Fotograf ślubny
Pixabay.com

Wybór fotografa ślubnego to jedna z najważniejszych decyzji, które podejmujecie podczas przygotować do ślubu. Niektórzy błędnie zakładają, że może być to ktokolwiek, kto zna się na fotografowaniu ludzi i ukończył kurs fotograficzny. Najczęściej te Pary Młode później żałują swojej pochopnej decyzji. Warto tutaj wziąć pod uwagę kilka spraw, które ułatwią Ci wybór.

Ile powinna kosztować tego rodzaju usługa?

Najważniejszą i podstawową sprawą jest określenie, jakim budżetem dysponujecie. Wtedy od razu będziecie wiedzieli, czy możecie skorzystać z usług danego fotografa ślubnego, czy jest on dla Was po prostu za drogi. W czasie analizowania ofert oraz cen konkretnych fotografów, warto brać pod uwagę ceny w konkretnym regionie. Wynika to stąd, że ceny w poszczególnych miastach mogą się między sobą znacząco różnić. Drugą bardzo ważną sprawą jest to, że ceny mogą się od siebie diametralnie różnić i najczęściej wynika to z jakości wykonywanych przez danego fotografa zdjęć. Musisz mieć świadomość tego, że dobry i profesjonalny fotograf przez cały czas musi inwestować w nowe aparaty fotograficzne oraz różne inne sprzęty, które są mu potrzebne do wykonywania codziennej pracy. Profesjonalny fotograf robi wszystko, co w jego mocy, aby być na bieżąco z różnymi nowinkami technologicznymi. To wszystko sprawia, że ceny jego usług siłą rzeczy, muszą być bardzo wysokie. Tego nie da się uniknąć. Na rynku oferuje się ogromna ilość fotografów, ale Twoim zadaniem jest dokładnie przeanalizowanie każdej oferty. Musisz wybrać takiego fotografa, który nie będzie miał zbyt wygórowanych cen, a jednocześnie będzie w stanie wykonać świetne zdjęcia na Twoim ślubie. Zdjęcia ślubne są wyjątkową i niezapomnianą pamiątką i nie powinno się powierzać ich wykonania komuś, kto się na tym nie zna lub kto nie ma do tego serca. Fotograf to osoba, która powinna mieć w sobie talent, wpadać na niesamowite pomysły, być kreatywna i widzieć więcej, niż inni. Szukaj takiego fotografa, który będzie miał w sobie te wszystkie cechy i umiejętności.

Fotograf ślubny
Pixabay.com

Jak wybrać odpowiednią ofertę?

Cena usługi jest nierozerwalnie powiązana z jej ofertą. Wiadomo, że im bardziej rozbudowana jest oferta, tym cena za daną usługę jest wyższa. Gdy wybierasz fotografa ślubnego, to najpierw powinieneś zastanowić się nad tym, jakie masz wobec niego wymagania i oczekiwania. Zastanów się nad tym, ile potrzebujesz zdjęć, czy chcesz mieć sesję plenerową tego samego dnia, co ślub, czy może później, czy zamierzasz zorganizować sesję narzeczeńską, czy chcesz mieć album ze zdjęciami. Czasami Pary Młode decydują się również na zamówienie reportażu ślubnego.  Niektóre z nich zaczynają się od mszy świętej albo od błogosławieństwa, a inne pokazują cały proces przygotowań do ślubu. Część Pań Młodych decyduje się nawet na to, żeby fotografowie i kamerzyści towarzyszyli im na każdym kroku. Zabierają ich na przykład na wizytę do fryzjera, który wykona im fryzurę na ślub. Wszystko zależy od tego, jakie macie potrzeby i co, z waszych przygotowań ślubnych, chcecie pokazać szerszej publiczności. Nie krytykujemy żadnego podejścia, ponieważ wiemy, że wszystko zależy od Pary Młodej i jej indywidualnych upodobań. Ważne, żeby oni byli w tym zgodni. Zdjęcia z przygotowań do ślubu, są o tyle wartościowe, że widoczny jest na nich ten cały stres, krzątanie się wszystkich i prawdziwe emocje na twarzach. Na pewno są to chwile, które już nigdy w życiu się nie powtórzą i będzie miło je wspominać.

Fotograf ślubny
Pixabay.com

A co ze zdjęciami z ceremonii i z wesela?

Zanim podejmiecie decyzję w tej sprawie, to warto jest dokładnie obejrzeć portfolio konkretnego fotografa, w szczególności należy tutaj uwzględnić zdjęcia wykonywane w kościele i w czasie hucznej zabawy. Zdjęcia z kościoła są bardzo dużym wyzwaniem dla kogoś, kto nie ma dużego doświadczenia w realizowaniu tego rodzaju sesji. Wykonanie takich zdjęć wymaga bardzo dużej sprawności fotograficznej oraz wiedzy o tym, jak zachowują się ludzie w czasie takiej ceremonii. Wybrany przez Ciebie fotograf ślubny powinien mieć nie tylko odpowiednie umiejętności, ale również właściwy do tego aparat fotograficzny i obiektyw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here