Zdjęcia na wakacjach
Pixabay.com

Czas letniego wypoczynku to doskonała okazja do zrobienia wielu rewelacyjnych fotografii z wakacji. Jeżeli jesteś fotografem, to powinieneś się dobrze przygotować do wakacyjnych podróży. Zależnie od tego, jak zamierzasz spędzić wakacje, Twoje przygotowania, zgromadzony sprzęt fotograficzny oraz techniki wykonywania zdjęć będą wyglądały odrobinę inaczej. Postaramy się pomóc Ci w robieniu zdjęć z wakacji, niezależnie od stopnia Twojego zaangażowania.

Co znajdziesz w tym poradniku?

Ciężko jest napisać kompletny, rozbudowany poradnik dotyczący fotografowania na wakacjach. Jest to niemożliwe, to musiałoby się skończyć napisaniem grubej książki, która zawiera w sobie mnóstwo różnych tematów. Metod spędzania wolnego czasu w lato jest bardzo wiele, w szczególności w dzisiejszych czasach, które mają w swojej ofercie naprawdę bardzo dużo możliwości. Mimo to chcemy Ci przekazać trochę wiedzy, która przyda się Tobie w czasie ciepłych miesięcy. Mamy nadzieję, że wykorzystasz nasze porady w czasie najbliższych wakacji i Twoje zdjęcia będą jeszcze lepsze. Wakacje to czas odpoczynku i myślenia o niebieskich migdałach. Twoja beztroska powinna być widoczna na fotografiach. Cała sztuka polega na tym, żeby osoba, która ogląda Twoje zdjęcia z wakacji, mogła stwierdzić, że z pewnością świetnie się na nich bawiłeś i ona również by tak chciała.

Zdjęcia na wakacjach
Pixabay.com

Zacznij planować wszystko przed wakacjami

Co to oznacza w praktyce? Wiele osób, gdy marzy o wakacjach, to przed oczami ma wszystkie te miejsca, które chce odwiedzić. Pewnie tak samo, jak one nie zastanawiasz się nad tym, czy realnie starczy Ci na to czasu. Pamiętaj o tym, że mniej ważne jest to, ile uda Ci się zwiedzić na wakacjach, a bardziej to, jak będziesz się na nich czuł. To żaden wypoczynek, gdy biegasz przez cały urlop od zabytku do zabytku i brakuje Ci czasu nawet na złapanie oddechu. Tak samo jest z fotografowaniem. Nie chodzi o to, żeby zrobić milion zdjęć, ale żeby wykonać takie, które od razu przywołają na Twoją twarz uśmiech.

Weź ze sobą tylko to, czego potrzebujesz

Gdy wyjeżdżasz na zasłużone wakacje, to z pewnością chciałbyś zabrać ze sobą jak najmniej rzeczy, a w ostateczności i tak zabierasz ze sobą pół mieszkania. Jeżeli dodasz do tego, jeszcze cały Twój sprzęt fotograficzny, który myślisz, że musisz mieć ze sobą, to nagle nie masz już miejsca absolutnie na nic. Jednak tak naprawdę wystarczy solidne przemyślenie sprawy, które pozwoli Ci zmniejszyć ilość zabieranego ze sobą sprzętu fotograficznego do minimum. Nie przejmuj się, na pewno zabierzesz wszystko, czego tak naprawdę potrzebujesz. Nie warto dźwigać ze sobą zbyt dużo przedmiotów, bo w czasie urlopu do niczego Ci się one nie przydadzą. Naprawdę. Najważniejsze jest to, żebyś dobrze przemyślał, jakiego rodzaju zdjęcia chcesz wykonywać na wakacjach.

Zdjęcia na wakacjach
Pixabay.com

Czy może będą to tylko i wyłącznie zdjęcia krajobrazowe w czasie górskich wypraw z plecakiem? Jeżeli tak, to absolutnie nie zabieraj ze sobą bardzo ciężkiego telezooma 70-200/2.8. Oczywiście, że jest to wspaniały sprzęt fotograficzny za pomocą, którego mógłbyś zrobić naprawdę piękne zdjęcia w górach, ale musisz mieć świadomość, że waży on 1,5 kilograma i z pewnością przez całą drogę będziesz żałował, że go ze sobą zabrałeś. Jeżeli nie masz dwustu procentowej pewności, że będziesz nim robił zdjęcia w górach, to nie pakuj go na wakacje. Właśnie w taki sposób powinieneś działać, gdy gromadzisz wyposażenie na wyjazd wakacyjny. Musisz się pozbyć wszelkiej litości i sentymentów. Tylko dzięki temu, na wakacjach odpoczniesz, a nie tylko będziesz się zajmował noszeniem wszędzie ciężkiego aparatu fotograficznego. Czasami warto jest iść na kompromis. Naprawdę nie ma żadnego sensu zabieranie ze sobą profesjonalnego sprzętu, który co prawda robi bardzo dobre fotografie, ale jednocześnie jest niezwykle ciężki i zajmuje bardzo dużo miejsca w plecaku. Gdy wybierasz się na wakacje samolotem, to już w ogóle możesz zapomnieć o tego rodzaju akcesoriach. W dodatku, zabieranie ze sobą bardzo drogiego sprzętu fotograficznego może się wiązać z tym, że każdego dnia urlopu będziesz myślał tylko o tym, że ktoś Ci go może ukraść. W naprawdę wielu sytuacjach bezpieczne jest tylko przewożenie aparatu fotograficznego w bagażu podręcznym. Jednak wtedy musisz na wakacje zabrać sam aparat, bo inaczej przekroczysz dopuszczalną wagę bagażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here