Przybory do rysowania
Pixabay.com

Kiedy rysunki oraz inne Twoje prace plastyczne, zaczynają spadać Ci na głowę, a brystole oraz szary papier nie mieszczą się za drzwiami, to powinieneś jak najszybciej coś z tym zrobić. Gdzie trzymać wszystkie przybory rysunkowe oraz akcesoria papiernicze? Co masz zrobić ze stosem Twoich rysunków? Dlaczego nie powinnaś ich wyrzucać?

Dlaczego lepiej jest zachować wszystkie Twoje rysunki?

Część z nich może być dla Ciebie bardzo piękną pamiątką. Teczkę z pierwszymi pracami możesz przeglądać przez długie lata i czerpać z tego ogromną radość. Zanim jednak zaczniesz cieszyć się wspomnieniami, to dobrze jest wszystkie Twoje rysunki opisać, posegregować oraz przechowywać w racjonalnych ilościach. Wszystkie pozostałe prace możesz ponownie wykorzystać. Właściwie to przez cały czas możesz na bieżąco sięgać po stare rysunki oraz prace malarstwie i tworzyć z nich nowe dzieła. Z jednej strony wynika to z potrzeby każdego artysty malarza, ale jest jeszcze jeden bardzo ważny argument za takimi działaniami. Jeżeli rysowanie i malowanie jest Twoją pasją od dziecka, to z pewnością tworzysz rysunki taśmowo. Pewnie przechowywanie tych wszystkich prac zaczyna być dla Ciebie kłopotliwe i martwisz się, co z nimi zrobić. Natomiast ich wyrzucanie jest zwykłym marnotrawstwem. Po prostu szkoda jest pozbywać się takich ilości papieru. Żal nam jest drzew i innych wykorzystanych do powstania tych prac materiałów malarskich. Jest to bardzo ważne, ponieważ Twoje dzieła można przerobić, przemalować, przetworzyć, a nawet znaleźć dla nich praktyczne zastosowania.

Przybory do rysowania
Pixabay.com

W jaki sposób przechowywać prace oraz pozostałe artykuły papiernicze?

System przechowywania Twoich prac najlepiej jest opracować już przy pierwszym rysunku. Najtrudniejsze do magazynowania są prace wielkoformatowe, rulony oraz inne artykuły papiernicze. Najczęściej nie mają one swojego stałego miejsca w Twoim domu. Często po prostu się przerzucają z miejsca na miejsce. Tak naprawdę zamiast tego, powinny być one poukładane w organizerze, Można go kupić w pierwszym lepszym sklepie papierniczym lub wykonać samodzielnie. Najbardziej problematyczne są oczywiście duże formaty. Prace na kartkach A4 oraz A3 można jakimś sposobem poupychać do różnych teczek. Warto jest je od czasu do czasu posegregować, aby zrobić porządek z tymi rulonami.

Przybory do rysowania
Pixabay.com

Jaki powinien być organizer na duże formaty?

Jeżeli masz już gotowy organizer, to z pewnością pomieści on w sobie kilkadziesiąt ciasno zwiniętych w rulony rysunków. Taki organizer automatycznie rozwiązuje jeszcze jeden problem. Duże oraz kłopotliwe artykuły plastyczne nareszcie są na swoim miejscu. Brystole, papier pakowy, dekoracyjne kartowy, luźne kolorowe arkusze, wycinanki, duże bloki, folie samoprzylepne, kolorowe bibuły. Można by tak wymieniać jeszcze bardzo długo. Pewnie, gdy już zaczniesz porządki, to będziesz je systematycznie wyciągała w różnych miejsc w mieszkaniu. Wszyscy mamy tak, że zupełnie nie zdajemy sobie sprawy, z tego ile mamy przedmiotów i gdzie je pochowaliśmy. Pewnie, zanim wzięłaś się za porządku, to musiałeś przypadkowo trafić na te wszystkie rzeczy albo zwyczajnie sobie o nich przypomnieć. Po uporządkowaniu, gdy będziesz mieć te wszystkie przedmioty w zasięgu ręki, to odruchowo będziesz mógł z nich korzystać za każdym razem, gdy tylko będą Ci potrzebne. Pewnie korzystasz z niego o wiele częściej, gdy nie są one w szufladzie albo na samym jej dnie. Czasami zaczynasz od rysowania kredkami, a później szybko przechodzisz do wykonywania wieloelementowych wyklejanek, kolażu albo malowania folią bąbelkową. Pewnie, tak jak wszyscy twórcy bardzo lubisz mieszanie ze sobą różnych stylów malarskich, takich jak na przykład pop-art oraz technik.  Jeżeli masz wszystko pod ręką, to praca idzie Ci o wiele sprawniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here