Umywalka nablatowa
Pixabay.com

W ostatnich latach najbardziej popularne są umywalki nablatowe oraz wpuszczane. Która z nich jest bardziej praktyczna i lepiej się prezentuje? Poniżej przedstawiamy kilka porad i mamy nadzieję, że pomogą Ci one w wykonaniu odpowiedniego wyboru.

Umywalka jest jednym z najważniejszych punktów w łazience

Właśnie dlatego, gdy wybierasz umywalkę łazienkową, to Twoim zadaniem jest sprawdzić, czy będzie się ona dobrze komponowała z wystrojem całego wnętrza, z pozostałymi meblami łazienkowymi i czy będzie się z niej wygodnie korzystało w czasie wykonywania czynności higienicznych. Najczęściej na rynku występują umywalki nablatowe oraz wpuszczane w blat. Jakie są ich wady i zalety?

Umywalka nablatowa
Pixabay.com

Jakie są korzyści z posiadania umywalki nablatowej?

Umywalka nablatowa z pewnością jest bardzo nowoczesnym elementem wyposażenia łazienki. Czy charakteryzuje się ten rodzaj umywalki łazienkowej? Tym, że umywalka jest osadzona na blacie i częściowo wystaje ponad powierzchnię. Natomiast syfon i rury odpływowe są pod blatem, na przykład w szafce. Przejdźmy teraz do najważniejszych zalet takiego rozwiązania. Przede wszystkim, wysoki rant umywalki nablatowej powoduje, że woda nie przedostaje się na blat. Dzięki temu, nie niszczy się on i przez długi czas wygląda jak nowy. Kolejną zaletą umywalek nablatowych jest to, że miejsce, w którym styka się umywalka nablatowa z szafką jest dobrze widoczne i odsłonięte. To natomiast powoduje, że nie gromadzi się w tym miejscu kurz i łatwiej jest utrzymać czystość w łazience. Umywalka nablatowa ma również tę zaletę, że posiada blat. W praktyce oznacza to, że można na nim przechowywać na przykład kosmetyki lub inne potrzebne akcesoria. W tego rodzaju umywalce o wiele łatwiej niż w takiej tradycyjnej jest na przykład ogolić lub umyć twarz, ponieważ brzeg umywalki nablatowej jest sporo wyższy. Czy to rozwiązanie ma jeszcze jakieś zalety? Na pewno taką, że jest bardzo estetyczne. Wszystkie elementy montażowe tej umywalki, mogą zostać schowane w szafce. W bardzo nowoczesnych pomieszczeniach jest teraz taki trend, żeby te elementy montażowe pozostawić na zewnątrz, ale nas jakoś to nie przekonuje.

Umywalka nablatowa
Pixabay.com

A co z wadami umywalki nablatowej?

Pierwszym i nawet widocznym na pierwszy rzut oka minusem tego rozwiązania jest aspekt ekonomiczny. Umywalki nablatowe są czasami nawet kilka razy droższe niż te tradycyjne. Innych wad nie znaleźliśmy.

Do łazienek w jakim stylu będzie pasowała umywalka nablatowa?

Umywalki nablatowe to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych łazienek. To świetna propozycja dla Ciebie, jeżeli lubisz eksperymentować, gdy ekstrawagancja to Twoje drugie imię. To jest trend dla odważnych. Miłośnicy stylu klasycznego i skandynawskiego nie mają tutaj absolutnie czego szukać. Gdy tylko zaczniesz przeglądać oferty umywalek nablatowych różnych producentów, to od razu zauważysz, że mogą one występować w bardzo, bardzo różnych kształtach. Między innymi właśnie z tego powodu pisaliśmy o tym, że żeby umieścić umywalkę tego typu w swojej łazience, to czasami potrzeba naprawdę dużej odwagi. Oczywiście nie brakuje również klasyki w postaci umywalek nablatowych okrągłych albo prostokątnych, ale są one w zdecydowanej mniejszości. O wiele częściej można spotkać umywalki w kształcie muszli albo strumienia. Tak kreatywne rozwiązania nie są dla wszystkich i mamy tego pełną świadomość.

Z jakich materiałów są produkowane umywalki nablatowe?

Niektórzy producenci decydują się na stworzenie umywalek nablatowych w odcieniu klasycznej, śnieżnej bieli z ceramiki. Jednak nie oszukujmy się ten rodzaj umywalek jest po prostu nudny i powoli odchodzi w zapomnienie. Jest wypierany przez umywalki, które zostały wyprodukowane na przykład z hartowanego szkła albo z kamienia. I słusznie, bo trzeba iść z duchem czasu. Taka umywalka nablatowa pozwoli od razu określić styl całej przestrzeni. Wystarczy dodać do niej na przykład jakiś ciekawy chodniczek łazienkowy i zachwycająca łazienka jest gotowa! Jeżeli chcesz mieć ciekawą umywalkę nablatową to musi mieć ona intrygujący kształt lub być wykonana z ciekawego materiału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here