AGD do kuchni
Pixabay.com

Niezależnie od tego, w jakim stylu jest Twoja kuchnia to powinna być przede wszystkim ładna i funkcjonalna. Jeżeli będziesz mieć w niej duży wybór sprzętów AGD i dobrze je rozmieścisz, to z pewnością korzystanie z niej będzie przyjemne. Jak wyposażyć kuchnię, aby czuć się w niej jak najlepiej? W jaki sposób rozmieścić sprzęty AGD w kuchni? Postaramy się znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jak dopasować urządzenia AGD do Twojej kuchni?

Sprzęt AGD powinien harmonijnie współgrać z meblami kuchennymi oraz z kolorami ścian i podłóg. Cały wystrój pomieszczenia powinien  być bardzo dopracowany. Przykładowo, jeżeli masz kuchnię w stylu skandynawskim, który charakteryzuje się jasnymi barwami i bardzo dużą prostotą, to wybrane przez Ciebie sprzęty AGD powinny mieć takie same cechy.

AGD do kuchni
Pixabay.com

Czy lepsze będzie AGD wolnostojące czy do zabudowy?

Na to pytanie powinieneś sobie odpowiedzieć już o wiele wcześniej, a dokładniej już na etapie projektowania kuchni. Gdy masz już zakupione i skręcone meble, to raczej trudno jest dopasować do nich AGD. Zarówno AGD wolnostojące, jak i to do zabudowy ma swoje wady i zalety. Właśnie dlatego warto dobrze przemyśleć, jaki rodzaj AGD będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni.

Jakie są zalety i wady urządzeń AGD wolnostojących?

Można je dowolnie przestawiać i umieszczać w różnych miejscach w kuchni. Gdy zmienić zabudowę kuchenną, to nie będziesz musiał kupować nowej pralki, czy lodówki. AGD wolnostojące są z reguły tańsze, co też może mieć wpływ na Twoją decyzję. W dodatku ich naprawa jest o wiele prostsza, bo nie trzeba rozbierać całej kuchni, aby je przewieźć do serwisu. Ostatnią zaletą takiego rodzaju sprzętu jest to, że występuje w bardzo wielu modelach. Cenę też możesz dopasować do Twoich indywidualnych preferencji. Do wad bezsprzecznie można zaliczyć fakt, że nie zawsze pasują do wystroju kuchni i to, że są ciągle widoczne. Nie każdemu pasuje taka stylistyka.

Jakie są zalety i wady urządzeń AGD do zabudowy?

AGD do zabudowy jest bardzo cenione przez wiele osób ze względu na to, że jest bardziej estetyczne, niż sprzęty wolnostojące. W dodatku urządzenia są niewidoczne i dobrze komponują się z meblami kuchennymi. Ukryty piekarnik, czy pralka jest bardziej bezpiecznym rozwiązaniem, w szczególności, gdy masz małe dzieci, które mogłyby do niego zajrzeć i zrobić sobie krzywdę. Urządzenia AGD do zabudowy są prostsze do utrzymania w czystości. Można też zaryzykować stwierdzenie, że takie sprzęty kuchenne są również bardziej nowoczesne. Wiele osób decyduje się na połączenie kuchni z pokojem dziennym. Jeżeli masz nowoczesny salon, to kuchnia z równie innowacyjnymi meblami będzie jego doskonałym uzupełnieniem. AGD do zabudowy ma też sporo wad. Przede wszystkim taką, że jest droższe od AGD wolnostojących. Jeżeli masz niestandardową kuchnię, to możesz mieć problem ze znalezieniem pralki lub kuchenki do zabudowy w odpowiednim rozmiarze. Siłą rzeczy sprzęt AGD do zabudowy jest mniej pojemny. Gdy masz dużą rodzinę albo rzadko masz czas na zakupy, to konieczność zrezygnowania z bardzo dużej lodówki może być dla Ciebie kłopotliwa.

AGD do kuchni
Needpix.com

Kilka wskazówek dotyczących kupowania AGD do kuchni

  • Nie zamierzamy tutaj rekomendować żadnej konkretnej firmy. Można nawet powiedzieć, że wszyscy producenci starają się stworzyć jak najlepszy sprzęt, ale nikt Ci nie zagwarantuje, że Twoja pralka, czy lodówka będzie działała bez żadnej awarii przez najbliższe 10 lat. Polecamy natomiast poczytać opinie o konkretnych modelach sprzętów AGD.
  • Przy wyborze AGD do kuchni nie kieruj się tylko i wyłącznie ilością funkcji w danym urządzeniu. Dobrze się zastanów, jakie cechy powinny mieć Twoje wymarzone urządzenia i na nich się skoncentruj. Przykładowo, jeżeli nie masz w domu żadnych zwierząt, to zupełnie nie potrzebujesz pralki z funkcją wypłukiwania psiej i kociej sierści z ubrań. Paradoksalnie im bardziej zaawansowany technologicznie wydaje się dany sprzęt, tym bardziej może być narażony na awarię. Nawet jeżeli masz duży budżet, to nie ma żadnego sensu przepłacanie za funkcje, z których i tak nigdy w życiu nie skorzystasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here