Znany fotograf
Pexels.com

Pewnie Instagram nie wydaje Ci się ciekawym miejscem dla fotografa. Myślisz, że jedyne, co możesz tam znaleźć, to zdjęcia modnych klubów, kawiarni, jedzenia, czy zwierząt. Jednak w tym serwisie znajdują się też piękne i bardzo niesztampowe zdjęcia, ale trzeba ich trochę dłużej poszukać. Poniżej przedstawimy Ci listę bardzo interesujących fotografów, którzy mają swoje konta na Instagramie. Na tej liście znaleźli się tylko Ci twórcy, którzy w jakiś sposób, wzbudzili nasze zainteresowanie. Chociaż ten portal społecznościowy jest pełen mało wartościowych fotografii celebrytów, to warto poświęcić trochę więcej czasu, żeby znaleźć naprawdę rewelacyjne zdjęcia, które będą prawdziwą gratką dla każdego wielbiciela fotografii. Na naszej liście umieściliśmy tylko kilka osób, ale musisz wiedzieć, że takich fotografów na Instagramie jest o wiele, wiele więcej. Poniżej znajdziesz kilka kont twórców, których naprawdę nie możesz przegapić. Kolejność na tej liście jest przypadkowa. Żaden z nich nie jest, ani lepszy, ani gorszy od pozostałych. Zaczynamy!

Richard „Koci” Hernandez (@koci)

Richard Hernandez, bardziej rozpoznawalny w sieci jako Koci, to prawdziwy fotograf uliczny. Jego czarno-białe fotografie najczęściej pokazują sceny z życia ludzi w przestrzeni miejskiej. U Kociego rzuca się w oczy bardzo intensywna czerń i biel. Jego zdjęcia czasami są ziarniste, ale ich głównym wyróżnikiem jest to, że są mocno kontrastowe. Koci jest genialny jeżeli chodzi o stosowanie na fotografiach efektu rozmycia. Warto jest przejrzeć jego galerię, choćby po to, żeby docenić jego gigantyczny talent.

Znany fotograf
Pexels.com

Dave Yoder (@daveyoder)

Dave Yoder pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i pracuje fotoreporter dla magazynu National Geographic. To sprawia, że na co dzień zajmuje się on bardzo różnorodnymi tematami. Fotografuje zarówno wspaniałą architekturę, jak i modelki, czy relacje międzyludzkie. Fotografowanie ludzi wychodzi mu najlepiej. Dave Yoder prowadzi swoje konto na Instagramie z dużą nieregularnością. Fotografii nie ma  zbyt wiele, ale to, co jest po prostu zachwyca, więc nie mogliśmy go pominąć na naszej liście. Dla tego fotografa bardzo mocno liczy się jakość, a nie ilość.

Zak Shelhamer (@zakshelhamer)

Zak Shelhamer znacząco różni się od swoich kolegów z branży. Zajmuje się on fotografowaniem sportów ekstremalnych. Jest to przede wszystkim surfing. Ogólnie rzecz biorąc bardzo intensywnie interesuje się on sportem i na swoich fotografiach pokazuje styl życia odnoszący się do aktywności fizycznej. Zak Shelhamer zajmował się na początku profesjonalną fotografią. Następnie jego uwagę zdominowało nagrywanie filmów. Aktualnie zajmuje się filmowaniem wyczynów swoich oraz swoich kolegów za pośrednictwem GoPro. Robi również zdjęcia telefonem, aby zachęcić do takiego stylu życia inne osoby.

Theron Humphrey (@thiswildidea)

Stylu tego fotografa nie da się pomylić z żadnym innym. W dodatku w przypadku Therona Humphreya można mówić o bardzo ścisłym trzymaniu się jednego tematu. Na jego instagramowym profilu będziesz mógł zobaczyć zadziwiającą ilość zdjęć jego psa. Robi on je seriami i pokazuje bardzo wiele chwil z życia swojego ukochanego zwierzaka. Fotografowanie zwierząt, a właściwie tego jednego egzemplarza jest jego życiową pasją. Autor robi zdjęcia swojemu zwierzakowi w bardzo różnych, czasami nawet wyreżyserowanych sceneriach. Fotografie są utrzymane w jednolitej estetyce i stylistyce. Bardzo dużą zaletą tych zdjęć jest ich kompozycja. Te fotografie zazwyczaj są niezwykle symetryczne.

Znany fotograf
Pexels.com

Pei Ketron (@pketron)

Pei Ketron może się pochwalić jednym z najchętniej odwiedzanych fotograficznych profili na Instagramie. Obecnie ma on około 829 tys. obserwujących. Ten twórca zajmuje się fotografią podróżniczą. Jednak nie ogranicza się on do samych krajobrazów. Na jego zdjęciach będziesz mógł zobaczyć wiele ciekawych motywów z podróży, między innymi: krajobrazy miejskie, architekturę miejską oraz bardzo nietypowe krajobrazy. Każde zdjęcie wykonane przez tą autorkę jest naprawdę wyjątkowe i warte uwagi.

Czy dodalibyście kogoś do naszej listy? Czy znacie innych ciekawych fotografów, którzy publikują swoje prace na Instagramie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here