Edycja zdjęć
Unsplash.com

Robienie zdjęć za pomocą smartfonów jest naszą codziennością. Każdy sobie z tym radzi bez problemu. Gorzej jest z obróbką fotografii. Edytory, które już możemy znaleźć w naszych telefonach często mają tylko podstawowe funkcje i nie dają dobrych efektów. Na szczęście jest wiele aplikacji na Androida, które mają o wiele większe możliwości. Żeby ułatwić Ci wybór właściwego narzędzia do obróbki zdjęć, przygotowaliśmy listę aplikacji, do edycji fotografii na system Android. Są to proste w obsłudze programy, które mogą przydać się dosłownie każdemu. Poradzi sobie z nimi zarówno amator, który chce korzystać tylko i wyłącznie z jakiś prostych filtrów oraz bardziej zaawansowany użytkownik, który skorzysta w większej ilości funkcji w aplikacji. Z pewnością w tej aplikacji nie znajdziesz wszystkich możliwych aplikacji. Na pewno są jeszcze inne, równie interesujące. To jest nasz subiektywny wybór. Mamy nadzieję, że pozycje w tym zestawieniu, przypadną Wam do gustu.

  1. Autodesk Pixlr

To jest nasza pierwsza propozycja. Ten program jest niesłychanie prosty w obsłudze. Występują w nim również tryby automatycznie, które poprawiają jakość zdjęć. Kolejną zaletą dla osób początkujących jest to, że w aplikacji można znaleźć wiele gotowych filtrów. Dzięki temu można dopasować kolorystykę zdjęć do Twoich indywidualnych preferencji.

Edycja zdjęć
Unsplash.com
  1. A Color Story

Jest to następna propozycja na naszej liście. Charakteryzuje się szybką i wygodną edycją parametrów zdjęcia za pomocą suwaków. Możesz w prosty sposób osiągnąć zamierzony efekt za sprawą edycji krzywych. Kolejną zaletą tej aplikacji jest przejrzysty i komfortowy tryb kadrowania. Możesz tutaj dowolnie zmieniać proporcje zdjęcia albo dopasowywać je do konkretnych, standardowych rozmiarów, takich jak ekran 16:0.

Edycja zdjęć
Unsplash.com
  1. Snapseed

To jedna z najbardziej zaawansowanych oraz rozbudowanych aplikacji do edytowania zdjęć na naszej liście. W aplikacji możesz znaleźć wiele narzędzi, które pozwolą zmieniać Ci na przykład kontrast, nasycenie kolorów, wyostrzać zdjęcia. To tylko podstawowe funkcje tej aplikacji. Dobre wyniki można otrzymać za sprawą trybu symulacji efektu HDR. Jeżeli nie chcesz samodzielnie zmieniać wszystkich możliwych parametrów fotografii, to możesz skorzystać z gotowych filtrów. Chcemy tutaj podkreślić, że skorzystanie z takich filtra nie oznacza, że nie masz możliwości dalszej, ręcznej edycji. Możesz dzięki zestawowi filtrów, na przykład wykadrować zdjęcie ulubionej sukienki na wiosnę albo dodać ramkę do zdjęcia.

  1. Retrica

Jest to najlepsza propozycja dla Ciebie, jeżeli lubisz postarzać cyfrowe zdjęcia oraz symulować ich wykonanie na uszkodzonej kliszy. W tym programie dostępnych jest wiele filtrów, które umożliwiają zmianę kolorystyki fotografii. Na szczęście nie musisz znać się na obróbce zdjęć, żeby korzystać z tej aplikacji. Wystarczy, że wczytasz zdjęcie z galerii, a później wybierzesz interesujący Cię filtr z przewijanej listy w dolnej części ekranu. Gdy wybierzesz kilka filtrów pod rząd, to nie będą one nakładały się na siebie, tylko kolejno zmieniały. Dzięki temu można w prosty sposób sprawdzić, czy zdjęcie z jakimś efektem będzie Ci się podobało. Jest to najbardziej nietypowa aplikacja na naszej liście, ale myślimy, że warto ją wypróbować.

  1. Candy Camera

To odpowiednia propozycja dla Ciebie, jeżeli poszukujesz dosyć prostego edytora fotografii, posiadającego minimalistyczny interfejs. Dzięki tej aplikacji możesz w ciągu kilku chwil dostosować zdjęcie do Twoich potrzeb. Możesz je później dodać na przykład w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, czy Instagram. Ta aplikacja pozwala na wprowadzenie pikselizacji wybranego fragmentu zdjęcia. Dzięki tej funkcji można ocenzurować między innymi nazwy firm albo twarze osób, które nie chcą być widoczne na danym zdjęciu. Czasami taka funkcja bardzo się przydaje, w szczególności, gdy wrzucasz duże ilości zdjęć do Internetu.

Czy któryś z tych programów do edycji zdjęć już znacie? A może wszystkie są dla Was nowe? Z jakich aplikacji tego rodzaju korzystacie na co dzień? Czy czymś Was zaskoczyliśmy? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here