Drukowanie zdjęć
Pexels.com

Nieważne, jakim aparatem fotografujesz, ani co przedstawiają Twoje zdjęcia. Każda pora roku jest związana z bardzo wieloma okazjami do robienia fotografii. W tym wpisie podpowiemy Ci, w jaki sposób drukować zdjęcia bez wychodzenia z domu. Najwięcej zdjęć robimy wtedy, gdy jest ciepło na zewnątrz. Wtedy w internecie nagle pojawia się bardzo wiele fotografii ze spacerów, pikników, biwaków, wycieczek, czy imprez plenerowych. Część z tych zdjęć z pewnością znajdzie się w albumach albo zostaną oprawione w eleganckie ramki i postawione na szafce. Wspólne przeglądanie wywołanych zdjęć ma swój urok i oglądanie fotek na telefonie, na pewno nie da Ci aż tyle radości. Jeżeli miałeś kiedyś w rękach analogowy aparat, to z pewnością nas zrozumiesz. Każdy od czasu do czasu, lubi sobie powspominać dawne lata i popatrzeć, jaki był piękny i młody. Na szczęście, dzięki łatwo dostępnym drukarkom atramentowym, możesz wywołać fotografie samodzielnie. Co więcej, zaawansowane technologicznie drukarki fotograficzne, oprócz drukowanie zdjęć, bardzo dobrze radzą sobie również z wykonywaniem o wiele prostszych czynności.

Jakie są najpopularniejsze drukarki fotograficzne?

Każdy producent ma w swojej ofercie urządzenia wielofunkcyjne do użytku niekomercyjnego, czyli domowego. Kompaktowe fotolaby bardzo często rozpoznasz po słowie photo w nazwie. Oczywiście nie jest to regułą, której wszyscy się trzymają. Dobrym przykładem są drukarki firmy Canon o linii Pixma. Natomiast firma Epson była bardziej wyrozumiała dla użytkowników i całą gamę produktów do drukowania zdjęć w domu nazwała Stylus Photo. HP stworzyło model DeskJet 3785. Jest on odpowiedni do drukowania zdjęć z portali społecznościowych. Wszystkie drukarki fotograficzne używają tuszu. Występują również drukarki laserowe, które dobrze sobie radzą ze zdjęciami. Jednak są to bardzo drogie sprzęty, z których raczej korzystają profesjonaliści. Na rynku polskim są dostępne również gadżety, które bazują na technologii Zero Ink. Natomiast jeżeli chodzi o drukowanie fotografii drukarkami atramentowymi, to jest to najprostsza i najtańsza opcja, z której możesz skorzystać we własnym domu.

Drukowanie zdjęć
Pexels.com

Jaką drukarkę fotograficzną wybrać?

Jeżeli myślisz o zakupie drukarki fotograficznej, to powinna być to bardzo dobrze przemyślana decyzja. Producenci przez cały czas rozbudowują swoje urządzenia o dodatki technologiczne, które upraszczają życie użytkownikom. Moduł Wi-Fi do łączności bezprzewodowej albo skaner z pewnością będą mogły być przez Ciebie wykorzystywane w codziennym użytkowaniu PictBridge, czyli możliwość druku odbitek prosto z aparatu, będzie Ci bardzo potrzebna, w szczególności, jeżeli nie zajmujesz się edytowaniem zdjęć w różnego rodzaju programach. Niektórzy producenci posiadają w swojej ofercie również drukarki, które mogą wykonywać nadruki na płytach CD. Przykładem tego rodzaju drukarki jest Canon Pixma iP7250. Występuje naprawdę mnóstwo możliwości. Musisz samodzielnie podjąć decyzję, którą drukarkę wybierzesz. Pamiętaj o tym, żeby przeanalizować swoje indywidualne potrzeby i porównać ze sobą interesujące Cię modele drukarek. Powinieneś również zwrócić uwagę na dostępność alternatywnych materiałów eksploatacyjnych, czyli po prostu zamienników. Wydrukowanie zdjęć wymaga naprawdę ogromnych ilości tuszu. Drukarka zużywa więcej tuszu, niż wtedy, gdy nanosi na papier standardowe treści. Co więcej, niektóre modele wykorzystują dodatkowe tusze. Nie są to standardowe tusze, które kupisz w dosłownie każdym sklepie. Dzięki zamiennikom tuszy, może znacznie zmniejszyć koszty kolorowych wydruków. Czasem nawet do 58 procent. Jakość odbitek w takim przypadku się nie zmniejszy. Gdy masz już wybraną kolorową drukarkę atramentową, to warto skorzystać z porównywarki cen, aby kupić ją jak najtaniej. Czasami różnice w cenach sięgają nawet kilkudziesięciu złotych.

Drukowanie zdjęć
Pexels.com

Pamiętaj również o tym, że drukarki fotograficzne są odpowiednie również do drukowania innego rodzaju treści. Zazwyczaj mają one zintegrowaną głowicę, czyli jest ona wbudowana w urządzenie. W praktyce oznacza to, że nie można takich drukarek zostawiać na długi czas i nic na nich nie drukować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here