Łóżko
Pixabay.com

Podobno przeciętny człowiek przesypia 1/3 swojego życia. Dlatego to, czy śpisz wygodnie jest takie ważne. Na czym najlepiej spać, żeby się naprawdę wyspać? Pomożemy Ci wybrać odpowiedni mebel do sypialni.

Jakie zalety ma łóżko?

Łóżko jest dla Ciebie bardzo dobrym wyborem, ale tylko wtedy, gdy masz na nie odpowiednią ilość miejsca. Największą popularnością cieszą się modele z wygodnym materacem i solidnym stelażem. Im więcej masz miejsca, tym na większe łóżko możesz sobie pozwolić. Szerokie łóżko jest dobrym wyborem, gdy śpisz z drugą osobą, bo wtedy nie ma konieczności przepychania się i walki o kołdrę. Do zalet łóżka do sypialni należy jeszcze zaliczyć fakt, że można sobie wybrać taki stelaż jak się chce. Wybór może wręcz przytłoczyć i oszołomić. Najprostszy jest oczywiście stelaż drewniany, ale możesz też postawić na wiele innych opcji, na przykład stelaż z metalu. Do plusów łóżka trzeba dodać jeszcze fakt, że możesz dopasować materac do Twoich indywidualnych preferencji. Możesz nawet wybrać łóżko z regulacją wysokości długości stelaża. Takie łóżka są bardzo polecane dla dzieci, ponieważ nasze dzieci rosną, a łóżko może im w tym towarzyszyć. Nowoczesne łóżko to takie, które daje dodatkowe możliwości. Warte uwagi są te modele, które mają możliwość schowania w nich pościeli oraz innych rzeczy, na przykład ręczników.

Łóżko
Pixabay.com

Czy łóżka mają w ogóle jakieś wady?

Wychwaliliśmy fakt posiadania łóżka ze wszystkich możliwych stron, więc pewnie teraz myślisz, że jest to najlepsza dla Ciebie opcja i nie warto czytać dalej. Stop! Nie ma ideałów! Nawet jeżeli chodzi o meble do sypialni. Największą i najtrudniejszą do przeskoczenia wadą łóżka jest to, że trzeba mieć na nie miejsce i to całkiem sporo. Właśnie dlatego w kawalerkach królują rozkładane sofy. W dodatku czasami nie chce się składać pościeli na łóżku, a wtedy całe pomieszczenie od razu wygląda niechlujnie. Minusem jest też to, że na łóżku można tylko spać albo leżeć i że nadaje się tylko i wyłącznie do sypialni. Może pomyślisz jednak o rozkładanej sofie.

Jakie zalety ma rozkładana sofa?

Skoro powiedzieliśmy, że łóżko służy przede wszystkim do leżenia, to o sofie rozkładanej możemy powiedzieć, że jest ona przeznaczona głównie do siedzenia. Jest ona bardzo dobrym wyborem do niewielkiego mieszkania, ponieważ zajmuje mało miejsca. W ciągu dnia może służyć za miejsce do odpoczynku, przyjmowania gości, albo po prostu oglądania telewizji. Natomiast w nocy jest przeznaczona do spania. Rozkładane sof mają tę zaletę, że występują w bardzo wielu stylach i kolorach. Z łatwością dopasujesz ją zarówno do nowoczesnego salonu, jak i do klasycznego wnętrza. Sofy rozkładane różną się również użytymi do nich materiałami oraz jakością wykonania. Jeżeli chodzi o tapicerkę, to w przypadku posiadania małych dzieci, najlepszym wyborem będzie kanapa ze skóry albo z innego materiału, który jest banalnie prosty w czyszczeniu. Natomiast jeżeli w Twoim domu mieszkają zwierzęta, to lepiej postaw na sofę rozkładaną wykonaną z antarowego obicia, ponieważ nie przyczepia się do niego sierść. Jeżeli lubisz na co dzień spędzać bardzo dużo czasu na kanapie, to polecamy Ci sofę rozkładaną wykonaną z jakiejś naturalnej, przyjemnej w dotyku tkaniny. Zwróć też uwagę na sposób rozkładania sofy. Po rozłożeniu wszystkie elementy kanapy powinny być równie. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że będzie Ci się na niej wygodnie spało. Oczywiście, zarówno łóżko, jak i sofę rozkładaną najlepiej jest obejrzeć w sklepie stacjonarnym i osobiście sprawdzić, czy dany mebel jest komfortowy.

Rozkładana sofa
Needpix.com

Jakie są wady rozkładanej sofy?

 Pierwszym i bardzo dużym minusem tego mebla jest to, że codziennie trzeba go składać i rozkładać. Nie tylko może to zajmować dużo czasu, ale również prowadzić do szybkiego zniszczenia się sofy. Warto tutaj również zwrócić uwagę na kwestie higieniczną. Z kanapy korzysta się non- stop. W dzień i w nocy. Dlatego należy ją regularnie czyścić, żeby nie stała się ona siedliskiem brudu i bakterii. Wiadomo, że brud jest szkodliwy nie tylko dla alergików. A Ty co wybierasz? Łóżko, czy rozkładaną sofę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here