Needpix.com

Obecne czasy nie są zbyt łaskawe dla kobiet. Realizują się zawodowo, dbają o dom i dzieci. Często uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach oraz kończą studia. Jak jeszcze przy tak wielu obowiązkach znaleźć czas na gotowanie? Oczywiście pomocna będzie w tym właściwa organizacja dnia i kuchni. Jeżeli w swojej nie masz jeszcze robota kuchennego, to najwyższa pora to nadrobić. Przedstawimy Ci korzyści z posiadania tego urządzenia AGD w kuchni.

Robot kuchenny to kilka sprzętów w jednym

Robot kuchenny to wyjątkowo wielofunkcyjne urządzenie. Za jego pomocą można przygotować różnego rodzaju posiłki w krótkim czasie. Możesz wybrać robot ręczny, który już powoli przechodzi do lamusa lub postawić na urządzenie elektroniczne.

Robot kuchenny
Needpix.com

Od czego zaczęła się kariera robota kuchennego?

Od tego, że kiedyś Brytyjczyk K.M Wood stworzył ulepszoną wersję miksera. Był to tak zwany „Keenwood Chef”. To nietypowe jak na tamte czasy urządzenie, składało się z misy oraz wysięgnika z obrotowymi końcówkami. Nie musimy chyba pisać o tym, że od razu zrobiło furorę i zachwyciło się nim wiele kobiet. Jednak do obecnego robota kuchennego brakowało mu wiele. Następnym rewolucyjnym krokiem było wyprodukowanie we Francji w latach 60-tych XX wieku, urządzenia, które miało w sobie funkcję krojenia, szatkowania oraz ucierania. I właśnie ono nazywane jest pierwszym na świecie robotem kuchennym. Zostało ono wyprodukowane przez firmę Robot-Coupe. Natomiast jego projektantem był Francuz Pierre Verdon.

Nie od razu trafił w ręce gospodyń domowych

Początkowo był to wybitnie drogi sprzęt. Dlatego na jego zakup mogli sobie pozwolić jedynie restauracje i lokale gastronomiczne o zbliżonym do nich standardzie. Dopiero po kilkunastu latach, zaczął być popularny wśród zwyczajnych kobiet. Robot kuchenny, chociaż został przez lata wzbogacony o wiele funkcji, to nadal jest uznawany za jeden z najpotrzebniejszych gadżetów kuchennych.

Jakie są zalety robota kuchennego?

Standardowy robot kuchenny to sprzęt AGD, który posiada funkcje: mieszania, siekania, wyrabiania, ucierania oraz rozdrabniania. To sprawia, że zrobienie obiadu z jego pomocą jest o wiele mniej pracochłonne i przede wszystkim o wiele szybsze. Oczywiście to, jakie konkretnie funkcje ma robot, zależy od konkretnego modelu. Na rynku jest ogromny wybór tego rodzaju urządzeń w bardzo różnorodnych cenach. Dlatego nie powinnaś mieć problemu z wybraniem dla siebie idealnego sprzętu do kuchni.

Błyskawicznie kroi i sieka

Wyobraź sobie, że musisz zrobić surówkę do obiadu. Jeżeli chcesz ją wykonać metodą tradycyjną, to bierzesz do ręki nóż i kroisz po kolei wszystkie warzywa. W zależności, od tego, na ile osób potrzebujesz surówki może to trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Jest pracochłonne i w tym czasie nie możesz się zająć niczym innym. Natomiast, gdy masz na wyposażeniu kuchni robota kuchennego, to posiekasz takie warzywa dosłownie w kilkanaście sekund. Wystarczy wcisnąć guzik, a urządzenie zajmie się resztą. Taki robot potrafi nie tylko coś pokroić, ale również posiekać.

 

Robot kuchenny
Needpix.com

Funkcjonalność i estetyka

Jeżeli masz kuchnię urządzoną w jakimś konkretnym stylu, na przykład w stylu skandynawskim, to pewnie chciałabyś, żeby dokupiony do niej robot kuchenny był spójny z występującymi w niej meblami oraz dodatkami. To żaden problem. Wystarczy, że wybierzesz białego robota kuchennego o minimalistycznym wzornictwie. Obecnie roboty występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Natomiast jeżeli chodzi o ich funkcjonalność, to dzięki wymiennym akcesoriom mogą one pełnić wręcz nieograniczoną ilość funkcji. Taki robot pomoże Ci prawie we wszystkim. W dodatku zajmują niewiele miejsca w kuchennych szafkach.

Więcej czasu dla siebie

Używanie robota kuchennego gwarantuje niezmierną oszczędność czasu. Każdy, kto raz skorzystał z jego pomocy, nie wyobraża już sobie tradycyjnego krojenia. Jeżeli jesteś kobietą zabieganą i ciągle chciałabyś w danym dniu zrobić coś jeszcze, to ułatw sobie życie i wybierz jak najlepszy model robota kuchennego. Stanie się on Twoim wsparciem na co dzień, jak i w awaryjnych sytuacjach, na przykład gdy wpadną do Ciebie niezapowiedziani goście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here