Selfie
Pixabay.com

Zastanawiasz się nad tym, jak zrobić naprawdę dobre selfie? Nie ma w tym nic trudnego, jednak musisz trzymać się pewnych zasad. Większość z nich jest pomocna również w przypadku pozowania do zdjęć portretowych. Chociaż samo selfie czasami nas śmieszy, to i tak każdy od czasu do czasu, sam robi sobie takie zdjęcie. Nie zawsze można mieć przy sobie bliską osobę, która zrobi Ci zdjęcie. Natomiast każdy chce mieć możliwość natychmiastowego utrwalenia pięknych chwil, a taką właśnie daje selfie.

Pamiętaj o odpowiednim oświetleniu

Musisz podejść możliwie jak najbliżej do źródła światła, czyli najczęściej do okna i ustaw się w taki sposób, żeby padało ona na Twoją twarz od przodu. Gdy staniesz bokiem do źródła światła, to połowa twarzy, będzie się znajdowała w cieniu. To sprawi, że wszystkie niedoskonałości Twojej twarzy będą widoczne jak na dłoni. Takie zdjęcie możesz wykonać tylko i wyłącznie wtedy, gdy chcesz uzyskać bardziej dramatyczny rezultat. Gdy zależy Ci tylko na estetycznym zdjęciu, to w większości przypadków o wiele lepiej sprawdzi się światło, które będzie równomiernie oświetlało twarz. Natomiast gdy fotografujesz na otwartej przestrzeni, to szukaj światła oraz unikaj fotografowania pod światło, jeżeli słońce jest wysoko na niebie. Jak sam pewnie możesz dostrzec, jest bardzo duża różnica w wyglądzie fotografii zależnie od tego, w jakie odległości od źródła światła się znajdziesz.

A co musisz wiedzieć na temat ustawienia telefonu lub aparatu?

Aparat fotograficzny w telefonie zawsze powinieneś trzymać powyżej swojej linii wzroku i nachylony lekko pod skosem. Z czego to wynika? Obiektyw aparatu generuje pewne zniekształcenia. Elementy, które znajdują się najbliżej obiektywy wyglądają na większe niż w rzeczywistości. Na zdjęciu, które jest robione telefonem trzymanym bezpośrednio przed Tobą, Twój nos będzie wyglądał na większy. Na szczęście zniekształcenia obiektywu można wykorzystać na swoją korzyść. Gdy uniesiesz telefon powyżej linii oczu oraz odpowiednio go nachylisz, to górna część głowy trochę się optycznie powiększy. Cała twarz będzie się wydawała trochę szczuplejsza. Jednak na tym, nie kończymy jeszcze tego punktu w naszym wpisie. Musisz jeszcze wiedzieć, że przy takim ustawieniu cała głowa będzie większa w stosunku do Twojego ciała. Dzięki temu sylwetka będzie wyglądała na szczuplejszą. Możesz nam wierzyć, że odpowiednie ustawienie aparatu w telefonie daje naprawdę gigantyczną różnicę.

Selfie
Pixabay.com

Pomyśl o tym, jak wygląda tło na zdjęciu

Musisz zadbać o dobre tło. Odpowiednie tło przy selfie to coś zupełnie innego niż w przypadku na przykład zdjęć flat lat. Wątpię, żebyś miał ochotę na to, żeby rozstawiać w domu specjalne ekranowe konstrukcje z szarym tłem, żeby zrobić jedno selfie. Zazwyczaj robisz zdjęcie, na tym tle, które naturalnie znajduje się za Tobą. Możesz mieć w domu bardzo ładną i dobrze wychodzącą na zdjęciach białą lub ceglaną ścianę, ale z pewnością gdy ona będzie daleko od okna, to nie uda Ci się robić zdjęcia telefonem bez sztucznego, fotograficznego oświetlenia. Światło w tym przypadku jest dużo ważniejsze niż odpowiednie tło. Przede wszystkim, gdy robisz selfie w pokoju, to musisz go najpierw trochę posprzątać, żeby w tle nie znalazły się na przykład porozrzucane na krzesłach i kanapach ciuchy. Dopiero, gdy masz to wszystko za sobą, to możesz poszukać odpowiedniego wycinka tła, obracając delikatnie telefonem. Czasami wystarczy, że przesuniesz aparat o kilka milimetrów, żeby w tle nie znalazły się jakieś zbędne elementy. Zwróć uwagę również na to, czy z Twojej głowy, nie wystają jakieś przedmioty, na przykład lampa lub segregator.

Selfie
Pixabay.com

Ostatnia porada na naszej liście dotyczy odpowiednich kątów i póz. Każdy ma ten profil, który bardziej lubi i ten cieszący się mniejszą sympatią. Niewiele osób wygląda dobrze, gdy robi sobie selfie bezpośrednio z przodu. Wybierz swój lepszy profil i dopiero wtedy rób perfekcyjne selfie. Natomiast jeżeli chodzi o pozowanie do selfie, to musisz stać prosto. Nie garb się i nie opuszczaj ramion w dół. Dodatkowo popraw ubranie, żeby się nie marszczyło i żeby dekolt nie był zbyt duży. Teraz możesz już nacisnąć przycisk aparatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here