Tabletki na odchudzanie
Pixabay.com

Chyba każdy, kto ma problem z nadprogramowymi kilogramami, chciałby schudnąć bez żadnych wyrzeczeń. Wizja tego, że nie trzeba katować się ćwiczeniami na siłowni, ani rezygnować z ulubionych potraw jest bardzo kusząca. Właśnie takie perspektywy roztaczają przed nami producenci tabletek na odchudzanie. Obiecują, że dany suplement diety, poprawi przemianę materii, zahamuje wchłanianie tłuszczów i zmniejszy apetyt. A jak to jest w rzeczywistości?

Odchudzanie staje się koniecznością

Są takie przewidywania, że w niedalekiej przyszłości, za mniej więcej dziesięć lat, 1/3 Polaków będzie otyła. Nadwaga to nie tylko kwestia wyglądu. To ryzyko chorób cywilizacyjnych, takich jak na przykład cukrzyca, nowotwór, czy depresja. Skuteczne odchudzanie wymaga bardzo wiele czasu i pracy. Trzeba być konsekwentnym i w wielu przypadkach całkowicie zmienić swoje życie. Jak można zobaczyć na przykładzie diety lekkostrawnej, zdrowy sposób odżywiania może być kolorowy, pełnowartościowy i smaczny. W skutecznym odchudzaniu bardzo pomocne są tak zwane zdrowe tłuszcze, które kontrolują poziom cukru we krwi. Natomiast prawidłowy poziom glukozy we krwi powoduje, że nie czuje się głodu przez długi czas. Nienasycone kwasy tłuszczowe możesz znaleźć na przykład w oliwie, awokado oraz w orzechach. W procesie odchudzania mogą być pomocne również kwasy Omega-3, które wykazują właściwości przeciwzapalne. Najpopularniejszym ich źródłem są tłuste ryby morskie.

Tabletki na odchudzanie
Pixabay.com

Suplementy diety na odchudzanie

Obietnice producentów suplementów diety to jedno, a rzeczywistość drugie. Zawarte w nich substancje mają takie działanie, jak opisane na opakowaniu, ale jest jeden haczyk. Zazwyczaj stężenie tych składników w suplemencie diety jest zbyt niskie, aby dać jakikolwiek efekt. Może poza bólem żołądka. Chociaż w polskich aptekach jest dosłownie mnóstwo preparatów na odchudzanie, to nie przyspieszają one metabolizmu. Trochę przerażające jest to, że żeby wprowadzić na rynek suplement diety, nie trzeba przeprowadzać żadnych badań klinicznych. Dla producentów to dobrze, bo są one drogie. Dla konsumentów gorzej, ponieważ to oznacza, że w takim preparacie może znaleźć się dosłownie wszystko.

Polacy są doskonałymi odbiorcami tabletek na odchudzanie

Niestety zazwyczaj, jak znajdujemy się w czołówce, to nie jest to żaden pozytywny ranking. Może poza skokami narciarskimi i programowaniem. Naprawdę nie powinniśmy się jako naród chwalić tym, że jesteśmy na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o ilość kupowanych suplementów diety w Europie. Oczywiście dotyczy to nie tylko tabletek na odchudzanie, ale każdych. Zresztą wystarczy włączyć telewizję i od razu każdy jest bombardowany tym, jakie dolegliwości mogą go dopaść i jak może sobie z nimi poradzić. Oczywiście biorąc odpowiedni suplement diety, który zdziała cuda. Chodzenie do lekarza i diagnozowanie czegokolwiek stało się niemodne. To jest bardzo dziwne, bo z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że suplementy diety są najmniej wiarygodnym produktem, spośród wszystkich, które można kupić w aptece. Ludzie leczą się i odchudzają również za pomocą preparatów, które można nabyć w sklepie spożywczym i na stacji benzynowej. Przy głębszym zastanowieniu jest to po prostu przerażające. Jeszcze raz podkreślimy tutaj, że producenci nie mają obowiązku wykonywania żadnych badań przed wprowadzeniem suplementy diety na rynek. Co za tym idzie? Nie tylko to, że tak do końca nie wiesz, co znajduje się w tym opakowaniu, ale również fakt, że w tym preparatach znajdują się tak niewielkie ilości substancji czynnych, że nie dają one żadnych efektów.

Tabletki na odchudzanie
Pixabay.com
Tabletki na odchudzanie
Pixabay.com

Jakie składniki można znaleźć w popularnych tabletkach na odchudzanie?

Kofeina to numer jeden wśród spalaczy tłuszczu. Przyspiesza proces przemiany materii. Jednak producent nie powie Ci już tego, że ten składnik może być szkodliwy dla osób, które cierpią na schorzenia układu krążenia. Drugi bardzo popularnych składnik to   fasolamina, która zmniejsza kaloryczność spożywanych pokarmów i przyswajania skrobi. Numer trzy to błonnik pokarmowy, który jest odpowiedzialny za długotrwałe uczucie sytości. To powszechnie dostępne składniki, może poza fasolaminą. O wiele skuteczniejsze będzie dla Ciebie wypicie kawy, zjedzenie owsianki i ruszenie na trening.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here