Rysowanie
Pixabay.com

Rysowanie na samym początku stanowi sposób uczenia się, później jest rozrywką, a w życiu dorosłym jest wyrazem sztuki. Czy rysowanie może dać Ci coś jeszcze? Z pewnością tak! Rysowanie ma również inne role. Pewnie teraz zastanawiasz się nad tym, że w Twoim życiu zapanował chaos i nie wiesz, jak sobie z nich poradzić. Wszystko idzie nie tak. Dotyczy to zarówno Twoich relacji interpersonalnych, pracy oraz innych dziedzin życia. W dodatku, nie potrafisz znaleźć przyczyn takiego stanu rzeczy. Nie martw się. Wielu ludzi jest w takiej samej lub podobnej sytuacji. Wiele razy w Twoim życiu trudno jest określić na czym dokładnie polega problem lub ubrać emocji w odpowiednie słowa.

Jak wyrazić to, co czujesz? Jak rozwiązać wszystkie swoje problemy?

Co robić? Być może nie wiesz o tym, ale rysowanie może być dla Ciebie bardzo skuteczną terapią. Nie zniechęcaj się na samym starcie, tylko spróbuj. Część osób, żeby wyciszyć swój umysł i poukładać myśli zajmuje się pisaniem. Inne rozmawiają z bliskimi oraz ze znajomymi. Te wszystkie czynności pomagają w osiągnięciu pewnego poziomu wyciszenia i poukładaniu myśli. Nie będziemy tutaj omawiali pisania, ani żadnych innych metod. Skoncentrujemy się tylko na korzyściach, które może dać Ci rysowanie. Czy pomoże Ci ono w poradzeniu sobie z nagromadzoną frustracją oraz napięciem umysłowym?

Rysowanie
Pixabay.com

Rysowanie pozwoli Ci poznać siebie na nowo

Nawet w najbardziej ekstremalnej sytuacji musimy przyznać, że największy problem stanowi nieumiejętność poradzenia sobie z kłopotami w odpowiedni sposób. To powoduje, że nie tylko nie działasz w taki sposób, żeby rozwiązać problem, ale również pogarszasz początkową sytuację. Z tego powodu, gdy masz przed sobą bardzo wiele nierozwiązanych spraw, które Cię stresują, to dobrze się jest na jakiś czas wycofać i nauczyć się siebie na nowo. Niespotykane sytuacje powodują, że każdego dnia od nowa poznajesz swojej zalety i wady. W Twoim życiu jest lub będzie naprawdę wiele sytuacji, w których nie wiesz, w jaki sposób zareagujesz. Nikt tak do końca nie wie.

Rysowanie
Pixabay.com

Odkrywaj!

Rysowanie pomoże Ci w odkryciu Twojego wnętrza na nowo. Gdy będziesz się oddawał takiej terapeutycznej czynności, to możesz pokazać nie tylko, to co czujesz, ale również poradzić sobie z całymi tymi wątpliwościami, które nie pozwalają Ci rozsądnie myśleć. Rysowanie sprawia, że chaos w Twojej głowie zaczyna się stopniowo zmniejszać. Rysowanie pomoże Ci w odkryciu Twojego wnętrza na nowo. Gdy będziesz się oddawał takiej terapeutycznej czynności, to możesz pokazać nie tylko, to co czujesz, ale również poradzić sobie z całymi tymi wątpliwościami, które nie pozwalają Ci rozsądnie myśleć. Rysowanie sprawia, że chaos w Twojej głowie zaczyna się stopniowo zmniejszać. Sztuka wiąże się również z obnażaniem tego, co określa Twoją aktywność. Dzięki rysowaniu przekonasz się też, jakie cechy sprawiają, że jesteś skuteczny, w tym, co robisz. Być może masz zdanie, że nie jesteś stworzony do rysowania. W dodatku jesteś przekonany o tym, że rysowanie Ci w żaden sposób nie pomoże, w rozwiązaniu Twoich problemów. Jednak takie myślenie nie jest niczym innym, jak zwyczajną wymówką. Musisz mieć świadomość tego, że nie ma żadnego znaczenia, czy na kartce namalujesz kilka nieciekawych kresek, czym obraz na miarę ekspresjonistów. Istotne jest tylko i wyłącznie to, że rysujesz. Chodzi tutaj nie o to, żeby narysować prawdziwe dzieło sztuki, ale o to, żebyś uwolnił Twój umysł od tego, co Cię w danym momencie obciąża. Dlatego też w momencie, gdy będziesz miał przed sobą kartkę papieru, szkicownik, dobrze uporządkowane przybory rysunkowe, na przykład kredki i ołówek, to skoncentruj się tylko i wyłącznie na tym, co rysujesz. Staraj się nie zastanawiać nad niczym konkretnym. Pozwól swojemu rozumowi zaprowadzić Cię tam, gdzie on chce. To samo zrób z ręką. Nie decyduj, co chcesz narysować. Tylko zobacz, co Twoje ciało chce narysować. Musisz mieć świadomość, że rysowanie to bardzo silne narzędzie terapeutyczne. Powinieneś wiedzieć, że rysowanie samo w sobie może być bardzo skuteczne w radzeniu sobie z różnego rodzaju problemami, na przykład lękami, czy nadmiernym stresem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here