Sesje plenerowe
Pixabay.com

Praca w studio w dużym stopniu różni się od wykonywania fotografii na zewnątrz. Po drodze możesz natknąć się na wiele wątpliwości. Utrudnieniem dla Ciebie mogą być na przykład zmieniające się warunki oraz zjawiska pogodowe. To pogoda w bardzo dużym stopniu decyduje o tym, jaki będzie efekt końcowy całej sesji zdjęciowej. Drugą kwestią jest zaplanowanie wcześniej, w jakie miejsce chcesz pojechać. Dzięki temu, łatwiej Ci będzie ustalić, jak ma wyglądać sesja zdjęciowa. Będziesz też wiedział, jakie możesz mieć wobec niej oczekiwania. Każde miejsce jest trochę inne. Ma swoje plusy i minusy. Będziesz wiedział między innymi, jak pada światło i jaka godzina będzie najbardziej optymalna do wykonania sesji zdjęciowej. Z tego względu każdy fotograf musi posiadać kilka upatrzonych miejsc, w których będziesz mógł wykonać sesję plenerową. Jednak wbrew pozorom wybranie dobrego miejsca do fotografowania ludzi nie jest takie łatwe, w szczególności jeżeli jesteś początkującym fotografem i jedyne doświadczenie, jakie masz, to ukończony kurs fotografii.

Sesje plenerowe mogą dać naprawdę wiele radości

Gwarantuje Ci, że gdy raz wyjdziesz ze studia w plener, to takie sesje będą coraz częściej występować w Twoim portfolio. Tylko fotografowanie na zewnątrz gwarantuje bardzo naturalne i korzystne dla fotografa światło. Fotografowanie na świeżym powietrzy nadaje się do wykonywania wszystkich rodzajów fotografii. W plenerze robione są między innymi: sesje ślubne, sesje rodzinne oraz sesje z udziałem modelki. Sesja plenerowa jest odpowiednia do tego, żeby pokazać na niej emocje i uczucia, na przykład miłość pomiędzy świeżo poślubionymi małżonkami. Zanim jednak zaczniesz się cieszyć z efektów swoich działań i będziesz mógł się pochwalić kolejną sesją plenerową w Twoim portfolio, to najpierw zaplanuj sesję i znaleźć właściwą miejscówkę. Na pewno żaden inny fotograf nie zdradzi Ci, gdzie są jego ulubione miejscówki, ponieważ jest to pilnie strzeżona tajemnica. Każdy fotograf musi sam znaleźć odpowiednie dla niego miejsca do fotografowania. Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Sesje plenerowe
Pixabay.com

Nie myśl rutynowo

Każdy z nas działa według utartych i dobrze znanych mu schematów. Codziennie droga do pracy albo do sklepu, u każdego wygląda identycznie. To sprawia, że już praktycznie przestajesz zauważać, co jest w Twoim otoczeniu. Nie widzisz, że krajobraz wokół Ciebie jest ciekawy, interesujący albo po prostu wyjątkowy. Nie doceniasz otaczającego Cię piękna. Przeciętnym osobom, które nie zajmują się na co dzień fotografią, ani edytowaniem zdjęć, wydaje się, że fotografowie zawsze widzą, co znajduje się wokół nich i zawsze mają w głowie listę ciekawych miejscówek na sesję plenerową. Niestety tak nie jest. Fotograf, mimo, że może jest bardziej wrażliwy na piękno przyrody i ludzi, to nadal działa w oparciu, o takie same schematy, jak pozostali ludzie. Wracając już jednak do tematu, czyli poszukiwania odpowiednich miejsc na sesję plenerową, to trzeba tutaj podkreślić, że dobrym pomysłem, jest od czasu do czasu, przejechanie się inną trasą do pracy albo na zakupy. Wtedy wręcz instynktownie, będziesz obserwował swoje nowe otoczenie. Dzięki temu od razu dostrzeżesz na przykład faktury budynków, interesujące elementy krajobrazu albo niestandardowe drzewa. Radzimy też czasami zrezygnować z przejażdżki samochodem. Jeżdżenie autem ma to do siebie, że nie pozwala Ci dostrzec wielu rzeczy. Koncentrujesz się na drodze i na tym, co się na niej dzieje. Możesz nawet nie mieć świadomości, że właśnie mijasz perfekcyjne miejsce na wykonanie sesji plenerowej. Dobrym pomysłem jest wybranie się na spacer albo na przejażdżkę rowerem. Zapewniamy Cię, że przy mniejszej prędkości uda Ci się zobaczyć o wiele, wiele więcej. Jeżdżenie na rowerze ma również tę ogromną zaletę, że można się nim dostać o wiele dalej niż na piechotę i można wjechać tam, gdzie samochodem byłoby to niemożliwe.

Sesje plenerowe
Pixabay.com

Jeżeli mieszkasz w samym centrum dużego miasta, to również możesz znaleźć ciekawe miejsca na sesję plenerową. Wystarczy, że poszukasz w internecie miejsc z ciekawymi drzewami albo opuszczonych budowli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here