Rozmiar płytek

Szeroka oferta płytek na rynku obejmuje nie tylko zróżnicowane wzornictwo, ale także ich rozmiar. W ofertach różnych producentów znajdziemy nawet kilkadziesiąt formatów płytek, począwszy od tych najmniejszych – mozaikowych, poprzez płytki o standardowych rozmiarach, kończąc na wielkim formacie. Jakie znaczenie ma wielkość płytek zarówno w kwestiach aranżacyjnych, jak i funkcjonalnych?

Płytki tradycyjne – kiedy się sprawdzają?

Płytki tradycyjne, czy też te, o standardowym formacie, który wynosi zazwyczaj 30×30 cm, 30×60 cm czy 60×60 cm, sprawdzają się praktycznie w każdym zastosowaniu. Takie płytki stworzą doskonałą aranżację w pomieszczeniach, a także przy wykończeniu elementów znajdujących się na zewnątrz budynków, takich jak tarasy, balkony czy schody. Wybór tego typu formatu jest w pełni bezpieczny i pozwala na uniwersalne zastosowanie płytek.

Tego typu płytki można używać nie tylko do wykładania podłóg czy innych nawierzchni, ale także do położenia na ściany. Dlatego szczególnie popularne są również przy wykańczaniu łazienek czy kuchni. Producenci glazury oferują przy tym produkty o wymiarach zbliżonych do standardowych rozmiarów, co pozwala na nieco większe urozmaicenie aranżacji. Doskonałym tego przykładem są płytki cerrad o wymiarach 30×32 cm, 27x33cm czy 30×49 cm.

Wielki format – do jakich wnętrz?

Odkryciem ostatnich kilku lat są płytki wielkoformatowe, które zdają się zdobywać coraz większe grono miłośników. Nic w tym dziwnego, są to bowiem produkty odznaczające się niezwykłą oryginalnością, elegancją i ciekawym wzornictwem. Przy tym nadają pomieszczeniom zupełnie nowego wymiaru. A co najważniejsze, pasują one zarówno do tych większych, jak i do mniejszych wnętrz – w tym przypadku przy odpowiednio dobranej kolorystyce i wzornictwie nawet powiększają optycznie wnętrze.

Płytki

Przykładowe rozmiary płytek wielkoformatowych w kolekcjach Cerrad zaczynają się już od 120×120 cm, poprzez 120×280 cm czy 20×240 cm, na 162×324 cm skończywszy. Bogate wzornictwo tego typu produktów umożliwia ich wykorzystanie zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych.

Płytki imitujące drewniane panele – czy to się sprawdza?

Ciekawą propozycją są również płytki cerrad inspirowane pięknem naturalnego drewna. Mają one różne formaty, a jednym z ciekawszych, jest ten, odpowiadający wielkości standardowych paneli podłogowych. Tego typu płytki stanowią świetną alternatywę do wykończenia podłogi w naturalnym stylu, przy możliwości zachowania wszystkich zalet podłóg gresowych (takich jak: wytrzymałość, odporność na ścieranie, mała nasiąkliwość itd.).

Kolekcje płytek Cerrad inspirowanych naturalnym rysunkiem drewna jest sporo, a zróżnicowanie pod względem kolorystycznym oraz dostępności wielu formatów, pozwala na wykorzystanie płytek imitujących drewno nie tylko do wykończenia podłóg czy zewnętrznych podłoży typu taras, balkon lub schody, ale także do wyłożenia ścian.

Płytki imitujące drewniane panele sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na trwałości zastosowanego rozwiązania oraz wygody użytkowania. Co istotne, tego typu płytki często są rektyfikowane, co pozwala zastosować dyskretne fugi o minimalnej grubości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here