Sesja ślubna
Pixabay.com

Ważne jest to, żeby takiej sesji nie wykonywać w plenerze. Fotografowanie ludzi powinno się odbywać tylko w odpowiedniej chwili, gdy mają oni dobry nastrój. Tylko wtedy jest gwarancja, że taka sesja plenerowa będzie udana. Kiedy umówić się na sesję ślubną? Jakie miejsce będzie najbardziej odpowiednie do jej wykonania? Sesja ślubna musi być przyjemnym doświadczeniem dla pary młodej. Właśnie z tego względu tak ważne jest miejsce, które wybierzecie na sesję plenerową oraz czas, w którym będziecie chcieli ją wykonać.

Czy sesja plenerowa w dniu ślubu to dobry pomysł?

Wykonanie odpowiedniej sesji w plenerze dobremu fotografowi zajmie około dwie godziny. Ciężko jest znaleźć aż tyle wolnego czasu w dniu ślubu. Oczywiście, że profesjonalny fotograf, zależnie od ilości czasu między błogosławieństwem a ślubem albo pomiędzy ślubem a weselem albo między ślubem a weselem. Wszystko zależy od tego, gdzie znajduje się wybrany przez was plener oraz ile macie czasu na wykonanie zdjęć. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby fotografii zrobił parę zdjęć na szybko, na przykład ze świadkami lub w ogrodzie domu weselnego albo w restauracji, w szczególności, jeżeli będzie to wiosną lub latem, ponieważ wtedy dzień jest długi. Jednak pamiętajcie o tym, że sesja plenerowa ma dać wam radość, a nie być powodem ogromnego stresu. Dlatego jeżeli bardzo zależy Wam na tym, żeby zorganizować sesję plenerową w dniu, to wcześniej dobrze jest dokładnie zastanowić się nad tym, w którym miejscu ma się ona odbyć. Czas będzie działał bardzo na Waszą niekorzyść. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że cały czas będziecie myśleli tylko o tym, żeby jak najszybciej wrócić do gości, a wtedy bardzo trudno jest o udane zdjęcia pary młodej. Czasami jest tak, że podczas sesji zdjęciowej są również inne osoby, takie jak na przykład kamerzysta, kierowca lub świadkowie, który mogą Was dodatkowo stresować. Jeżeli nie wyobrażacie sobie innego scenariusza, niż zrobienie sesji plenerowej w dniu ślubu, to pamiętajcie o tym, żeby wybrać takie miejsce, które nie będzie zbyt oddalone od sali weselnej. Będzie to dla Was nie tylko znaczna oszczędność czasu, ale również możliwość szybkiego powrotu do gości weselnych.

Sesja ślubna
Pixabay.com

Jak zorganizować sesję plenerową bez pośpiechu i na spokojnie?

Możecie również umówić się na sesję plenerową kilka dni po ślubie. Gwarantujemy Wam, że wtedy stres będzie o połowę mniejszy, a Wam będzie łatwiej naturalnie wypaść na zdjęciach. Gdy będziecie mieli więcej czasu, to nie będziecie się martwili tym, że przy bardziej wyszukanych pozach, zabrudzicie sobie suknię ślubną lub garnitur. W dodatku fryzura na ślub Panny Młodej, będzie zupełnie inna, niż w dniu ślubu, co będzie miłą odmianą.

Sesja ślubna
Pixabay.com

Czy można urządzić sesję ślubną w kilku miejscach?

Najlepiej jest wybrać na sesję plenerową kilka odmiennych miejsc. Jednak pamiętajcie o tym, że powinny być one umiejscowione w niewielkiej odległości od siebie. Wtedy taka sesja ślubna będzie bardzo oryginalna, a Wy nie będziecie się nudzić w czasie wykonywania zdjęć przez fotografa. Przy wyborze miejsca na sesję plenerową dobrze jest zastanowić się nad Waszymi wspólnymi zainteresowaniami, na przykład jeżeli obydwoje lubicie konie, to dobrym pomysłem jest zorganizowanie sesji ślubnej w stadninie. Jeżeli jesteście zapalonymi żeglarzami, to Wasze zdjęcia bardzo dobrze wyjdą w porcie jachtowym albo na pokładzie żaglowca. Natomiast gdy jesteście wielbicielami lotnictwa, to znajdźcie miejsce na sesję plenerową w aeroklubie. Pamiętajcie również o tym, że najważniejsze podczas wykonywania tego rodzaju zdjęć jest to, żeby mieć dobry humor. Stres może popsuć nawet najlepiej zapowiadającą się sesję. Dobrze jest już na samym początku poinformować fotografa o tym, jaki styl się Wam podoba. Możecie mu nawet pokazać konkretne fotografie, z których będzie mógł czerpać inspiracje. Jeżeli spodobało Wam się jakieś określone zdjęcie z jego portfolio, to też możecie mu o tym powiedzieć. Sesja ślubna niezależnie od miejsca i czasu z pewnością będzie dla Was niezapomnianym i bardzo miłym przeżyciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here