransoletka
Pexels.com

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze bransoletki?

Noszenie bransoletek wymaga pewnego wyczucia. To, że jakaś biżuteria, Ci się podoba, gdy widzisz ją w sklepie jubilerskim lub w internecie, wcale nie oznacza, że będzie ona do Ciebie pasowała. Niestety. Dopiero, gdy zdecydujesz się założyć bransoletkę na dłoń, to zobaczysz, czy czujesz się w niej swobodnie i czy jest ona zgodna z Twoim indywidualnym stylem. Pamiętaj o tym, żeby szerokie i masywne bransolety zawsze nosić oddzielnie. W przeciwnym razie będzie to wyglądało przytłaczająco i po prostu niekorzystnie. Natomiast średniej szerokości bransoletki dobrze będą wyglądały same albo w połączeniu z drugą bransoletką o podobnej szerokości. Niewielkie bransoletki, te które mają poniżej 5 mm szerokości, bardzo dobrze się ze sobą łączą. Można nosić kilka jednocześnie i daje to bardzo ciekawy efekt.

Jak łączyć ze sobą kilka bransoletek?

Jeżeli lubisz nosić jednocześnie kilka bransoletek na jednej dłoni, to wszystkie umieść na jednym nadgarstku. Wtedy zachować równowagę. Najbezpieczniej jest łączyć ze sobą kilka elementów biżuterii, które są w neutralnych kolorach. Czarne i brązowe bransoletki można swobodnie łączyć ze złotymi albo srebrnymi bransoletkami. Nie ma żadnych przeciwskazań, aby na jednej dłoni łączyć bransoletki wykonane z różnego rodzaju materiałów, z odmiennymi motywami. Takie zestawienie pokaże innym, że jesteś ciekawą osobą, która jest w dodatku odważna i zdecydowana. Kiedyś łączenie ze sobą srebrnym i złotych bransoletek było niedopuszczalne, a dziś stało się modne. Jest to bardzo wspaniałe połączenie. Jednak musisz pamiętać o tym, żeby jeden z tych kruszców przeważał nad drugim. Gdy masz na ręku zestaw bransoletek z żółtego złota, to optymalnym rozwiązaniem będzie dodanie do niego jednej lub dwóch bransoletek srebrnych. Takie zestawienie z jednej strony będzie stylowe i oryginalne, a z drugiej będzie można je nosić również na co dzień. Jeżeli lubisz bawić się modą, to polegamy Ci łączenie ze sobą bransoletek wykonanych ze szlachetnych materiałów z tymi bardziej syntetycznymi, co nie oznacza, że mniej interesującymi. Biżuteria, która jest wysadzana diamentami będzie doskonale współgrała ze skórzanymi bransoletkami. Zakładanie jednocześnie kilku bransoletek ma te plus, że zawsze możesz wyglądać inaczej i nie musisz rezygnować ze swojej ulubionej biżuterii.

Bransoletka
Pexels.com

A jakie Wy macie sposoby na noszenie bransoletek? Czy któraś z naszych porad była dla Was przydatna? Mamy nadzieję, że tak. Nie bójcie się nieoczywistych połączeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here