Superfoods
Pixabay.com

Jeżeli chociaż trochę interesujesz się zdrowym odżywianiem, to na pewno odbiło Ci się już o uszy słowo super foods. To w wolnym tłumaczeniu superżywność. Jest to jedzenie, które wykazuje wysokie wartości odżywcze. Do superfoods należą między innymi: jagody goji, nasiona acai, zielony jęczmień, komosa ryżowa i amarantus. Polskie superfoods, które są warte tego, żeby poświęcić im kolejny artykuł to na przykład: jarmuż, czosnek, cebula oraz jagody.

Co to jest superfoods?

Nie ma tutaj żadnej ścisłej definicji, ani zamkniętej listy produktów. Wiadomo tylko tyle, że superfoods to taki produkt żywnościowy, który ma wysoką zawartość składników mineralnych, witamin, antyoksydantów oraz innych związków chemicznych, które korzystnie wpływają na Twój organizm. Superfoods są to produkty naturalnego pochodzenia. Ich spożywanie daje wymierne efekty zdrowotne. Do superfoods zalicza się nie tylko warzywa i owoce, ale również zioła, napoje i soki. Superfoods mają w sobie substancje, które posiadają działanie przeciwnowotworowe, antyrodnikowe, wzmacniające naczynia krwionośne i układ odpornościowy. Dodanie ich do Twojego jadłospisu sprawi, że uzupełnisz go w składniki, których nie ma w Twojej diecie, albo jest ich zbyt mało. Robienie takich zdrowych zakupów w dłuższej perspektywie czasu zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory albo cukrzyca typu drugiego. Superfoods mają również działanie antyoksydacyjne. Dzięki temu spowalniają procesy starzenia się organizmu i chronią przed nowotworami. Gdy kupujesz tego rodzaju jedzenie, to przede wszystkim uwzględnij jego jakość. Zwiększający się popyt na superfoods powoduje, że metoda produkcji, konserwacji oraz magazynowania, może sprawiać, że jakość tych produktów będzie zdecydowanie niższa niż na przykład rok temu. Warto sięgać po żywność ekologiczną. Najlepiej taką z certyfikatem eko.

Superfoods
Pixabay.com

Superżywność to rewelacyjne uzupełnienie codziennej diety

Superfoods można wykorzystywać jako dodatek na przykład do zdrowej kolacji lub zdrowego śniadania. Musisz mieć świadomość tego, że Twoje zdrowie jest zależne od Twoich codziennych nawyków żywieniowych oraz od Twojej aktywności fizycznej. To, że dodasz do Twojej diety dużo kosztownych superfoods, nie sprawi, że będziesz zdrowy przez całe życie i jeszcze dodatkowo będziesz miał rewelacyjną sylwetkę. Jeszcze nikt czegoś takiego nie wymyślił. Superfoods mają uzupełniać codzienną dietę o wartościowe składniki, a nie stanowić jej podstawę. Co więcej, gdy jesz super produkty i dodatkowo popełniasz przy tym mnóstwo błędów żywieniowych, to nie licz na to, że Twój stan zdrowia się poprawi.

Superfoods
Pixabay.com

Jakie produkty można zaliczyć do superfoods?

Ta żywność o wyjątkowych właściwościach pochodzi z różnych rejonów świata. Zachęcamy Cię do spróbowania większości z nich. Nie mamy tutaj na myśli tylko i wyłącznie względów zdrowotnych, ale również ich wyjątkowy smak. Łączone z różnymi potrawami potrafią je naprawdę zmienić i urozmaicić. Nie da się stworzyć pełnej listy superfoods, ponieważ takich produktów jest bardzo dużo. Co parę miesięcy na tej liście znajduje się coś innego.

Zielony jęczmień- jakie są jego wyjątkowe właściwości?

Czy słyszałeś już o zielonym jęczmieniu? Jeżeli nie, to najwyższa pora to nadrobić. Występuje on w formie sproszkowanego soku albo trawy jęczmiennej. Posiada w sobie bardzo wiele substancji o właściwościach przeciwutleniających. Ma również działanie przeciwzapalne i antynowotworowe. Zawiera bardzo duże ilości witaminy C, witamin z grupy B, beta-karotenu oraz witaminy E. Jest również bogaty w składniki mineralne, takie jak na przykład: wapń, magnez, cynk, żelazo. Zawiera też spore ilości chlorofilu, białka oraz błonnika. Jest polecany dla osób, które się odchudzają.  Można go dodawać do różnych dań albo koktajli odchudzających.

Pozostałe znane na świecie superfoods to między innymi: komosa ryżowa, amarantus,  jagody acai i goji. Na tej liście znalazły się również zioła i wyciągi roślinne, takie jak na przykład czystek albo  chlorella.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here