Ładny wygląd na zdjęciach
Pixabay.com

Nie ma ludzi niefotogenicznych. Naprawdę. Wszystko zależy od zdolności fotografa i…Twojej współpracy. Oczywiście, że są osoby, które fotogeniczność mają w genach. Naturalne predyspozycje pewnych osób sprawiają, że zawsze dobrze wychodzą oni na zdjęciach. Mają na to wpływ właściwe proporcje ciała, kolor skóry, symetryczne rysy twarzy. Jednak jest też grupa ludzi, którzy są atrakcyjni, a mimo to źle wychodzą na zdjęciach. Na szczęście tego, żeby dobrze wyglądać na fotografiach można się nauczyć. Wystarczy, że wypróbujesz nasze, zgromadzone poniżej porady i trochę poćwiczysz. Może nie wszystkie z nich będą dla Ciebie odpowiednie. Wtedy wybierz tylko te, które Ci pasują.

Porady dotyczące twarzy na zdjęciu

Miej oczy szeroko otwarte. Oczy zawsze wyglądają na zdjęciu na trochę bardziej przymknięte, niż są w rzeczywistości. Możesz zauważyć, że ludzie, którzy zawsze dobrze wychodzą na fotografiach, zazwyczaj opuszczają trochę brodę w dół oraz otwierają szeroko oczy. W rzeczywistości wygląda to mało naturalnie. Jednak na zdjęciach wspaniale. Dobrą metodą na zawsze błyszczące oraz szeroko otwarte oczy jest zamknięcie ich na kilkanaście sekund i otworzenie ich przed samym zrobieniem zdjęcia. Należy je otworzyć trochę szerzej niż robisz to normalnie. Kolejnym ważny elementem twarzy na zdjęciu jest ładny uśmiech. Masz wrażenie, że masz zawsze głupią minę, gdy zaczynasz się uśmiechać? Chcesz, żeby Twój uśmiech prezentował się naturalnie? Jeżeli tak, to gdy się uśmiechasz, to przyłóż język za górną linię zębów. Wtedy Twój uśmiech będzie subtelny i uroczy. Przy robieniu zdjęć ważny jest również ładny kształt podbródka oraz szczuplejsza twarz. W jaki sposób uzyskać taki efekt? Wystarczy ściągnąć mocno do siebie łopatki, czyli po prostu wyprostować plecy i wysunąć twarz oraz brodę nieznacznie do przodu. Wtedy plecy będą wyprostowane z tyłu, natomiast głowa wysunie się trochę do przodu. Warto jest sprawdzić na sobie ten prosty trik. Dzięki temu fotografowi o wiele prościej będzie uchwycić naturalny kontur Twojej twarzy. Również ważne jest przy tym odpowiednie oświetlenie portretowe, ale ono jest już w rękach fotografa. A jak zniwelować podwójny podbródek na zdjęciu? Mamy dla Ciebie naprawdę prostą poradę, która pomoże Ci w zmniejszeniu na zdjęciu podwójnego podbródka. Przyciśnij język mocno do podniebienia, gdy fotograf robi Ci zdjęciu. Twój podbródek od razu będzie wyglądał o wiele korzystniej. Jeżeli chodzi o twarz, to nie pozwalaj sobie również robić zdjęć z niewielkiej odległości. Naprawdę niewiele osób rozumie tę zasadę. Jednak Ty musisz wiedzieć o tym, że obiektywy większości aparatów fotograficznych zniekształcają obraz i rozciągają go na boki na brzegach kadru. To sprawia, że zupełnie naturalny oraz niezniekształcony jest na zdjęciu jedynie jego mniejszy lub większy obszar na środku. Gdy Twoja twarz będzie zajmowała większość kadru, to na pewno będzie ona wyglądała na bardzo dużą oraz zniekształconą. Musisz wiedzieć również o tym, że większość aparatów fotograficznych, wykonuje fotografię na podstawie analizy kolorów na zdjęciu. Z tego względu, gdy tło jest nieodpowiednio dobrane, to zdjęcie nie będzie wyglądało dobrze. Będziesz miała bladą, żółtą albo niebieskawą twarz. Najbardziej bezpieczne jest białe tło, czyli na przykład ściana lub tło, które składa się z bardzo dużej ilości różnokolorowych elementów, na przykład krajobraz.

Ładny wygląd na zdjęciach
Pixabay.com

Jaki zrobić sobie makijaż, żeby dobrze wypaść na fotografii?

Na pewno o wiele lepiej wyjdziesz na zdjęciu, gdy będziesz miała makijaż. Najlepiej niech to będzie gruba warstwa makijażu. Powinno go być o wiele więcej, niż nosisz na co dzień. Jeżeli chcesz ładnie wyglądać na fotografii, to spróbuj użyć dwa razy więcej kosmetyków, niż stosujesz do codziennego makijażu twarzy. Oznacza to, że powinnaś nałożyć dwie warstwy podkładu, korektora, rozświetlacza. Pamiętaj o tym, że wszystkie te kosmetyki muszą być dopasowane do Twojej karnacji. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób wykonać konturowanie twarzy, to wystarczy, że zrobisz dziubek, gdy będziesz się malowała do zdjęcia. Naturalne wgłębienia w policzkach podkreśl bronzerem i różem.

Ładny wygląd na zdjęciach
Pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here