Stolik pod telewizor
Needpix.com

Sprzęt RTV to niezbędny element wyposażenia każdego nowoczesnego salonu. Jeżeli masz nowy albo po prostu ładny telewizor, to pewnie chcesz w jak największym stopniu podkreślić jego urodę. Będzie to możliwe dzięki odpowiedniemu stolikowi RTV? Co uwzględnić przy jego zakupie?

Aranżacja salonu zaczyna się od kanapy

Pewnie tak samo, jak większość osób, przy urządzaniu salonu, ważniejsza dla Ciebie była wygodna sofa oraz fotele, niż szafka pod telewizor. Jednak, jeżeli nie masz jeszcze odpowiedniego mebla do salonu, to warto zastanowić się nad tym, jakie obecnie producenci proponują rozwiązania. W zależności od tego, jak wygląda Twój pokój dzienny, czasami lepsze będzie wstawienie niewielkiego stolika pod telewizor, a innym razem zmieści się w nim wysoka komoda.

Jaki stolik będzie dobry pod telewizor?

Wiemy, że urządzenie pokoju dziennego wcale nie jest proste. Łatwiej jest gdy masz do dyspozycji dużą przestrzeń. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaaranżować salon w stylu skandynawskim albo nowoczesnym. Sprawa robi się o wiele trudniejsza, gdy Twój pokój dzienny jest naprawdę niewielki. Wtedy liczy się dosłownie każdy centymetr. Najlepiej wtedy wybrać szafkę pod RTV, aby będzie posiadała dodatkowe szuflady.

Szafka pod TV
Needpix.com

Jakie meble do salonu będą odpowiednie pod telewizor?

  • Stolik pod telewizor

Przede wszystkim już wcześniej wspomniany stolik RTV i to jemu poświęcimy w tym wpisie najwięcej uwagi. Może być niskim i wąskim meblem posiadającym jedną półkę na odtwarzacz DVD albo dekoder cyfrowy. Występują również wyższe stoliki, które mają kilka dodatkowych półek. Wtedy oprócz sprzętu RTV można przechowywać na nich też książki.

  • Szafka pod telewizor

To najczęściej mały mebel z kilkoma półkami oraz szufladami. Szafki pod telewizor są niezwykle wąskie i długie. Dzięki temu dają naprawdę elegancki efekt we wnętrzu. Można je dopasować do każdego salonu, bez względu na to, jaki styl w nim dominuje.

  • Komody RTV

Są dużo większe niż szafki pod telewizor. Komody RTV mają wyjątkowo dużo miejsca do przechowywania. Posiadają bardzo wiele półek, mniejszych szafek i szuflad. Część modeli ma również dodatkowe nóżki, które podwyższają cały mebel. Jeżeli chcesz wiedzieć, o jaki dokładnie design nam chodzi, to wpisz w wyszukiwarkę Google hasło: komoda jamnik.

  • Meblościanki z miejscem pod telewizor

Są to zestawy mebli, które są niezwykle praktyczne i doskonale nadają się do salonów w stylu nowoczesnym. Meblościanki składają się z szafek, regałów i półek. Tego rodzaju meble mają specjalnie wyznaczone miejsce na sprzęt RTV. Meblościanki występują w wielu wersjach. Mogą się różnić nie tylko rozmiarem, ale również ilością mebli w zestawie, kolorem, stylistyką oraz materiałem, z którego zostały wyprodukowane.

Szafka pod telewizor
Needpix.com

Jaką wysokość powinien mieć stolik RTV?

Bez względu na to, czy chcesz kupić stolik, czy szafkę pod telewizor, to uwzględnij wysokość mebla. Telewizor musi znajdować się na wysokości wzroku. W praktyce oznacza to, że stolik RTV powinien być dopasowany do Twojego zestawu wypoczynkowego, a raczej jego wysokości. Weź pod uwagę również wzrost osób, które mieszkają w Twoim domu. Druga bardzo ważna kwestia przy wyborze stolika, to wielkość telewizora. Im jest on większy, tym na niższej szafce powinien stać. Jeżeli telewizor będzie umiejscowiony zbyt nisko lub zbyt wysoko, to może mieć to bardzo niekorzystny wpływ na Twoje oczy. W dodatku takie ustawienie może być szkodliwe również dla kręgosłupa. Sam doskonale wiesz, że siedzenie przez długi czas w niewygodnej pozycji kończy się bólem pleców.

Wygląd stolika pod telewizor

Współczesne komody pod telewizor są niezwykle funkcjonalne i cechują się bardzo ciekawym wzornictwem. To samo dotyczy oczywiście stolików RTV. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele rozwiązań. Wszystko to powoduje, że dość łatwo będzie Ci znaleźć stolik pod telewizor, który będzie współgrał z aranżacją Twojego salonu. Na przykład stolik RTV w kolorze białym dobrze sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych i w stylu minimalistycznym. Dobrze wpasuje się też w klimat klasycznego salonu, więc jest to mebel uniwersalny i ponadczasowy. Najlepiej wybierz stolik pod telewizor, który będzie wykonany z prawdziwego drewna pomalowanego na biało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here