Statyw do telefonu
Pixabay.com

Smartfony już od wielu lat dla wielu osób są godnym zamiennikiem aparatów fotograficznych. Urządzenia mobilne, które są wyposażone w coraz lepszej jakości aparaty, umożliwiają wykonywanie zdjęć zarówno do użytku domowego, jak i na potrzeby komercyjne. Czasami do wykonania fotografii wymagany jest specjalny statyw do telefonu. Mimo że w wielu sklepach, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych jest bardzo wiele tego rodzaju produktów, to jednak musisz wiedzieć o tym, co wziąć pod uwagę, gdy kupujesz tego rodzaju statyw.

Kto powinien sobie kupić taki statyw do telefonu?

Statyw do telefonu przyda Ci się nie tylko wtedy, gdy jesteś profesjonalnym fotografem. Bardzo popularne w ostatnich latach selfie posiadają swój urok, ale gdy zależy Ci na lepszych zdjęciach niż te, które możesz zrobić z ręki, to po prostu musisz mieć dobry statyw. Dzięki niemu będziesz mógł wykonać bardzo dobrej jakości i nierozmazane fotografie. Oczywiście, najwięcej zależy od parametrów aparatu, ale stabilny statyw może być bardzo pomocny w wykonywaniu zdjęć. Bardzo duże znaczenie dla Ciebie będzie miał statyw również wtedy, gdy wykonujesz zdjęcia o przeznaczeniu komercyjnych. Żyjemy obecnie w takich czasach, że najlepsze smartfony umożliwiają wykonywanie fotografii, które można z łatwością wykorzystać do promowania marek w social mediach oraz w różnych reklamach. W takiej pracy statyw jest koniecznym elementem wyposażenia telefonu. Właściwie dobrany statyw na telefon ma wpływ nie tylko na efekty Twojej pracy, ale również na wygodę oraz czas jej wykonywania. Jednym z często praktykowanych rozwiązań jest stosowanie tradycyjnych statywów fotograficznych po wcześniejszym założeniu specjalnej przejściówki. Wadą takiego rozwiązania są przeważnie rozmiary takiego statywu. Tradycyjne statywy są bardzo masywne oraz ciężkie. Dlatego, jeżeli musisz się często przenosić, to powinieneś wybrać lżejsze oraz bardziej kompaktowe statywy do telefonu.

Statyw do telefonu
Pixabay.com

Rodzaje statywów do telefonów komórkowych

Statywy do smartfonów można podzielić na trzy najważniejsze grupy z uwagi na ich funkcje oraz przeznaczenie. Pierwsze z nich to trójnogi do telefonu. Jest to niezwykle popularne rozwiązanie, ponieważ są stosowane nie tylko do współpracy ze smartfonami. W sklepach są dostępne również statywy z uchwytem lub zaczepem na urządzenie mobilne. Są dostępne w wersjach ze sztywnymi nogami lub w wersji elastycznego statywu do telefonu, który ma giętkie nogi. Drugi rodzaj to zwykły kij do selfie. Jest wyjątkowo popularnym rozwiązaniem wśród amatorów i początkujących fotografów. Jego najważniejszym zadaniem w przeciwieństwie do wielu innych statywów nie jest stabilizacja, ale oddalenie aparatu fotograficznego od fotografowanego obiektu. Wiele kijów do selfie można rozłożyć nawet do 70 cm. Ciekawe jest również to, że w sprzedaży występują też kije, które mogą być też standardowym statywem z nogami. Kolejny rodzaj to monopod. Jest zadaniem jest stabilizacja telefonu lub smartfona w jednej, pionowej płaszczyźnie. Monopody są standardowo lekkie oraz niewielkie. To sprawia, że możesz je absolutnie wszędzie ze sobą zabrać. Tak samo, jak w przypadku kijów do selfie, są dostępne w wersjach z dodatkowymi nogami. Po ich rozstawieniu otrzymasz klasyczny statyw. Takie rozwiązanie zazwyczaj nie jest zbyt kosztowne. Zazwyczaj taki statyw to wydatek około kilkudziesięciu złotych. Następny i już ostatni rodzaj to gimbal, czyli statyw do nagrywania telefonem. Gimbale się dużo droższymi urządzeniami niż tradycyjne statywy. Trzeba za taki statyw zapłacić około od 400 do 500 zł. Bardzo dobrze sprawdzają się one u osób, które zajmują się profesjonalnym filmowaniem przy wykorzystaniu urządzenia mobilnego. Zapewniają one nie tylko stabilność, ale również płynność podczas zmiany ujęć.

Statyw do telefonu
Pixabay.com

Gdy masz odpowiednią wiedzę na temat rodzajów statywów do telefonów i smartfonów, to wybór odpowiedniego modelu jest o niebo łatwiejszy. Gdy już wiesz, jaki statyw do telefonu, jest Ci potrzebny, to wybierz taki, który jest stabilny oraz wygodny w użytkowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here