Drzwi przesuwne
Pixabay.com

Drzwi przesuwne do salonu są najlepszą opcją do niewielkich mieszkań, ponieważ pozwalają one zaoszczędzić przestrzeń niezbędną do otwierania drzwi. Pokojowe drzwi rozsuwane sprawdzą się również świetnie na przykład w nowoczesnym salonie.  W tym artykule postaramy się przedstawić Ci najważniejsze cechy, jakie posiadają przesuwne drzwi pokojowe, powiemy Ci, jakie są rodzaje takich drzwi i jakie mogą mieć one zastosowania, z jakich materiałów wykonywane są takie drzwi. Wspomnimy też co nie co o ich cenach. A więc, zaczynamy!

Czym charakteryzują się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne do salonu mają tyle samo zalet, co wad. Do najważniejszych atutów pokojowych drzwi przesuwnych trzeba zaliczyć oszczędność miejsca. Drzwi suwane nie zajmują przestrzeni w środku pokoju. Nawet wtedy, gdy są bardzo szerokie. Ta ich właściwość powoduje, że tego rodzaju drzwi do pokoju cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Skrzydła standardowych drzwi rozwieranych, które posiadają szerokość 100 cm, zajmują bardzo dużo miejsca po ich otworzeniu. Z kolei drzwi przesuwne, które mają szerokość skrzydeł 150 cm, po ich otworzeniu nie zajmują miejsca w środku pokoju.

Drzwi przesuwne
Pixabay.com

Dekoracyjny podział przestrzeni

Drzwi przesuwne do pokoju, mogą również pełnić funkcję ścianki działowej, zasłon, paneli albo parawanu. Są też bardzo interesującym elementem dekoracyjnym w salonie albo w innym pomieszczeniu. Ich zaletą jest również to, że są bardzo uniwersalne. Pasują do wnętrz praktycznie w każdym stylu. Od stylu skandynawskiego, przez loftowy aż do prowansalskiego. Modernistyczny styl również nie jest im obcy. Na pewno ucieszy Cię również informacja, że drzwi przesuwne są banalnie proste w montażu. Do ich instalacji wystarczy zamontowanie specjalnej prowadnicy na ścianie. Nie musisz zabierać się za kucie ścian, ani w ogóle niszczyć ścian. Pozwoli Ci to zaoszczędzić wiele wysiłku i pieniędzy. Wiele producentów oferuje możliwość zamówienia drzwi przesuwnych na wymiar.

Drzwi przesuwne
Pixabay.com

Jakie wady mają drzwi przesuwne do salonu?

Nawet najlepszej jakości drzwi przesuwne nie mogą zagwarantować skutecznej izolacji akustycznej. Wynika to przede wszystkim stąd, że przesuwają się one wzdłuż ściany i siłą rzeczy trochę od niej odstają. W przypadku naściennych drzwi przesuwnych nie zajmują one miejsca w środku pokoju przy otwieraniu. To jest niewątpliwy plus, ale jednocześnie wiąże się on z pewną wadą tych drzwi. To, że przemieszczają się one wzdłuż ściany, powoduje, że nie można przy niej postawić żadnych mebli, ani w innych sposób jej zorganizować. Ta ściana musi pozostać pusta. Natomiast, jeżeli drzwi przesuwne są chowane w ścianie, to bardzo trudnym zadaniem jest wybudowanie gipsowo kartonowej podwójnej ściany, żeby miały one miejsce do ukrycia się. W zasadzie, gdy masz już pięknie urządzony salon, to dodanie do niego takiej ściany jest praktycznie niemożliwe.

Jakie są rodzaje drzwi przesuwnych?

Pokojowe przesuwne drzwi chowane w ścianie są niezwykle ładne. Właśnie to sprawia, że mimo przedstawionych wyżej wad, zdobywają one coraz większe grono zwolenników. Są też bardzo funkcjonalne, co pewnie już zdążyłeś zauważyć. Tego rodzaju drzwi przesuwne są dobrym rozwiązaniem nie tylko do salonu lub do niewielkiego pokoju, ale również mogą się odnaleźć między sypialnią, a łazienkę. Gdy pokojowe drzwi schowają się w ścianie, to są zupełnie niewidoczne. Za przesuwanie tych drzwi jest odpowiedzialny specjalnie do tego zaprojektowany system, który znajduje się w kasecie do drzwi przesuwnych. Cały ten system jest banalnie prosty w montażu. Taka kasetka może mieć bardzo różną grubość. Dzięki temu drzwi przesuwne bez problemu można dopasować do grubości ściany w Twoim pokoju. Drzwi przesuwne, które nie chowają się w ścianie, posiadają tę zaletę, że ścianę można wtedy dowolnie zagospodarować, na przykład postawić na niej meble. Natomiast przesuwne drzwi do pokoju chowane w ścianie występują w bardzo różnych kolorach. Mogą być zrobione z bardzo różnorodnych materiałów. Nie ma też problemu z doborem odpowiedniej szerokości drzwi. O drzwiach przesuwnych najlepiej jest pomyśleć w momencie, gdy robisz remont.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here