Pomysły na zdjęcia
Pixabay.com

Czy nie masz już absolutnie żadnych pomysłów na dobre zdjęcia? Wydaje Ci się, że sfotografowałeś już wszystko, co znajduje się w Twoim otoczeniu po kilkanaście razy i się po prostu nudzisz? Nie wiesz, skąd brać pomysły na nowe fotografie i sesje zdjęciowe? W tym wpisie napiszemy o kilku skutecznych sposobach na znalezienie pomysłów na zdjęcia. Bardzo istotna jest w tym wszystkim uważna obserwacja wszystkiego, co Cię otacza. Postaramy się rozbudzić na nowo Twoją kreatywność.

Źródło inspiracji numer 1- Internet

Największym, najbardziej znanym i powszechnych źródłem pomysłów, do których każdy posiada dostęp jest oczywiście Internet. Znajdziesz w nim miliony dobrych zdjęć, inspirujących filmów oraz interesujących pomysłów. Jednak zanim Ci się to uda, to najpierw musisz przebrnąć przez wiele materiałów, które nie nadają się do niczego. Żeby Twoje życie stało się choć trochę prostsze, omówimy tutaj kilka ciekawych stron, na które możesz zajrzeć w poszukiwaniu inspiracji. Pierwsza to 500px.com. Jest to portal fotograficzny, na którym znajdziesz bardzo dużo rewelacyjnych fotografii z całego świata. Na plus jest tutaj bardzo przejrzysta szata graficzna, na której tle zdjęcia wyglądają jeszcze lepiej. Możesz w prosty sposób sortować fotografie, według kategorii, ocen albo innego wybranego przez Ciebie kryterium. Kolejna strona, którą z całego serca polecamy to 1x.com. Tak samo jak poprzednia, jest to strona zagraniczna. Również na niezwykle wysokim poziomie. To, co wyróżnia ten portal, to głównie selekcja zdjęć, które są w nim publikowane. Zanim jakiekolwiek zdjęcie znajdzie się na stronie internetowej, to redaktorzy muszą je zaakceptować. Są oni bardzo wymagający, więc nie spotkasz tu słabej jakości zdjęć. Natomiast na trzecim portalu, czyli fotoik.pl, znajdziesz dużo mniejszą ilość zdjęć z Polski. Warto tam zajrzeć. Na czwartym miejscu naszej listy znalazły się aż dwa portale. Są to: maxmodels.pl i megamodels.pl. Pewnie ich nazwy już kiedyś obiły Ci się o uszy. Na tym portalu można znaleźć mnóstwo fotografów i osób z branży, które zawodowo zajmują się fotografowaniem ludzi. Kategoria zdjęć z tym serwisie jest bardzo dokładnie określona. Można tutaj znaleźć fotografię modową, komercyjną, portretową oraz akty. To już koniec naszej listy, ale musimy tutaj podkreślić, że jest jeszcze mnóstwo innych portali, który naprawdę warto się zainteresować.

Pomysły na zdjęcia
Pixabay.com

Źródło numer 2- reklamy i katalogi

Nikt nie lubi reklam, ale gdy spojrzy się na nie od trochę innej strony, to mogą się stać interesującą inspiracją. Warte uwagi są na przykład reklamy sportowe, ponieważ zazwyczaj są ciekawie oświetlone. Nie patrz na samą treść reklam, ale na to w jaki sposób zostały one wyprodukowane. Może jakiś wykorzystany w telewizji pomysł, Tobie również się spodoba. Nie ma sensu jednak specjalnie oglądać reklam. Wystarczy, że będziesz oglądał telewizję, tak jak wcześniej, a na pewno będziesz często trafiał na bloczki reklamowe. Jeżeli chodzi o katalogi, to radzimy Ci przeglądanie folderów z ubraniami, ponieważ znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych zdjęć z kategorii fashion. Takie broszurki, można znaleźć na przykład w sklepach z ubraniami. Warto jest zabrać je ze sobą. Jeżeli lubisz fotografię modową, to z pewnością ta nasza porada przypadnie Ci do gustu. Przeglądanie tych katalogów, może być dla Ciebie pomocne, również w sytuacji, gdy interesujesz się fotografią produktową. Radzimy Ci również czerpać inspiracje z reklam na bilbordach, kampanii reklamowych i innych miejsc.

Źródło inspiracji numer 3- filmy

Przy oglądaniu filmów, poza akcją, zwracaj również uwagę na takie aspekty, jak oświetlenie, gra świateł, tonacja kolorystyczna, czy miejsca, w których jest kręcony. Łącz wszystko, co widzisz na ekranie ze światem fotografii. Wszystkie filmy oglądaj bardziej świadomie i dzięki temu rozszerzaj swoją wiedzę na temat fotografii. Ta wskazówka jest skierowana nie tylko do początkujących fotografów, ale absolutnie do wszystkich. Podczas oglądania filmu warto mieć pod ręką notatnik, w którym od razu zapiszesz swoje ciekawe pomysły, które później zrealizujesz.

Pomysły na zdjęcia
Pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here