Darmowe kursy fotografii
Unsplash.com

Dzisiaj chcielibyśmy podejść do fotografii od strony bardzo praktycznej. Jeżeli jesteś osobą, która chciałby nauczyć się jej podstaw bez konieczności wychodzenia z domu oraz opłacania drogich kursów fotografii przez internet, to jest to właśnie odpowiedni artykuł dla Ciebie. Jest on skierowany do Ciebie również wtedy, gdy nie chcesz czytać długich poradników i śledzić blogów, bo zwyczajnie nie masz na to czasu. Czasami bardzo trudno jest znaleźć potrzebne informacje za pomocą wyszukiwarki Google i zazwyczaj zajmuje to naprawdę bardzo dużo casu. Jeżeli chcesz powiększyć swoją wiedzę o fotografii w jak najprostszy sposób, to poniżesz znajdziesz listę darmowych kursów fotografii. Po ukończeniu niektórych z nic możesz nawet uzyskać certyfikat. Życzymy udanych poszukiwań odpowiedniego kursu.

W jaki sposób zdobywać wiedzę o fotografii?

Pewnie, tak samo, jak większość osób, chciałbyś po prostu robić lepszej jakości zdjęcia. Jeżeli jesteś pasjonatem fotografii, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zastanawiasz się nad tym, czy nie wybrać się do jakiejś szkoły fotograficznej albo czy nie zainwestować w bardzo drogi sprzęt w postaci aparatu fotograficznego. Musisz jednak pamiętać o tym, że to nieprawda, że za pomocą cyfrówki nie ma się zrobić wyjątkowych fotografii. Jednak musisz mieć świadomość, że pojęcie dobre zdjęcie, dla każdej osoby znaczy coś zupełnie odmiennego. Może to być zdjęcia, które ma na przykład: perfekcyjną kompozycję, bardzo dobre odwzorowanie kolorów, precyzyjne ukazanie tematu zdjęcia albo wyjątkowy zmysł artystyczny fotografa. Musimy sobie jednak powiedzieć bardzo szczerze, że na samym początku powinno Ci zależeć przede wszystkim na poznaniu najważniejszych zasad. Dopiero później możesz starać się zostać sławnym fotografem.

Darmowe kursy fotografii
Unsplash.com

Jak zdobywać wiedzę na temat fotografii?

Samodzielna nauka z książek i z poradników znanych fotografów może być bardzo ciekawa i dająca dobre efekty możesz również uczyć się z innych materiałów, które są dostępne w bibliotekach i w księgarniach. Kolejnym sposobem nauki są kursy online w postaci wideo. Czytaj również e-booki oraz popularne portale fotograficzne, na których znajdziesz bardzo wiele specjalistycznej wiedzy. Możesz też zgłosić się do płatnego konkursu fotograficznego lub na warsztaty organizowane przez różne portale fotograficzne. Weź udział w płatnym kursie fotograficznym, po ukończeniu którego otrzymasz certyfikat. Następnym pomysłem, który możesz zrealizować jest zapisanie się na uczelnię z kierunkiem fotograficznym albo pokrewnym. Każda metoda nauki posiada swoje zalety i wady. Dlatego dobrze jest ją dopasować do swoich własnych, indywidualnych oczekiwań. Poniżej przedstawiamy Ci kilka propozycji kursów fotografii przez Internet. Nie są one ułożone w kolejności od najlepszego do najgorszego. Kolejność jest bardzo przypadkowa. To, od Ciebie zależy, które z tych szkoleń uznasz za najlepsze.

Darmowe kursy fotografii
Unsplash.com

Academy of photography

To kurs przez Internet, z którego w największym stopniu skorzystają te osoby, które znają język angielski. Znajdziesz tutaj bardzo wiele specjalistycznej wiedzy. Warto skorzystać z obecnych tam materiałów wideo. Najbardziej wartościowa jest playlista użytkownika użytkownika Academy of Photography. Znajdziesz na niej informacje o podstawach fotografowania. Znajdują się tutaj porady dotyczące między innymi: ustawienia prawidłowej kompozycji, czy radzenia sobie z rozmytymi zdjęciami.

Błyskawiczny kurs fotografii

Ten kurs, również jest dostępny na platformie YouTube. Tym razem na szczęście jest on stworzony w języku polskim, więc może z niego skorzystać dosłownie każdy. Sama forma kursu jest dostępna dla początkujących fotografów. Natomiast wszystkie zagadnienia są tłumaczone wolno i dokładnie. Tak samo, jak w przypadku wcześniejszego omówionego przez nas kursu za sprawą materiałów znajdujących się na playliście, można przejść przez cały proces nauki podstaw fotografii.

Podstawy fotografii

Jest to już ostatnia playlista w naszym zestawieniu. Nagrania zostały przygotowane przez znaną blogerkę i fotografkę. Jest to kurs dla bardziej doświadczonych fotografów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here