Prezent dla Babci
Pixabay.com

Z prezentami dla osób najbliższych najczęściej mamy problem. Wynika to stąd, że chcielibyśmy im podarować coś absolutnie wyjątkowego i prześcigamy się w pomysłach. A tak naprawdę chodzi przecież o to, żeby pamiętać o swojej babci i dać jej jakiś drobny upominek. Może to być na przykład elegancka filiżanka, ciekawy fartuszek albo świeca zapachowa. Pamiętaj o tym, żeby dopasować prezent do indywidualnych preferencji babci. Jedna ucieszy się z nowego kwiatka do kuchni w stylu skandynawskim, a drugiej bardziej się przyda wózek na zakupy. Najważniejsze jest to, żeby podarowany przez Ciebie upominek dał babci dużo radości. Poniżej przedstawiamy kilka interesujących pomysłów. Zaczynamy!

Czym jeszcze kierować się przy wyborze upominku?

Pamiętaj o tym, że prezent dla babci powinien być jednocześnie ładny i praktyczny. Możesz kupić coś dosłownie za parę złotych, albo wybrać coś większego, w zależności od Twoich funduszy i chęci. Najważniejsze, żebyś pokazał babci, że Ci na niej zależy i że ją bardzo kochasz. Do prezentu dodaj życzenia płynące prosto z serca.

Zestaw prezentowy- wazon plus kwiaty

Każda kobieta choć raz w życiu miała taką sytuację, że dostała od kogoś kwiaty i nie miała ich w co wstawić. Oszczędź tego stresu swojej babci i podaruj jej przepiękny bukiet kwiatów oraz równie urodziwy wazon. Najbardziej eleganckie są wazony wykonane z porcelany, szkła albo ceramiki. Naczynie na kwiaty może być przeźroczyste, barwione albo w naturalnych odcieniach drewna lub kamienia. Jeżeli Twoja babcia lubi styl skandynawski to wybierz wazon w jasnych kolorach albo zrobiony z naturalnych surowców. Natomiast jeżeli bardziej sobie ceni styl nowoczesny, to podaruj jej kolorowy wazon w intensywne, na przykład geometryczne wzory. Wazon i kwiaty to zestaw, który ucieszy każdą kobietę, niezależnie od wieku. Będzie dobrze się prezentował zarówno w salonie w stylu nowoczesnym, jak i w tradycyjnej kuchni.

Wazon z kwiatami
Pixabay.com

Dekoracyjna doniczka na kwiaty lub zioła

Każde wnętrze bez dodatków wydaje się puste i smutne. Jeżeli masz wrażenie, że w mieszkaniu Twojej babci brakuje tej przysłowiowej kropki nad i, to zachęcamy Cię do kupienia jej doniczki na kwiaty lub zioła. Taka praktyczna i bardzo estetyczna ozdoba, będzie wyglądała doskonale na przykład w kuchni w stylu skandynawskim. Jeżeli Twoja babcia kocha rośliny, a nie ma swojego tarasu, ani balkonu, to taka doniczka sprawi jej wiele radości. Możesz oczywiście dodać do niej jakąś niekłopotliwą w pielęgnacji roślinkę.

Doniczki nie tylko z naturalnych materiałów

Gdy nie lubisz drewnianych, ani jasnych doniczek, to śmiało możesz wybrać taką wykonaną z ceramiki, porcelany, metalu, emalii lub wikliny. Jak widzisz jest z czego wybierać. Dekoracyjną doniczkę na kwiaty albo na zioła można postawić bezpośrednio na parapecie albo na stojaku. Jeżeli chcesz kupić babci jakiś bardziej kosztowny prezent, to polecamy ozdobny kwietnik z kilkoma doniczkami. Oczywiście taki prezent dla babci, ma sens tylko wtedy, gdy ma ona duże mieszkanie, w którym bez problemu znajdzie na niego miejsce.

Doniczka
Pixabay.com

Idealny prezent, żeby zacząć hodowlę ziół

Wiadomo, że każda potrawa lepiej smakuje z dodatkiem świeżych ziół. Własnoręczne wyhodowanie na przykład świeżej bazylii, oregano, mięty, czy szałwii nie jest trudne, ani pracochłonne. Jeżeli Twoja babcia uwielbia gotowanie, to najlepszym prezentem dla niej będzie specjalna doniczka, która ułatwia hodowlę ziół. Niektóre z tych doniczek posiadają otwór ułatwiający podlewanie roślin, szklany klosz lub obcinaczki.

Filiżanka lub kubek

Ten pomysł na prezent dla babci może się wydawać już mocno oklepany. Coś w tym jest, ale gdy podarujesz swojej ukochanej babci kubeczek ze specjalną dedykacją lub jej ulubionym cytatem, to na pewno ucieszy się z niego jak dziecko. Personalizowane kubki wcale nie są drogie. W dodatku wiele sklepów internetowych oferuje je gratis przy zakupie filiżanki lub kubka. Twoja babcia będzie wtedy mogła myśleć o Tobie, za każdym razem, gdy będzie piła swoją ulubioną herbatę. Dobrym pomysłem jest również zakup dla babci kubka z zaparzaczem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here