Łóżko z zagłówkiem
Needpix.com

Niektórzy producenci od razu dodają do łóżka wygodny zagłówek. Inni tego nie robią. Wtedy jedynym wyjściem jest dokupienie go oddzielnie. Posiadanie zagłówka niesie ze sobą wiele korzyści. Łóżko w sypialni staje się bardziej funkcjonalne, a ściana jest chroniona przed zabrudzeniem. Jaki zagłówek będzie najlepszy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, jak najbardziej szczegółowo.

Dlaczego zagłówek przy łóżku jest czymś niezbędnym?

Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie wszystkie łóżka są wyposażone w zagłówki. Część osób woli kupić sobie taki model, ale w dużej mierze wynika to stąd, że wolą dokupić go oddzielnie lub zrobić samodzielnie, w zależności od funduszy i umiejętności. Zagłówek pełni bardzo ważną rolę w łóżku, ponieważ zwiększa jego funkcjonalność. Dzięki niemu ściana jest chroniona przed poduszkami, plecami, Twoją głową, a co za tym idzie przed ewentualnymi zabrudzeniami, które mogą one tworzyć. Łóżko z zagłówkiem jest o wiele bardziej komfortowe. Można się w nim wygodnie oprzeć, poczytać książkę, popracować na laptopie lub obejrzeć film. Wtedy łóżko staje się nie tylko miejscem do snu, ale również do codziennego odprężenia się i zrelaksowania. Zagłówek chroni poduszki przed zsunięciem się z górnej krawędzi łóżka.

Łóżko z zagłówkiem
Needpix.com

Jakie są rodzaje zagłówków?

W sklepach internetowych można znaleźć bardzo wiele rodzajów zagłówków. Mogą być to zarówno proste modele, jak i takie kóre posiadają różne półki i miejsca do przechowywania. Ogólnie rzecz biorąc można wyróżnić dwa rodzaje zagłówków.

Czym charakteryzują się zagłówki miękkie?

Są to zagłówki obite tkaniną, skórą albo skórą ekologiczną. Są one bardzo wygodne i bezpieczne. Nie ma możliwości uderzenia się o jakiś kant i potłuczenia sobie głowy. Jednak minusem jest to, że tego typu zagłówki są mniej funkcjonalne niż te twarde. Zaletą zagłówków miękkich jest to, że zapewniają wygodne oparcie. Nie trzeba kupować żadnych dodatkowych poduszek. Na pewno do plusów zagłówków miękkich należy zaliczyć również to, że są bardzo estetyczne. Prezentują się stylowo. Natomiast ich wadą jest to, że mają mniejszą funkcjonalność niż zagłówki twarde. W dodatku trudniej jest utrzymać je w czystości.

A może lepiej wybrać zagłówek twardy?

Zagłówki twarde najczęściej produkuje się z: drewna, palet lub płyt MDF. Zagłówki tego rodzaju mogą spełniać bardzo wiele różnych funkcji. Na przykład, jeżeli zagłówek jest zrobiony z drewna, to bez problemu można dodać do niego różnego rodzaju zaczepy i półki. Zagłówki twarde mogą dystansować łóżko od ściany. Jest to szczególnie istotne, jeżeli sypialnia znajduje się na poddaszu, a łóżko stoi pod skosem. Wtedy do takiego zagłówka można dodać różne skrytki oraz miejsca do przechowywania. Zagłówki twarde są łatwe do utrzymania w czystości. Gdy obłoży się go poduszkami, to staje się naprawdę komfortowy. Można do niego dodać nie tylko półki, ale również oświetlenie. Największą wadą twardego zagłówka do łóżka jest to, że mimo wszystko może być niewygodny.

Łóżko z zagłówkiem
Needpix.com

Jaki zagłówek do łóżka wybrać?

Obecnie jednym z najpopularniejszych modeli jest zagłówek do łóżka tapicerowany. Występuje w wielu wymiarach, kształtach oraz kolorach. Może być obity tkaniną naturalną, syntetyczną, mieszanką tkanin, skórą albo skórą ekologiczną. Jest miękki i niezwykle stylowy. Te wykonane z naturalnych tkanin będą bardzo dobrze pasowały do sypialni w stylu skandynawskim.  Kolejnym polecamy modelem zagłówka do łóżka jest zagłówek pikowany. Tak samo jak poprzedni model, posiada on obicie. Może być dodatkowo zdobiony oraz mieć wzmocnione pikowanie. Zagłówki tego rodzaju bardzo dobrze prezentują się w sypialnia w stylu glamour, klasycznym albo eklektycznym. Zagłówek do łóżka drewniany to kolejna propozycja, która będzie dobrze komponowała się ze stylem skandynawskim. Najlepiej będzie on pasował do tradycyjnego, drewnianego łóżka. Pamiętaj tylko, żeby łóżka i zagłówek były wykonane z tego samego drewna. Możesz wybrać prosty i płaski zagłówek albo taki wykonany z drewnianych listewek. Do tego drugiego modeli można dodać na przykład półki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here