Pralko-suszarka
Needpix.com

Mało jest na świecie osób, które tak szczerze i z czystym sumieniem mogą powiedzieć, że lubią wykonywać wszystkie obowiązki domowe. Każdy ma co najmniej jedną czynność, której nie cierpi. Może to być na przykład zmywanie naczyń albo robienie prania. Wszyscy to doskonale znają. Najpierw konieczne jest posegregowanie ubrań i odwrócenie ich na lewą stronę. Następnie wrzucenie do pralki i wybranie odpowiedniego programu. Gdy pranie się skończy, to zaczyna się jego najgorsza część, czyli suszenie ubrań.

Długotrwałe rozwieszanie ciuchów

Konieczność rozwieszania ubrań po praniu istnieje od dziesiątek lat. Najpierw kobiety robiły to wyłącznie na zewnątrz, na mocno napiętych sznurkach. Wtedy ta czynność wymagała jeszcze przeniesienia ubrań w odpowiednie miejsce. Natomiast gdy zaczynał padać deszcz, trzeba było wszystkie ciuchy przenosić z powrotem do domu. Gdy sobie to wszystko wyobrazisz, to pewnie myślisz sobie, że teraz naprawdę nie ma na co narzekać. Jednak nie ma też się co łudzić, że pranie w pralce ogranicza się tylko i wyłącznie do wciśnięcia jednego guzika. Nadal należy wyjąć uprane rzeczy z pralki i powiesić je na suszarce, z tą różnicą, że w dzisiejszych czasach można to zrobić w pomieszczeniu.

Pranie
Needpix.com

Czy można sobie jakoś ułatwić życie?

Na szczęście od paru lat na rynku jest dostępne takie urządzenie jak pralka z suszarką. Inaczej nazywa się je automatycznymi suszarkami do ubrań. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nie musisz już kupować dwóch sprzętów AGD, czyli pralki automatycznej i suszarki. To sprawia, że możesz znaleźć miejsce na pralkę z suszarką, zarówno w niewielkiej kuchni w stylu skandynawskim, jak i w łazience. Pralko- suszarka łączy w sobie funkcje pralki i suszarki, jak sama nazwa wskazuje. Czy warto kupić pralkę i suszarką? Jakie kryteria dobrze jest wziąć pod uwagę przed jej zakupem? Czy jest to drogie urządzenie?

Na jakiej zasadzie działa pralko-suszarka?

Pralka z suszarką jest połączeniem suszarki i pralki bębnowej. Ładuje się ją tylko i wyłącznie od frontu. Gdy ubrania zostaną już wyprane i odwirowane, to są suszone za pomocą strumienia gorącego powietrza, które w dalszym etapie trafia do filtra albo jest odprowadzane na zewnątrz tego sprzętu AGD do kuchni lub łazienki. Całe suszenie za pomocą tego urządzenie zajmuje od jednej do dwóch godzin. Ogromną zaletą pralko-suszarki jest to, że nie trzeba przekładać ubrań z jednego urządzenia do drugiego.

Jakie są najważniejsze zalety pralki z suszarką?

Przede wszystkim już wcześniej wspomniana oszczędność miejsca. Można nawet powiedzieć, że potrzebuje ona dwa razy mniejszej powierzchni niż pralka i suszarka, które stoją oddzielnie. Zakup pralki z suszarkę jest związany z lepszą organizacją miejsca w kuchni albo w łazience. Jeżeli chodzi o to ostatnie pomieszczenie, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że uda Ci się w łazience dzięki pralce z suszarką, znaleźć dodatkowe miejsce, na przykład na większą kabinę prysznicową, bardziej pojemną szafkę albo dywanik łazienkowy, który uprzyjemni Ci wychodzenie z kąpieli.

Pralko-suszarka
Pixabay.com

Czy pralka z suszarką będzie dobrym rozwiązaniem do kuchni?

Może Ci się to wydać zaskakujące, ale jak najbardziej. Standardowa pralko-suszarka posiada wysokość około 85-90 cm i szerokość mniej więcej 60-70 cm. Jej typowa głębokość to od 60 do 80 cm. W wielu miejscach w Internecie, można kupić również pralko-suszarki o mniej typowych wymiarach, które nie są dużo droższe i będą idealnie pasowały pod Twoje meble kuchenne.  Przez oszczędność miejsca rozumiemy również to, że gdy kupisz pralkę z suszarką, to nie będziesz musiał już martwić się o organizowanie miejsca na postawienie zwykłej drucianek suszarki na ubrania lub rozciąganie sznurków. Wszystkie ogólnodostępne wieszaki na pranie są mało estetyczne i gdy w mieszkaniu są rozwieszone ubrania, to wygląda to po prostu niechlujnie.

Pralko-suszarka daje Ci również możliwość zaoszczędzenia sporo czasu i jest bajecznie prosta w obsłudze. Przy wyborze konkretnego modelu warto jest najpierw poczytać opinie w Internecie i dopytać sprzedawcę, o wszystkie interesujące Cię szczegóły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here